999 rezultate për

varri

Në Kukës zhvarroset një viktimë e luftës në Kosovë Zhvarroset pas 18 vjetësh një viktimë e paidentifikuar e luftës në Kosovë. Zhvarrimi është kryer të hënën paradite në fs
Zbulohet varri më i lashtë i fiseve Maja (FOTO LAJM) Varri i një “mbreti” të lashtë është gjetur në një nga sitet e qytetit të Majas, Waka në veri të Guatemalës. Analizat
Zbulohet varri i lashtë 3 mijë vjeçar në brigjet e lumit Nil Tjetër zbulim madhështor ka ardhur nga Egjipti, vetëm se kësaj radhe jo nga Piramidat. Në qytetin Luksor në jug të Eg
Zbulohet varri madhështor në Greqi, fisniku i mbuluar nga bizhuteri e ar Arkeologët kanë zbuluar një varr madhështor në jug të Greqisë, në përmasat e një shtëpie të vogël që i përkiste një fisn
E dhimbshme, nëna pëson infarkt teksa po vajtonte në varrin e djalit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan, ku një grua rreth moshës 56 vjeç ka gjetur vdekjen. Gazetarja e Elbasanit
Analistët: Pacolli nënshkroi "varrimin politik" Nga Ervin Shkulaku Jo pak herë Presidenti i Aleanca Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli para zgjedhjeve të para
Nëna shokohet nga ajo që sheh kur hap varrin e të birit pas 42 vitesh E frikshme por kjo nënë ka përjetuar vërtet një histori të tmerrshme. Ajo kishte 42 vite që priste lejen për të zhvar
Modelja bëri varrin e vet dhe vrau dashnorin, si ndodhi krimi i bujshëm në Stamboll Dalin detaje të reja në lidhje me vrasjen dyfishtë të moderatorit dhe aktorit Vatan Sasmaz dhe Filiz Aker. Kjo e fundit
Hapet varri i Michael Jakson dhe gjendet i zbrazur Plot 8 vite besohet se Michael Jackson u varros në varrezat e mëdha në Forest Loan të Californizë, megjithatë del që të
Ceremonia e varrimit të Bajram Rexhepit, flet Hoxha: Politikanët nuk thanë një lutje për kolegun Liderët fetarë u treguan të gatshëm për ta falur xhenazen e ish-kryeministrit kosovar, Bajram Rexhepi, në ceremoninë e m
PDK e LDK bashkohen në varrimin e Bajram Rexhepit (FOTO LAJM) Në varrezat e dëshmorëve në Shipol të Mitrovicës ka filluar ceremonia e varrimit të ish-kryeministrit të Kosovës Bajram
Filloi ceremonia varrimit e Bajram Rexhepit (FOTO LAJM) Në qytetin e Mitrovicës tashmë ka filluar ceremonia e varrimit të ish-kryeministrit dhe ish kryetarin e Mitrovicës, Bajr
Kush ishte ish kryeministri Bajram Rexhepi? (VIDEO) Rexhepi ishte kryeministri i parë i Kosovës pas luftës Sot në orët e hershme të mëngjesit ka vdekur ish-kryeministri i K
Qeveria mban 1 minutë heshtje për Bajram Rexhepin, formohet Komisioni i Varrimit Qeveria e Kosovës sot themeloi Komisionin për organizimin e ceremonisë mortore për ish-kryeministrin, Bajram Rexhepi.
Detajet e varrimit, ku do të prehet Bajram Rexhepi Kryeministri i parë i Kosovës, Bajram Rexhepi, i cili vdiq sot, do të varroset me ceremoni shtetërore. E pas vdekjes së
Zvarritjet politike rrezikojnë pensionet e veteranëve (VIDEO) Ish-ministrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Hikmete Bajrami, ka thënëpër arbresh.info se mosformimi i qeveris
Zvarritet hapja e vendkalimit Bellanoc-Stançic (VIDEO) Hapja e vendkalimit kufitar Bellanoc-Stançiç mbetet ende ëndërr, edhe pse marrëveshja për të daton që nga viti 2011. Der
I riu nga Podujeva vdes duke i hapur varrin kushëririt të tij Dy vdekje të njëpasnjëshme kanë ndodhur brenda ditës, në fshatin Dobratin të komunës së Podujevës. Xhemajl Xhemajli, 33
Përplasi për vdekje kalimtarin, deputeti kërkoi të shkonte në varrim Deputeti Aqif Rakipi pas aksidentit të rëndë të ndodhur ditën e djeshme në aksin Tiranë-Durrës, ka dashur që të marrë pj
FOTO +18/ Si u nxorr nga varri Enver Hoxha në '92 (FOTO LAJM) Pamjet në galerinë më sipër janë pamje nga varrimi i ish-diktatorit Enver Hoxha si dhe pamje kur u nxorr nga varrezat e