999 rezultate për

varri

Thaçi përsëri shkon te varri i Rugovës, dikur e quante tradhtar Sa ishte gjallë, Ibrahim Rugova ia pati pamundësuar Hashim Thaçit të bëhej Kryeministër. Tek pas vdekjes së Rugovës, Tha
Një nënë e vdekur "lind" fëmijën në ditën e varrimit! Një grua që ishte në muajin e 9 të shtatzanisë kur papritur vdiq dhe thuhet se "lindi" fëmijën dhjetë ditë më vonë. S
E burgosi Berisha, Nano me pranga në duar i jep lamtumirën nënës (VIDEO) 25 vite më parë, ish-kryeministri Fatos Nano u arrestua dhe u burgos me akuzën "korrupsion" nga regjimi i ri demokratik
Kryeministrja serbe vajton në gjunjë mbi varrin e Ivanoviçit (FOTO) Kryeministrja serbe Ana Brnabiq sot ishte në mesin qytetarëve të cilët kanë bërë homazhet e tyre dhe ishte pjesëmarrëse
Në Siberi gjendet varri i ngrirë 2800 vjeçar (VIDEO) Arkeologët që punonin në jug të Siberisë gjetën varre të paprekura të ngrira ku ekziston mundësia që anëtarët e familjes
Mijëra serbë marrin pjesë në varrimin e Ivanovicit (FOTO LAJM) Trupi i pajetë i Oliver Ivanoviq ka arritur në Beograd. Familjarët edhe më herët kanë bërë të ditur se trupi i tij do të
Kimetja shpërthen kundër Surroit: O serbofil shko vetë në varrimin e Ivanovicit Publicistja dhe opinionistja Kimete Berisha i ka reaguar ashpër publicistit Veton Surroi, i cili sot ka kërkuar që në va
Historia prekëse/ Shqiptari i jep fund jetës te varri i babait Zgjodhi varrin e babës që t’i jap fund jetës. Kolë Marku 45 vjeç nga fshati Dol në Komunën e Gjakovës, mëngjesin e së sh
Zbardhet koha dhe ora e varrimit të Oliver Ivanovic Nga orët e vona të djeshme, gjatë natës dhe sot herët numër i madh qytetarët nga pjesa veriore e Mitrovicës, por edhe ng
Surroi: Të marrim pjesë në varrimin e Oliver Ivanovicit Pjesëmarrja e një delegacioni parlamentar nga Kosova në varrimin e ish-deputetit Oliver Ivanoviqit, “Gatishmëria për të
Ivanov nuk e nënshkruan Ligjin për gjuhën shqipe, plani për zvarritje Presidenti Gjorgje Ivanov nuk do ta nënshkruajë Ligjin për gjuhët, që rregullon përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe.
Rihanna habit me veshjen në varrimin e kushëririt Rihanna ka përcjellë për në banesën e fundit kushëririn e saj 21-vjeçar, Tavon Kaiseen i cili u qëllua për vdekje në Bar
Tymosi hashash tek varri i Azem Hajdarit, dy djemtë dhunojnë keq të riun Ditën e djeshme dy djemtë e Azem Hajdarit janë arrestuar nga policia e Shkodrës pasi rezultonin përsona në kërkim me aku
Vdes një adoleshente në Istog Y.B, 14 vjeçare nga fshati Llukafc i Istogut ka ndërruar jetë pas ndërrimit të motmoteve. Shkaku i vdekjes ende nuk d
Drejtësia e zvarritur: 811 ditë për një aktgjykim 342 mijë e 590 lëndë vazhdojnë të mbesin të pazgjidhura në Gjykatat Themelore, atë të Apelit e në Gjykatën Supreme. K
A e dini se përse varri i Jezusit ruhet nga dy familje myslimane? Vendi më i shenjë i krishtërimit, kisha “Sepulchre” e cila ndodhet në qytetin e vjetër të Jerusalemit, ku mendohet se ki
Vrau babain me çekiç, Selman Alija: Dua të shkoj në varrim Selman Alija, i cili u arrestua nga Policia e Tiranës për vrasjen e babait të tij Fejzi Alija, ka ndyshuar sërsish versi
Erdhi në varrimin e të atit me pranga, Samuel Ndoka rikthehet në qeli Gjatë ditës së djeshme u krye varrimi i vëllait të ish-deputetit socialist të Lezhës, Arben Ndoka ku ra në sy një pjesëm
Akuza ndaj Ramës: Po zvarritet e përgjërohet për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri Zgejdhja për kryeprokurorin e ri është tashmë ceshtja më pikante që zien mes qeverisë së Ramës dhe opozitës. Deputeti
Shifrat nuk japin shpresa, a do të jetë PSG-ja "varri" i Realit? Real Madrit duhet të kalojë nga PSG për të vijuar në fazën e 1/8 për Ligën e Kampionëve, por numrat dhe historia nuk e f