999 rezultate për

varri

Studimi perfekt për amvisat, të bësh punë shtëpie të shpëton jetën Na duhet të bëjmë punët e shtëpisë por i zvarrisim e i zvarrisim për ditën, javën, muajin tjetër. Kjo kur bëhet fjalë pë
Pamje të rralla nga varrimi i familjes Jashari, më shumë të vrarë se pjesëmarrës në varrim (VIDEO) Më shumë të vrarë se sa pjesëmarrës në varrim, kishte në ditën kur u varrosen 55 anëtarët e familjes Jashari. Pas rën
Si kurrë më parë, mbyllet pas 2 000 vitesh varri i Jezusit në Jeruzalem Me një vendim të pashembullt, tri Kishat kryesore, që kujdesen për Varrin e Shenjt të Jeruzalemit, vendosën ta mbyllin p
Zvarritet procedura për ndryshimin e emrit të shkollave Tashmë katër vjet shkolla fillore “25 Maji” në Hasanbeg ka dorëzuar iniciativë në Komunën e Gazi Babës për ndryshimin e
11 vite flinte mbi varrin e të zotit, qeni i përlot të gjithë! (FOTO LAJM) Një qen besnik i quajtur "Kapiten" ka ngordhur pasi ka fjetur në varrezën e zotit të tij çdo natë për 11 vjet. Qeni i
Gjendet varri masiv i afganëve të vrarë nga DEASH Syed Rehman, guvernatori i qarkut Kot, tha se mbi një vjet më parë gjithsej 12 persona u rrëmbyen nga militantët në Kot
Pësoi atak kardiak, familjarët varrosin të gjallë 37-vjeçaren (FOTO LAJM) Një grua besohet të jetë varrosur e gjallë gabimisht dhe se ka qëndruar e vetëdijshme brenda arkivolit të saj për 11 dit
Rituali poshtërues, të rinjtë zvarriten nëpër zorrët dhe gjakun e kafshëve (FOTO LAJM) Një hetim është duke u zhvilluar, pasi pamjet filmike zbuluan një ceremoni të çuditshme për studentët e rinj të universi
Nëna shokohet nga ajo që sheh kur hap varrin e të birit pas 42 vitesh E frikshme por kjo nënë ka përjetuar vërtet një histori të tmerrshme. Ajo kishte 42 vite që priste lejen për të zhvar
Vdes vëllai i Myftiut Tërnava Haxhi Imer Tërnava, vëllai i myftiut të Kosovës, Naim Tërnava ka ndërruar jetë mbrëmë në mesnatë. Këtë e ka bërë të d
Kryeministri malazez: Demarkacioni temë e kryer, zvarritja nga Kosova është e kotë Kryeministri i Malit të Zi Dusko Markoviq ka thënë se demarkacioni nuk është në agjendën e tij gjatë vizitës në Kosovë p
Acarohet Chelsea, është vetë Dzeko që po zvarrit transferimin në Londër Chelsea nuk ka durim për të pritur tekat e Romës dhe të Dzeks. Së fundmi blutë e Londrës i kanë dhënë një ultimatum Romë
Sot bëhet varrimi i 5 anëtarëve të familjes në Tetovë Sot pas namazit të Xhumasë bëhet varrimi i 5 anëtarëve të familjes Zulbeari në Tetovë, që u dogjën të gjallë, pasi shtëp
Zbardhet arsyeja pse zvarritet demarkacioni nga kryesia Vendimmarrja për ratifikimin e Marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi ka ngecur edhe pse janë bërë 10 ditë që kur Komisio
Horror në Lushnjë: Të vdekurit dalin nga varri, toka nuk i kalb trupat (VIDEO) Varrezat e 7 fshatrave të Lushnjës që ndodhen në Mazhaj janë përmbytur nga reshjet e ditëve të fundit. Banorët janë ala
Komuna zvarrit tenderin, qytetarët ngelin në mes të borës Komuna e Ferizajt sivjet ka dështuar ta kontraktojë ndonjë kompani të rregullt për pastrimin e rrugëve dhe trotuareve ng
Frikë nga hasmëria, familjarët e Aldisonit nuk pranohen në varrimin e Arielës Ne fshatin Zharrës, ku banojnë familjarët e Aldison Belulajt ka pllakosur heshtja. 23 vjeçari tronditi opinionin publik
E veshën me rroba të reja, adhuruesit nxjerrin nga varri murgun (FOTO LAJM) Këto pamje të pabesueshme tregojnë një murg budist duke buzëqeshur pasi trupi i tij u nxorr nga varri nga adhuruesit e t
Zhvarrimi i ushtarëve grekë në Dragot, aktivistët çamë dalin në protesta Një grup qytetarësh në Dragot të Tepelenës me flamuj e pankarta në duar kundërshtojnë marrëveshjen e qeverisë shqiptare
Ky është bashkëpunëtori i Pacollit që u rrëzua te varri i Ibrahim Rugovës Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli në përvjetorin e 12-të të vdekjes së Ibrahim Rugovës, konsideron se ish-pr