E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

varreza

Shqipëria 70 vjet e çliruar Ndryshe nga opozita e cila këtë datë e feston në të njëjtën ditë me festën e Pavarësisë, sot mazhoranca feston ditën e Ç
EULEX: Ja pse i zhvarrosëm shqiptarët Një ditë pasi janë bërë zhvarrime të trupave të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës në Çabrat të Gjakovës, EULEX-i ka lësh
Shikoni sesi merr drogë një femër serbe (VIDEO) Një femër në Novi Sad të Serbisë është filmuar nga një kalimtar i rastit, teksa ka qenë duke marrë drogë. Ajo ka qenë
Në Serbi ka shumë varreza masive të shqiptarëve, nuk është vetëm Rashka Në Serbi nuk ekziston vetëm varreza masive e Rashkës nga lufta e Kosovës, por ka dhe një sërë varrezash të tjera masive.
Myslimanët refuzojnë varrezat murale Myslimanët refuzojnë varrezat murale edhe pse tashmë është hedhur guri i parë i varrezave murale në Tufinë. Por për ata
Zgjerohen varrezat në Tiranë, tani edhe varre murale Shumë shpejt në Tiranë do të fillojnë të aplikohen varrezat murale. Kjo nismë është marrë për të shmangur kaosin e kriju
BDI nderon dëshmorët e kombit në Sllupçan (FOTO LAJM) Funksionarë të lartë të Bashkimit Demokratik për Integrim kanë vendosur sot kurora me lule në Varrezat e Dëshmorëve në S
Varreza më e madhe në botë (FOTO-LAJM) Kjo varrezë në qytetin Najaf në Irak vazhdon të rritet pambarimisht. E cilësuar si varreza më e madhe në botë, në këtë v
Varreza më antike e makinave (FOTO-LAJM) Një ngatërresë makinash në një trafik dhe më pas të braktisura nga pronarët që nga vitet ‘70 -të që vegjetojnë në mes të
Pr/ligji për varrezat publike parashikon edhe diegien e trupit Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese miratoi në parim projektligjin për varrezat publike. Për ministren Gjermeni ky ligj p
Bashkia shkatërron bunkerët për zgjerimin e varrezave në Sharrë Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me INU ka nisur sot punën për shkatërrimin e 16 bunkerëve në varrezat publike të Sharrë
Ndahet nga jeta bashkëluftëtari i Shaban Palluzhës Të hënën është ndarë nga jeta dhe luftëtari i fundit, që luftoi përkrah një prej heronjve më në zë të Kosovës, Shaban Pa
Rashkë, 34 trupa të nxjerrë deri tani Deri më tani nga varreza masive në Rudnicë të Rashkës janë nxjerrë trupat e 34 personave. Të gjithë këta persona janë
Korçë, 18-vjeçari gjendet i varur në pemë Një 18-vjeçar është gjetur sot nga kalimtarët i vetëvarur në varrezat e qytetit të Maliqit. Mësohet se shtetasi Emiljano
Majko sqaron ngritjen e grushtit tek Varrezat e Dëshmorëve Deputeti socialist Pandeli Majko reagon pas akuzave të Partisë Demokratike lidhur me ngritjen e grushtit gjatë homazheve
5 Maji, Kodheli homazhe në Varrezat e Dëshmorëve Me rastin e 5 Majit, ditës së Dëshmorëve të Atdheut, ministri i Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli dhe shefi i Shtabit të Përg
Meta homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve: Përulemi para veprës së tyre Update- Kreu i Kuvendit Ilir Meta e cilësoi 5 Majin një ditë të jashtëzakonshme për të nderuar veprën e dëshmorëve që sa
Mbyllen varrezat, konflikti Qeveri-Bashki s'kursen as të vdekurit (VIDEO) Tokën e kishin blerë më parë dhe sot e kanë pasur një vend për t’u varrosur. Të tjerë janë vendosur në varret e të parëv
Shënohet 15 vjetori i dëshmorëve të Prishtinës Me rastin e 15 vjetorit të dëshmorëve të Prishtinës, shoqatat që kanë dalë nga Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në
Vëllezërit arrestohen sërish për kanibalizëm (VIDEO) Arif dhe Farman u arrestuan për herë të parë në prill të vitit 2011, kur u zbulua se kanë copëtuar dhe ngrënë trupat e r