999 rezultate për

varreza

Qasja e Beogradit ndaj të pagjeturve, e sinqertë apo politike? Deklaratat që vijnë nga autoritetet serbe, përmes të cilave ato shprehin gatishmërinë për vlerësimin dhe kontrollimin e
Labinot Tahiri këndon ilahi në varreza (VIDEO) Këngëtari i njohur Labinot Tahiri ka nisur një fushatë për pastrimin e varrezave. Së fundmi ai është parë në ato të qyte
Në Greqi njerëzit vdesin edhe më ...30 shkurt! Gabime bëhen kudo dhe kurdo dhe se ato i kanë bërë edhe më të mëdhenjtë e politikës apo të fushave të ndryshme. Por,
14-vjetori i MO-së, BDI homazhe te varrezat e dëshmorëve në Sllupçan Një delegacion i Bashkimit Demokratik për Integrim, i udhëhequr nga Zv/kryeministri për Implementimin e Marrëveshjes së
Vrasjet e luftës, Serbia do të gërmojë në varrezat masive Pas shumë muajsh, Serbia ka pranuar që sërish të gërmohet në territorin e saj në kërkim të personave të zhdukur nga Koso
Vërshimet zbulojnë varreza ilire në Shipkovicë (FOTO LAJM) Në rrjetet sociale qarkullojnë fotografi ku thuhet se vërshimet në Shipkovicë kanë zbuluar edhe varre të vjetra që mendo
Ndërpriten gërmimet për varrezat masive në jug të Mitrovicës UPDATE - Në jug të Mitrovicës për shkaqe teknike janë ndërprerë gërmimet e nisuar sot nga Mjekësia Ligjore me dyshimin p
Lotë në varrezat e Kumanovës, përcillet Komandant Shqiponja (VIDEO) Kumanova përjeton një nga ditët më të dhimbshme pas vitit 2001, sepse u nda nga njëri prej simboleve të luftës së vitit
Komuna Tetovë jep 125 mijë euro për varrezat ortodokse, 10 mijë për Lagjen e Trimave Komuna e Tetovës ka ndarë 125 mijë euro për varrezat ortodokse të qytetit, ndërsa disa ditë më parë dha vetëm 10 mijë eu
Çlirimi i Prishtinës / Homazhe te Varrezat e Dëshmorëve dhe te Zahir Pajaziti (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti së bashku me pjesëtarët e ekipit të tij qeverisës me rastin e “Ditës së
Varrimi i të vrarëve në Kumanovë nesër në orën 17:00 Nesër pritet që të bëhet varrimi i tetë personave të vrarë në Kumanovë. Varrimi i shtetasve, Xhafer Zymberi, Mirsad Ndre
Deçani vishet kuqezi në nderim të Beg Rizajt (VIDEO) Deçani vishet kuqezi me flamujt kombëtarë vendosur në qendër të qytetit. Kjo është bërë për të nderuar Beg Rizajn, i cil
Të rënët në Kumanovë do të prehen në "Varrezat e Dëshmorëve" në Prishtinë Organizatat e dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë ditës kanë zhvilluar një takim me familjarët në të c
Policia ndalon komunistët të kryejnë homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve Sot që shënon 5 Maj, Policia e Shtetit u ka ndaluar komunistëve të kryejnë homazhe tek varrezat e Dëshmorëve të Kombit.
Gjetaj: Dyshojmë se Serbia fsheh varreza masive Delegacioni i Republikës së Kosovës, i kryesuar nga kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj
Me flamur të Serbisë përpara varrezave të UÇK-së Një serb në Shtërpcë ka publikuar në Facebook një fotografi ku shihet me flamur të Serbisë përpara varrezave të UÇK-së n
Arkivoli në Korçë: Mos shko në protestën e PD-së, do bjerë tërmet (FOTO LAJM) Një ngjarje e pazakontë është shënuar paraditen e sotme në Korçë. Një arkivol hekuri është zbuluar në varrezat e qytetit
Kuti e mistershme me mbishkrime fetare në varrezat e Korçës Një kuti e mbyllur hekuri e gjetur në ambientet e varrezave të Korçës prej punonjësve ka alarmuar policinë. Fillimisht u
Dyshohet se përveç Rashkës ka varrezë masive edhe në Novi Pazar Në vitin 2015 pritet të fillojë gërmimi në disa lokacione të tjera në Serbi, ku dyshohet se ka varreza masive, raporton
Krerët e shtetit homazhe në “Varrezat e Dëshmorëve” për 29 nëntorin Presidenti Nishani, kryeministri Rama, kryeparlamentari Meta, Ministrja e Mbrojtjes Kodheli dhe zyrtarë të tjerë të lart