999 rezultate për

varreza

Ndjenja e turpit! Për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme nuk na lejojnë që ta varrosim në vendin që i takon, në Stamboll. Kanë caktuar n
I jepet lamtumira adoleshentëve që u vranë në Munih I jepet lamturmira e fundit dy adoleshentëve të cilët humbën jetën tragjikisht në Mynih. Dje e gjithë Kosova i përku
Ahmeti: Kompetencat për mirëmbajtjen e shtatoreve t’i kalojnë komunës Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka bërë sot homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Velani dhe tek shtatorja
Rama në Varrezat Kombëtare në SHBA: Respekt për heronjtë “Një emocion i fortë, një vend unik, një moment krenarie si kryeministër i Shqipërisë”, e cilësoi kryeministri Rama këtë
Dy pilotët do të prehen në Varrezat e Dëshmorëve Kanë përfunduar në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, homazhet në nder të dy pilotëve Donald Hoxha dhe Florian Deliaj dhe
Epopeja e Dukagjinit, Princ Leka homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Gllogjan (FOTO LAJM) 24 Marsi nuk shënon vetëm fillimin e bombardimeve të NATO-s mbi Serbi, por edhe Epopenë e UCK-së në Dukagjin. Për kët
AAK homazhe në varrezat e 85 dëshmorëve të Gllogjanit (FOTO LAJM) Deputetë e zyrtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë përkujtuar sot 18 vjetorin e Epopesë së UCK-së në Dukagjin.
Idrizi merr hak: Do bllokojmë ngritjen e varrezave të ushtarëve grekë në Shqipëri Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, foli në Kuvend lidhur me vizitën e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, në Greqi. Ai th
Ja çfarë thotë ambasada britanike për të zhdukurit në Kosovë Sipas statistikave deri në fund të luftës në Kosovë në qershor të vitit 1999, është vlerësuar se rreth 4,400 deri në 4,5
Qyteti Skenderaj, i vetmi pa varreza Skenderaj me afro 10 mijë banorë, është qyteti i vetëm në Kosovë që nuk ka vend për varrezat. Për shkak të kësaj mung
Varrezat e Dëshmorëve në Tetovë në gjëndje të mjerueshme (FOTO LAJM) Varrezat e Dëshmorëve në Tetovë janë lënë në harresë. Sipas nje qytetari, gjendja e tyre eshte e mjerueshme dhe askush n
Bozdo: Kryemashtruesi Veliaj vijon e mburret me punët e të tjerëve Në një reagim për mediat, ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo, i është referuar Erion Veliaj duke e cilësu
Veliaj inspekton punimet për shtimin e parcelave në varrezat e Tufinës Bashkia e Tiranës është në përfundim të punimeve për rehabilitimin e brendshëm të varrezave, si dhe ndërtimin e infrastr
Lahi Brahimaj pastron borën te varrezat e dëshmorëve (FOTO LAJM) Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Lahi Brahimaj, ka ndërmarrë një nismë shumë qytetare për pastrimin e borës
Jahjaga: Të dalin para drejtësisë dëmtuesit e varrezave të Romajës Presidentja Atifete Jahjaga ka thënë se i dënon ashpër aktin e shëmtuar të dëmtimit të varrezave katolike në Romajë të H
Thaçi dënon sulmin mbi varrezat katolike: Akt barbar Zv/kryeministri i Kosovës dhe ministri i punëve të jashtme, Hashim Thaçi ka reaguar sot pas dëmtimit të varrezat të kato
Wi-Fi falas në varrezat e Moskës Në Moskë në tre varrezat më të vizituara tashmë do të jetë i pranishëm Wi-Fi, ku të gjithë vizitorët e varresave do të k
Gjermeni dhe Braçe tek varrezat e dëshmorëve në Lushnjë Ministrja Eglantina Gjermeni dhe deputeti Erion Braçe kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule në një ceremoni
Ish kryetari i Gjakovës akuzon Kusari-Lilën për varrezat e serbëve Ish kryetari i Komunës së Gjakovës gjatë kohës së Serbisë, Gjokica Stojanoviç, i cili bashkë me pelegrinë të tjerë ka vi
Lata pranon gabimin: Do të shkruhet "Varrezat e periudhës osmane" Kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata, pranon se është bërë një gabim në tabelën dhe mbishkrimin e varrezave të qyte