999 rezultate për

varreza

Nisin gërmimet për varrezat masive në Rashkë të Serbisë Sot pritet të fillojnë gërmimet për gjetjen e mbetjeve mortore të shqiptarëve në Rashkë të Serbisë. Lajmin e ka konfi
Masakrat çnjerëzore të ISIS, gjendet varreza masive me 500 trupa në Mosul Masakrat e Shtetit të vetëshpallur Islamik, ISIS, kanë lënë gjurmë të frikshme në qytetin irakian të Mosulit. Së fun
Zbulohen varreza masive në veriperëndim të Sirisë Trupat e 130 luftëtarëve të ekzekutuar nga militantët u gjetën në varrezë masive në veriperëndim të Sirisë. Kjo gjetj
Myslimanët amerikanë mbledhin para për rregullimin e varrezave të hebrenjve (FOTO LAJM) Myslimanët në Shtetet e Bashkuara kanë mbledhur mijëra dollarë për rregullimin e varrezave të shkatërruara hebraike në M
SKANDAL / Hajdutët vjedhin pllakat e mermerit në varrezat e Shkupit Hajdutët duket se i kanë vlerësuar mirë pllakat e mermerit në varrezat e Gjorçe Petrov në Shkup. Vjedhjet e pllakave
Varrezat në Lezhë në pikë të hallit, ja dhe sa pak vende të lira ka për të vdekurit Në Lezhë mungon hapësira për të vdekurit. Varreza e qytetit ka arritur pikën e saj kritike. Edhe rrugicat kanë nisur të
Mesdheu, "varreza" e emigrantëve afrikanë që synojnë Europën Mesdheu është kthyer serish në një varrezë për emigrantët afrikanë që synojnë të mbërrijnë në Europë përmes Italisë.
Gjenden "Varreza masive" në Aleppo, Rusia akuzon Perëndimin Zëdhënësi i Ministrisë Ruse të Mbrojtjes, Igor Konashenkov, ka thënë sot se kanë gjetur "varreza masive të viktimave të
Shoqata e të zhdukurve reagon ndaj homazheve të Hashim Thaçit në varrezat serbe Shoqata e të Zhdukurve në Podujevë, përmes një njoftimi për media ka thënë se vizitat dhe përkuljet e Presidentit Thaçi,
ÇMENDURI NË MALLAKASTËR/ Në varreza s'ka vende, banorët varrosin të afërmit në shtëpi Në Mallakastër nuk ka vende në varreza, ndaj banorët janë detyruar që të afërmit e tyre ti varrosin pranë banesave.
E dhimbshme/ Martoheshin të premten, të dielën e shoqëroi në varreza (FOTO) Ajo do të martohej të premten, por e shoqëroi në varreza të dashurin e saj të dielën. Ai i kishte shprehur dashurinë e t
"Gëzuar Ditën e Çlirimit!". Rama, Meta e Veliaj homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve (FOTO LAJM) Shqiptarët anembanë ndodhen kremtojnë sot 72 vjetorin e Çlirimit të vendit. Por kjo festë nuk do ti bëjë bashkë të gjith
Sot i jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit Sot do t'i jepet lamtumira e fundit aktivistit Astrit Dehari. Varrimi i të ndjerit do të bëhet në ora 14:00, në varrez
Gjendet varreza masive me 100 persona të masakruar në Mosul Një varrezë masive në të cilën gjendeshin rreth 100 trupa të cilëve u ishte hequr koka është gjetur në jug të Mosulit.
Varreza të tjera greke në Shqipëri? MPJ: Po vijojmë negociatat Pas kërkesë së ambasadores greke në Tiranë, që marrëveshja Shqipëri-Greqi për cështjen e ushtarëve grekë të vrarë në Shq
Grekët kërkojnë varreza të tjera për ushtarët në Shqipëri Shqipëria dhe Greqia rinisin dialogun e përbashkët sa i takon diskutimit të çështjeve pezull, duke lënë mënjanë tensione
Meta për varrezat greke: Kemi standarde ndërkombëtare Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ndodhet për një vizitë zyrtare në Greqi. Gjatë kësaj vizite, Meta ka zhvilluar takime të
Njihuni me varrezat hi-tech në Japoni (FOTO) Një varrezë teknologjike sot, do të ishte e papërfytyrueshme në një vend konservator si i yni, të paktën në lidhje me të
Varrezat në Prizren marrin flakë Varrezat e fshatit Romajë të komunës së Prizrenit, janë përfshirë nga flakët këtë pasdite. Sipas dëshmitarëve të ras
Vëzhgimet satelitore/ 72 varreza masive në Irak dhe Siri Imazhet satelitore tregojnë shkallën e vrasjeve të kryera nga ISIS. Deri më tani, hulumtuesit flasin për 72 varreza m