999 rezultate për

varreza

Idrizi sulmon keq Ramën për varrezat greke: Ata duan atdheun tonë! Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi ka reaguar pas paktit të Shqipërisë me Greqinë për varrezat greke. Me anë të një posti
Çudi shqiptare, 58-vjeçari padit fqinjin se i zuri vendin në varreza Një denoncim i pazakontë është bërë në Krujë. Një shtetas ka kallëzuar në polici shtetasin tjetër P.V., 53 vjeç të c
Grekët ia arrijnë qëllimit me ndihmën e Ramës: Të tjera varreza greke në Shqipëri Negociatat mes palës shqiptare dhe asaj greke në Kretë kanë dhënë rezultatin e parë: Ndërtimin e varrezave të tjera të u
Dorëzohet Rama, vendos ndërtimin e varrezave të ushtarëve grekë Qeveria shqiptare më në krye Edi Ramën ka zgjedhur të bëjë lëvizjen e parë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me Greqinë.
Ky është grupi më të frikshëm i krimit dhe torturës që përdorte varrezat (FOTO LAJM) Nëntë burra janë arrestuar dhe janë deklaruar fajtorë për një sërë akuzash të lidhura me një grup kriminal të sofistikua
Priten gërmime për varreza masive në Podujevë Dy lokacione të dyshuara në Komunën e Podujevës për trupa të varrosur të shqiptarëve gjatë luftës së fundit në Kosovë pr
Thaçi bën homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë homazhe edhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz. “Son
Xhufi flet për skandalin me varrezat greke: U mbushën me kocka kafshësh Historiani Pëllumb Xhufi ka folur sërish në lidhje me varrezat greke në Shqipëri duke thënë se një pjesë e tyre janë mbu
Historiani Xhufi tregon skandalin me varrezat greke në Shqipëri Historiani Pëllumb Xhufi ka treguar një skandal që ka ndodhur me varrezat greke në Shqipëri. Ai tha në “Arena” nga D
Milikije Halimi nis mandatin duke nderuar dëshmorët e UÇK-së Kryetarja e komunës së Haraçinës, Milikije Halimi në ditën e parë të detyrës si kryetare e Haraçinës vizitoi varrezat e
Zbardhen detajet, 10 tonët e drogës ishin fshehur në banesën mes varrezave Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me operacionin në Babicë të Vlorës ku u kapën 10 tonë drogë. Mësohet se bane
Me homazhe nis vizita e Thaçit në SHBA Presidenti Hashim Thaçi po qëndron në Uashington, ku do të pritet të takohet me zëvendëspresidentin amerikan, Mike Pence
Zhvarrosen mbetje mortore në Prizren Mbetjet mortore që dyshohet se janë të dy personave të zhdukur nga periudha e luftës janë zhvarrosur në varrezat e Prizr
Punonte në varrezat e Farkës, 63-vjeçari humb jetën Vetëm një ditë më parë policia me anë të një njoftimi bëri me dije se një 63-vjeçar ka ndërruar jetë teksa punonte në va
Digjen varrezat myslimane në Dellçevë Të dielën rreth orës 18, Sh.M. (29) nga Dellçeva ka njoftuar policinë se në lagjen Fidanishtja e Vjetër – Dellçevë, te v
Veliaj: Varrezat e Sharrës, vend dinjitoz që të afërmit tanë të prehen në paqe Varrezat e Sharrës po shndërrohen dita-ditës në një vend dinjitoz prehje për ata që nuk jetojnë më, por edhe për njerëzi
OKB identifikon 38 varreza të reja masive në Kongo Kombet e Bashkuara njoftuan sot se kanë zbuluar edhe 38 varreza të reja masive në rajonin qendror Kasai në Republikën De
Aktakuzë për krime lufte kundër një serbi nga Mitrovica Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë, pranë Departamentit për Krime të Rënda të Gjykatës
Greqia, i vetmi vend që nuk ka varreza për myslimanët Për herë të parë pas më shumë se një shekulli, në Athinë dhe Selanik të Greqisë do të hapen varreza për myslimanët. K
Veliaj inspekton projektin për ndërtimin e varrezave murale në Sharrë Tirana është qyteti i parë në Shqipëri që ka nisur zbatimin e projektit pilot për varrezat murale, duke i dhënë zgjidhje