999 rezultate për

varreza

Koncert në varreza! Diku thellë në varrezën më prestigjioze të Nju Jorkut, vibracionet rrënqethëse të një koncerti bëjnë rikoshet me muret e
Zëri misterioz nga varrezat tmerron banorët, me zbardhjen e ditës zbulohet gjithçka (FOTO LAJM) Zërat dhe thirrjet e forta të ardhura nga varrezat i tmerruan gjatë natës banorët e lagjes aty pranë në qytetin Aydin të
Çudira shqiptare, të blesh vendin e varrimit pa vdekur akoma Në Shqipëri duhet të mendosh të blesh edhe vdekjen, sa je në jetë. Kamera e fshehtë e emisionit "Stop" provon se, edhe p
Zjarr i madh në Shëngjin, po digjen varrezat (VIDEO) Ish Kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një mesazh dhe videon që tregon përmasat e frikshme të zjarrit në Shengjin.
Djali fshihej në varreza nga frika e të atit: Historia e pabesueshme nga Kukësi Një 47 vjeçar nga Kukësi ka rrezik të dënohet të paktën dy vjet burgim, pasi akuzohet për keqtrajtim të të dy djemve të
Basha i prerë: 30 Qershori "varreza" e Edi Ramës, po bën grusht shteti Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar nga protesta e opozitës se 30 Qershori do të jetë varreza politike e Edi Ramës.
Ashpërson gjuhën Basha: 30 qershori, varreza politike e Edi Ramës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme kur shprehet se 30 Qershori ësh
Aktivistja serbe: T’i ndërtohet përmendorja Dikoviqit te varrezat masive të shqiptarëve Varreza masive me trupat e civilëve shqiptarë të vrarë nga ushtria serbe është “përmendorja” për të bëmat e gjeneralit s
Përkujtohen 27 të masakruarit e Lagjes së Trimave në Prizren Sot në Lagjen e Trimave në Prizren do të përkujtohet 20 vjetori i masakrës të forcave ushtarako policore të Serbisë, në
Këto janë varrezat më të famshme në botë (FOTO LAJM) Në botën moderne është e vështirë që vdekja dhe e bukura të vendosen në të njëjtën fjali, por arti i mendjes krijuese të
Këto janë varrezat më të bukura në botë, në një nga to mund të hani qershi (FOTO LAJM) Varrezat nuk janë vende për t’u vizituar nga turistët, por ka nga ata që i pëlqejnë t’i shikojnë. Për të interesuarit
Letra për Thaçin: Krimet serbe nuk u dënuan, mos eja në varre Zana Bytyqi nga Oragnizata Joqeveritare “Familja dhe Shpresa” nga Klina, u ka dërguar një letër të hapur të gjithë krerë
Nuk kanë fund zjarret, dy vatra edhe në pyjet e Bulqizës Një valë zjarresh kanë përfshirë Shqipërinë në këto dy ditë duke përmeëndur këtu Lezhën, QafshTamën dhe madje edhe Dajt.
20 vite nga Beteja e Jeshkovës, ranë 21 dëshmorë Sot bëhen 20 vite nga Beteja e Jeshkovës si dhe rënies së 21 dëshmorëve të Kombit. Me këtë rast tek varrezat e dëshmo
Shkolla "horror" në Paskuqan, e ndërtuar mbi varreza (VIDEO) Shkoll Tahir Sinani, në Kodër-Paskuqan. Kjo godinë e ndërtuar në vitin 2002, mund të jetë shkolla e vetme në botë e
Serbët zhvarrosin trupat e familjarëve në Prishtinë, duke i çuar në Serbi Varrezat ortodokse të serbëve në Prishtinë janë duke u zbrazur gjithnjë e më shumë, pasi familjarët e tyre po i bartin t
Zbulohet një varrezë masivë në zonën e terroristëve Një varrezë masive me dhjetra trupa është gjetur në territorin që ka qenë i kontrolluar nga grupi militant "Shteti Islam
Lëvizjet e çuditshme të Gani Dreshajt në kohën kur fliste Hasani (VIDEO) Fjalimi i deputetit të PDK-së, Nait Hasanit i bërë dje në seancën e kuvendit kur po votohej buxheti, po i dukej qesharak
Zbulohen 40 mumie 2 mijë vjeçare Egjipti thotë se ka zbuluar rreth 40 mumie që besohet se janë mbi 2 mijë vjet të vjetra. Mumiet janë zbuluar në një seri
Askush nuk e ndihmoi, djaloshi dërgon zbathur nënën në varreza (VIDEO) Një adjalosh në Indi është kryelajm në mediat botërore pasi pamjet e tij duke çuar zbathur për pesë kilometra nënën e ti