999 rezultate për

varr

E fiksuar pas teknologjisë, i krijojnë gurin e varrit në formën e i-Phone-it Zhvillimi i teknologjisë është aq i madh, saqë është ideuar edhe në një gur varri. Në Ufa të Rusisë ka një gur varri
Haradinaj: Zvarritja e ligjit për paga, skenar i qëllimshëm Haradinaj duke komentuar dërgimin e ligjit për paga, në Gjykatën Kushtetuse, tha se ai dyshon se zvarritja e këtij ligji
Maliqi sulmon Ramën: Boll si plak i moçëm e me çitjane në varrim, si nuk u shemb ky Kuvendi Deputeti Lefter Maliqi gjatë seancës së sotme plenare ka akuzuar drejpërdrejtë qeverinë për keqmenaxhimin e pasojave të
Rama nuk mban gojën e prek të lënduarit nga tërmeti: U dërguan kolonë në varr Kryeministri Edi Rama e ka lëshuar farë gojën ditën e sotme gjatë një takimi me banorët në zonën e ish-Kënetës në Durrës
Nuk mundi të vishej nuse, Stela varroset në Korçë e Almiri Thumanë Fati nuk deshi që Almiri dhe Stela të kurorëzonin dashurinë e tyre me një dasëm madhështore, ku ajo të vishej me të bard
Ishin të lidhur? Greg Rama nuk mungon në varrimin e mikëshës së tij që ia mori tërmeti Tërmeti i dy ditëve më parë ka marrë 42 jetë njërëzish, ka lënduar mbi 650 njerëz dhe ka shkatërruar qindra banesa duke
"Erdhëm nga kurbeti e të gjetëm gati për varr", rrëqeth djali i komisarit që humbi jetën (FOTO LAJM) Trmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar deri më tani plot 40 viktima Një prej tyre është dhe komisari Bajram Hajdarmataj i cil
"Varre për të gjallit", pse Holanda e bën këtë për studentët (FOTO LAJM) Projekti i një Universiteti në Holandë, hap varre për studentët për të reflektuar mbi jetën dhe vdekjen. Një projekt
Gruaja sulmon live burrin: Më vdiq djali more, s'kishim lekë për varrim Seanca e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq” vendosi përballë njëri-tjetrit dy bashkëshortë. Prej shumë vitesh, zonja Sh
Afrikani zhvarros prindërit për një motoçikletë Një afrikan përfundoi në prangat e policisë pasi po gërmonte të zhvarroste trupat e prindërve. Qëllimi i tij ishte të sh
A do të donit të varroseshit 18 kate poshtë nën dhe? (FOTO LAJM) Mungesa e hapësirave për të ndërtuar varreza përbën problem për një vend apo komunitet. Por Izraeli ka gjetur zgjidhj
Duke e tërhequr zvarrë, dalin pamje nga shoqërimi i pedagogut Ervin Goci (VIDEO) Krahas sulmeve dhe përplasjeve me efektivë të shumtë policie, forcat e rendit kanë shoqëruar mbi 40 protestues mes tyre
Gurë, molotov dhe policë që tërheqin zvarrë, çfarë po ndodh te Astiri (FOTO LAJM) Mëngjesi i sotëm ka filluar me tensione në zonën e Astirit, në kryeqytet ku protestues të shumte janë përballur me forca
Protestuesit sulmojnë dhe marrin zvarrë kryebashkiaken nëpër qytet (FOTO LAJM) Kryebashkiakja e një qyteti në Bolivi, Patricia Arce, është sulmuar nga protestues të cilët e kanë tërhequr zvarrë nëpër
Protestuesit tërheqin zvarrë kryebashkiaken, i presin flokët dhe e lyejnë me bojë të kuqe (FOTO LAJM) Kryebashkiakja e një qyteti në Bolivi, Patricia Arce, është sulmuar nga protestues të cilët e kanë tërhequr zvarrë nëpër
Me nje trëndafil të kuq në dorë, vajza e Astritit shkon te varri i babait që s'e takoi kurrë (FOTO LAJM) Në trevjetorin e shuarjes së Astrit Deharit, sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryesia e këtij subj
Pas eshtrave për 420 të rënë, grekët kërkojnë edhe 8 mijë varre të tjera në Shqipëri Në laboratorin e Spitalit Ushtarak 401, biologu grek Panagiotis Menounos punon ne menyre sistematike për identifikimin e
"Problemet e tij u zvarritën në ndeshjen e kombëtares", trajneri i Veronës sqaron dëmtimin e Kumbullës Marash Kumbulla pësoi një dëmtim në fitoren e djeshme kundër Brescias. Verona e tij dhe Rrahmanit mposhti 2-1 ekipin e E
Mbetjet e liderit të ISIS al-Bagdad varrosen në det, pëson të njëjtin fat si Bin Laden Mbetjet e Abu Bakr al-Bagdadi janë hedhur në det pasi forcat amerikane arritën që të konfirmonin identitetin e liderit t
Zbardhen mesazhet kërcënuese mes Ramës e Gjuzit: Do të të tërheq zvarrë! Deputeti i Kuvendit, Kujtim Gjuzi ka publikuar mesazhet kërcënuese që sipas tij ia ka dërguar kryeministrit Edi Rama.