999 rezultate për

varr

"Haradinaj ka 40 varre në oborr", Meta i bën paralajmërimin e fortë Ramës Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës së tij për mediat vetëm pak minuta më parë i është përgjigjur një pyetje për sulm
"Sot varrosa Dijen", letra e ndjerë e vajzës që qante e ulëriste me sa kishte në kokë për nënën e saj Një ngjarje e rëndë e ndodhur dy ditë më parë tronditi jo vetëm Durrësin por të gjithë opininin shqiptar. Ruzhdi Tos
Nexhmije Hoxha varroset në krah të Enverit, mungojnë i biri dhe mikeshat e ngushta (FOTOLAJM) Për tri orë me radhë u zhvilluan dje në Tiranë homazhet për të përcjellë në banesën e fundit Nexhmije Hoxhën, të venë e
I biri mungon në varrim? Me flamurin kuqezi, përcillet në varreza Nexhmije Hoxha (FOTO LAJM) Ditën e sotme Nexhmije Hoxha është përcjellë në banesën e fundit, me arkivolin e mbuluar me flamurin kuqezi. Ceremoni
As në varr nuk e zbuti shpirtin: Zbardhet testamenti i Nexhmije Hoxhës, i bën të papriturën të birit dhe nuses Në letrën e testamentit të Nexhmije Hoxhës që publikoi sot gazetari Xhevdet Shehu i gazetës DITA, vihet re fakti që në a
Eurothink: Greqia po zvarrit zbatimin e Marrëveshjes së Prespës Marrëveshja e Prespës po zbatohet me ritëm më të ngadaltë se sa parashikohej. Procesi zvarritet më së shumti nga pala gr
I doli makinës para t'a ndalonte, makina merr zvarrë 30-vjeçaren në Gramsh Një 30-vjeçare nga Gramshi është plagosur rëndë, teksa po përpiqej të ndalonte automjetin e saj që ishte në lëvizje.
Zbulohet varri masiv i kohës së murtajës në fshatin anglez Mbetjet e 48 personave, duke përfshirë ato të 21 fëmijëve, u zbuluan në një varr masiv të murtajës së zezë në Thornton A
I planifikoi të gjitha? Një ditë para masakrës i dha 12 mijë euro tezes dhe e pyeti sa kushtonte një varr Valdete Bllaca kishte arritur që tezen me bashkëshortin e saj të mos i linte të hynin brenda shtëpisë dhe t’i shihnin të
Haziri: Obligimet e varrimit të familjes Bllaca i marr unë përsipër Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, në një deklaratë për Klan Kosovën ka thënë se gjithë organizimet e ceremoni
Kërcasin të shtënat me armë në Korçë Disa të shtëna me armë janë dëgjuar pak më parë në Korçë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen nr.17, e njohur ndryshe e
Kurti për herë të parë homazhe në varrin e Rugovës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me kryeparlamentaren Vjosa Osmani kanë bërë homazhe dhe vënë kurora lulesh
"Më tërhiqte zvarrë", nëna e dy fëmijëve rrëfen dhunën e burrit E divorcuar prej 5 vitesh, nëna e dy fëmijëve, Margarita nga Lushja ka trguar historinë e trishtë të jetës së saj. Në ru
Tentoi vetëvrasjen duke prerë gishtat e këmbës, por e varrosën të gjallë: Historia tragjike e kolonel Sulejmanit Kjo wshtw historia e panjohur të Sulejman Vuçiternës nga fisi që e ka prejardhjen nga Verbovsi të Drenicës së Veriut, i
Zbutet Albin Kurti, bën veprimin që kishte refuzuar prej vitesh Zëvendëskryeministri Haki Abazi ka bërë publike aktivitetet që do të mbahen ditën e Pavarësisë së Kosovës, ku spikat fak
Varrosen eshtrat e 20 ushtarëve grekë në Manastirin e Këlcyrës Këtë të mërkurë, janë varrosur në Manastirin e Këlcyrës eshtrat e 20 ushtarëve grekë të rënë në luftën italo-greke. Cere
E ëma e rreh për vdekje pse kishte bërë rrobat pis, i ati e varros në pyll 5-vjeçarin Nëna vret djalin 5-vjeçar, babai e gropos në pyll/ Zbulohet skema e ngjarjes makabër. Çfarë tha i mituri pak muaj para v
S'ka më zvarritje pas aksidentit: Tani mund ta verifikoni shumë lehtë ç'po ndodh me dëmshpërblimin tuaj Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka ndërtuar regjistrin online të integruar për të gjitha dëmet e ndodhura për polica
Shkon në 722 numri i viktimave të koronavirusit, njerëzit nxirren zvarrë nga shtëpitë (VIDEO) Një shtetas amerikan ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit të shtunën, derisa një shtetas japonez po ashtu ka ndërru
"Varrimi sipas amanetit", ikona Nexhmie Pagarusha përcillet nesër për në banesën e fundit Ditën e djeshme këngëtarja Nexhmie Pagarusha u nda nga jeta dhe nesër do të përcillet për në banesën e fundit. Pasi