999 rezultate për

varr

Tragjedia ajrore me 19 viktima që ''varrosi'' hartën e Shqipërisë, dhuratat e shtrenjta të dasmës së Mbretit Zog Publikoget historia e panjohur e katastrofës ajrore të 1 majit 1938, kur avioni i linjës Tiranë-Brindizi-Romë, u rrëzua
Shqiptarët në Itali thyejnë karantinimin për të shitur "mall": Isha në një varrim Policia italiane ka vënë në pranga 3 shqiptarë në dy aksione të ndryshëm, pasi janë kapur duke shitur drogë. Në rasti
Haradinaj letër Lajçakut: Mogherini e dëmtoi Kosovën, po zvarritet qëllimisht procesi i dialogut Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka bërë të ditur përfaqësuesit Specia
Shpresë nga Italia, kisha e varrezave në Bergamo për herë të parë pa arkivole (FOTO LAJM) Kryebashkiaku i Bergamos, Giorgio Gori na ka dhënë sot një lajm të mirë, pasi tregon se për herë të parë që pas shpërthi
Arkivolet e drurit njëri pas tjetrit, pamjet e dhimbshme nga varret masive në SHBA Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku të vdekurit nga koronavirusi po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skaj
Pamje nga New York! Viktimat nga COVID-19 dhe të braktisur nga familjarët futen në varre masive (VIDEO) Pamje të tmerrshme nga Nju Jorku janë bërë publike nga The Telegraf nga ku shihen qindra trupa njerëzish të varrosura në
Kapërcimet e frikshme të të infektuarve në New York, si po varrosen viktimat në varre masive Nju Jorku ka më shumë raste të infektuara me koronavirus, sesa secili shtet tjetër jashtë Shteteve të Bashkuara, tregojn
Nëna e 9 fëmijëve ndërron jetë në Tiranë, asnjëri prej tyre nuk merr dot pjesë në varrim Pandemia e COVID-19 ka bllokuar kufinjtë dhe njerëzit kanë mbetur të ndarë dhe të izoluar në banesat e tyre. Mësohet
New York-u do të shndërrojë parqet publike në varre masive? Autoritetet në New York kanë nisur të mendojnë skenare të frikshëm në rast se përhapja e koronavirusit vijon të shkaktoj
Rama bën deklaratën e fortë: Nëse hapim kufijtë, s’do kemi më vend të varrosim njerëzit! "Nëse ne hapim kufijtë dhe lejojmë kthimin në atdhe, ne nuk kemi më vend, për të varrosur njerëz jo si një Bergamo, as n
Rama publikon videon e frikshme me varre masive: Kështu do përfundonim! (VIDEO) Kryeministri Rama ka postuar në rrjetin social Facebook një video ku i referohet pamjeve të varreve masive në Iran ku
"Babanë e varrosëm me qerre", historia tragjike e gjeneralit që punoi si punëtor llaçi Publikohet historia e panjohur e Todi Naços me origjinë nga Pogradeci, babai i të cilit, Spiro, mik i ngushtë i Fan Noli
Shqiptari dërgon video nga Spanja, gruaja me koronavirus varritet për të marrë frymë (VIDEO) Koronavirusi ka mbërthyer botën. Kjo video vjen nga një shqiptar që jeton në Spanjë ku tregon një grua e cila ka shumë v
COVID-19/ Vatër e rrezikshme në Has, vajza infektoi prindërit e mori pjesë në varrimin e gjyshes Pavarësisht se veriu i Shqipërisë u duk sikur po rezistonte ndaj koronavirusit, sot janë zbuluar vatra të reja edhe në k
66 vjeçari që vdiq nga koronavirusi varroset me vetëm 3 vetë, momenti kur dezifenktohen rrugët (VIDEO) Ditën e djeshme u shënua viktima e dytë nga koronavirusi në Shqipëri. 66 vjeçari nga Lushnja është dërguar për në ban
Tmerruese! Irani ndërmerr hapin ekstrem për viktimat nga koronavirusi Irani po ndërmerr masa të forta ndaj koronavirusit, madje duke izoluar njerëzit. Shefi i Ushtrisë, Mohammad Bagheri njof
Morën pjesë në një ceremoni varrimi: Një grua e konfirmuar dhe një burrë i dyshuar në Durrës Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rrakacolli konfirmoi katër raste të reja me koronavirus në Shqipëri. Një pjesë e mirë
Detaje për personin me koronavirus: U dha dorën të gjithëve në varrim! 28-vjeçari me inicialet P.K është pacienti i parë në Shqipëri i infektuar nga koronavirusi. Ai ka ardhur nga Firenze
Masat e rrepta për koronavirusin: Varrimet pa njerëz, të mos jepet dora në funerale! Koronavirusi ka prekur edhe vendin tonë, ku sot u zyrtarizuan dy të prekur nga ky virus që po alarmon botën. Bashkia
Deputeti kosovar i kujton Ramës krimet e Vuçiçit: E kam oborrin plot me varre (VIDEO) Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj gjatë një intervistë televizive ka reaguar i indinjuar në l