999 rezultate për

vardi

Hapet ura e re te ish-Ekspozita që lidh bulevardin “Bajram Curri” me bulevardin “Zhan D'ark” Një tjetër urë i shtohet qytetit të Tiranës, duke lehtësuar kalimin e këmbësorëve në zonën e ish-Ekspozitës, e cila lidh
Obama një baba xheloz? Ja çfarë u thotë djemve që u vardisen vajzave të tij Duket se presidenti i SHBA-ve Barak Obama, është tepër i rreptë me vajzat e tij, Malia dhe Sasha, janë përkatësisht 18 d
Dëmtohet me çekiç ylli i Trumpit në "Bulevardin e Yjeve" Hetuesit janë thirrur në “Bulevardin e Yjeve” herët në mëngjes, pasi është raportuar se është shkatërruar ylli i Trumpit
TIRANË/ Dy kosha plehrash bllokojnë bulevardin. Protestë apo neglizhencë? (FOTO LAJM) Koshat e plehrave kanë qenë në vëmendjen e medias, politikanëve dhe publikut gjatë këtyre ditëve pas thirrjes së Ben Blu
E trishtë/ Fëmijë të zhveshur flenë në bulevardin e Fierit (FOTO LAJM) Kjo panoramë e trishtë vjen nga qyteti i Fierit. Fëmijë të zhveshur që flenë në bulvardin e qytetit të sapor-rikonstrukt
Universiteti i Harvardit shkruante për Nënë Terezën në 1982-shin (FOTO) Në vitin 1982, Nënë Tereza udhëtoi për në Amerikë, në një ekspeditë e cila do të përfshinte edhe tre fjalime të rëndësis
Bulevardi sot në 14 foto, nuk mungonte as Mërgim Mavraj (FOTO GALERI) Mijëra besimtarë myslimanë kanë falur sot namazin e e Bajramit në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në Tiranë. Namazi i
Ja ligjërata e Imamit të Qabes në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në Tiranë (VIDEO) Imami i Qabes së Shenjtë në Mekë, Shejh Salih Bin Talib, ka mbajtur një ligjëratë para besimtarëve mysliman mëngjesin e
Imami i Qabes nesër fal Bajramin në Tiranë Me ftesë të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, për herë të parë në historinë e Shqipërisë, namazi i Fitër Bajramit në T
Ja rrugët që do bllokohen me mbërritjen e Kombëtares Gjatë pasdites, policia do të bllokojë një pjesë të mirë të rrugëve, pas mbërritjes së Kombëtares. Ja rrugët që do t
Tirana "blindohet" për Asamblenë e NATO-­s, ja rrugët që do të bllokohen Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë njofton për bllokimin e disa akseve rrugore dhe masat e marra, pasi nga data 27 maj
Ja si rrotullohet makina te bulevardi "Dëshmorët e Kombit" (FOTO LAJM) Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një aksident i rëndë në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Mësohet se aksidenti ka ndodhur rr
Iris Luarasi: Po kur Berisha i tha presidentit "horr bulevardi"?! Pedagogia e UT-së Iris Luarasi ka folur rreth debatit mes Erion Veliajt dhe Bujar Nishanit. Ajo tha se presidenti nës
Ndalon forcat e INUV ti prishin banesën, 74 vjeçari hipën mbi çati Pas katër ndërtesave të shembura, paraditen e sotme është ndërprerë aksioni i INUV pasi një i moshuar ka hipur mbi çati,
Bulevardi i ri, Bashkia: Banesa sociale ose bonus qiraje (FOTO) Bashkia e Tiranës ka reaguar me anë të një deklarate për mediat, lidhur me protestën e banorëve pranë ish stacionit të T
Bulevardi i ri, Banorët që do u prishen shtëpitë: Mosbindje civile Banorët që preken nga ndërtimi i Bulevardit të ri të Tiranës kanë dalë sërish sot në protestë duke deklaruar se nuk do t
Bulevardi i Ri, banorët sërish në protestë Të prekur nga ndërtimi i Bulevardit të ri, paraditen e sotme banorët e Stacionit të Trenit kanë nisur sërish nje protest
Sekretari Kerry "thyen protokollin", takon qytetarët në Bulevard (VIDEO) Sekretari i shtetit amerikan John Kerry gjatë takimit të sotëm që ka pasur me autoritetet më të të lartë të shtetit, duk
Veliaj: Bashkia do të zhvendoset në Bulevardin e ri Gjatë kësaj fundjave kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka inspektuar punimet për ndërtimin e Bulevardit të ri të
Veliaj merr pjesë në Forumin Ekonomik 2016 të Universitetit të Harvardit Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, mori pjesë në Forumin Ekonomik 2016 të Universitetit të Harvardit dhe Fond