999 rezultate për

vardi

Sikur Pacolli me Trumpin edhe kryeministri irakian ka lenë nam duke iu vardisur Obamës (VIDEO) Ditën e kaluar zv.kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli u bë qesharak pasi tentoi të takonte Donald Trumpin. Ndërsa, T
Momenti ku Rudiger shkelmon Pavardin në fytyrë Supersfida mes Gjermanisë dhe Francës, e vlefshme për Ligën e Kombeve, nisi me një moment paniku, që trembi jo pak drejt
Bulevardi i ri i Tiranës, projekti vazhdon. Shëtitore gjatë pasdites Tirana është një ndër vendet ideale ku vlerat kulturore tradicionale janë ndërthurur me ato moderne. Kjo duket si në ark
Bashkia e Tiranës dhe studentët e Harvardit strategji për një qytet miqësor me fëmijët Nën moton “Tirana: Qytet për fëmijë, qytet për të gjithë”, Bashkia e Tiranës dhe grupi i studentëve nga Universiteti i H
Nis ndërtimi i bulevardit të ri në Kashar dhe i rrugëve lidhëse me të Krahas Bulevardit të Ri te ish-stacionit të Trenit, edhe zona e Kasharit do të ketë shumë shpejt një bulevard, që do të
LSI i "vardiset" Berishës, thotë se kufiri i Kosovës me Serbinë është në rregull U desh një reagim i Sali Berishës në lidhje me Kosovën që të fillonin reagimet e politikanëve të tjerë të cilët kanë fil
Mashtruan me apartamentet, arrestohen dy ndërtues Dy biznesmenë ndërtimi janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës. Arrestimi i tyre është bërë as denoncimit të ardhur
Kujdes në Tiranë! Sot do të devijohet qarkullimi në disa akse kryesore Ditwn e sotme nw Tiranw do tw zhvillohen aktivitete në kuadër të festimeve për ditën e fëmijëve. Bashkia e Tiranës n
Shirat e vazhdueshëm, përmbyten disa rrugë në Vlorë Reshjet e shiut kanë shkaktuar disa problematika në disa qytete të Shqipërisë. Kështu në qytetin e Vlorës disa rrugë
Fizikanët e Harvardit e dinë se si dhe kur do të marrë fund bota Një studim i ri i bërë nga Universiteti i Harvardit sugjeron se bota është e destinuar të marrë fund ashtu siç ka nisur
Kuksianët nuk heqin dorë, shkojnë në Kryeministri gjatë takimit të Ramës Ndërkohë që Shqipëria ka marrë lajmin e mirë për hapjen e negociatave, në burg vazhdojnë të jenë 11 kuksianë të burgosur
Panik dhe flakë, digjen dy makina në Shkup Sot në bulevardin “Vidoe Smilevski Bato” në Shkup, është djegur vetura “Alfa Romeo” me targa të Shkupit, pronë e O.P.(44
Vardi veshi takat e Ronaldos dhe shënoi një super gol kundër Italisë (VIDEO) Jamie Vardy ishte atutori i golit në ndeshjen kundër Italisë që përfundoi 1-1 të martën mbrëma. Mirëpo, përveç golit,
Dita e Verës, rrugët e Tiranës vishen me ngjyrat e festës Tirana po bëhet gati të presë Ditën e Verës. Përveç programit të ngjeshur të aktiviteteve argëtuese, Bashkia e Tiran
Kryebashkiaku Veliaj vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe për financime dhe investime në zonën e Bulevardit të Ri Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë të shkurtër në Emiratet e Bashkuara Arabe për të disku
Nëpër spitale pacientët rrezikohen nga infeksionet, ku është ministri i Harvardit? Në spitalet e Kosovës shkalla e infeksioneve, pas hulumtimit të bërë nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka dalë
Bamir Topi sulmon ashpër Bashën e Berishën: Horra bulevardi! Ish-kryetari i shtetit, Bamir Topi ka folur për herë të parë në lidhje me protestën e opozitës të organizuar pak ditë më
Nesër, në këto rrugë nuk mund të qarkulloni Nga nesër, veturat në kryeqytet nuk mund të hynë pa u nënshtruar një kontrolle nga inspeksioni me qëllim përmirësimin e
Përfundon ndërtimi i korsisë së re për biçikletat në Bulevardin "Zogu I" Këto ditë, teksa ecni nëpër rrugët e Tiranës, me siguri i keni vënë re disa korsi të reja, ngjyrë tulle, apo punonjës që
Rama homazhe në Bulevard për 21 Janarin (FOTO LAJM) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka mbledhur në një përkujtimore familjarët e viktimave të 21 janarit të vitit 2011.