999 rezultate për

valleve

“Të kërcejmë mes valleve dhe melodive popullore shqiptare” Në kuadër të fushatës studentore ”Ruaj Traditën, Festo Shqip", studentët e vitit të dytë master në Marrëdhënie me Publik
Qeveria jep dritë jeshile themelimit të Ansamblit të këngëve dhe valleve shqipe Qeveria e Republikës së Maqedonisë në mbledhjen e saj të 57 – të morri vendim për themelimin e Ansamblit të këngëve dhe
Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqipe (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta mjeshtri i valles shqipe, Rexhep Çeliku. Ndarja nga jeta ndodhi në orët e para të mëngjesit të
Themelohet ansambli i parë shqiptar i këngëve dhe valleve Për herë të parë në Maqedoni do të themelohet Ansambli i parë shqiptar i këngëve dhe valleve shqipe, deklaroi zëvendëskr
Në Prishtinë nis festivali ndërkombëtar i këngëve dhe valleve për fëmijë (FOTO-LAJM) Ka nisur sot festivali ndërkombëtar tradicional i këngëve dhe valleve për fëmijëve “Ylberi i Prishtinës” 2014, një prej
AKKVP merr pjesë në festivalin "Ballkan Trafik" në Bruksel (FOTO-LAJM) Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve Popullore hap edicionin e tetë të festivalit “Ballkan Trafik” në Bruksel. Sipas
Ansambli "Lidhja e Prizrenit" në Lezhë Ansambli i këngëve dhe dhe valleve të grupit artistik "Lidhja e Prizrenit" ka vizituar Lezhën. Artistët të vegjël kan
Autostrada e valleve, e piknikut, e garave, e skarës...!? (FOTO-LAJM) Policia e Kosovës ka tërhequr vërejtjen për disa “dukuri të pazakonshme”, që po ndodhin kohëve fundit në autostradën “Ib