999 rezultate për

vaksina

Mjekët plot shpresë: Po shpiket vaksina kundër kancerit të gjirit Një vaksinë për të ndaluar përsëritjen e kancerit të gjirit dhe vezoreve mund të jetë e disponueshme brenda tetë viteve
Shtohet një vaksinë e re për fëmijët Mbajnë radhën për një vizitë me mjekun. Vetëm në tre orë numri i prindërve që prisnin për një konsultë me pediatrin në u
Vaksina që premton se do të shërojë kancerin Një vaksinë që do premton të parandalojë dhe të shërojë kancerin është duke u testuar në qen dhe pritet të ketë sukses e
Për të bindur qytetarët se vaksina është e sigurt, ministri vaksinon mbesën Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe e ka vaksinuar mbesën e tij Ilina. Në profilin e tij personal në facebook ai sh
Një hap pranë fitores së betejës me kancerin, testohet me sukses vaksina e parë Prej rreth 50 vitesh, studiuesit janë përpjekur për të krijuar një vaksinë kundër kancerit, por deri para pak kohësh nuk
Zbulohet vaksina kundër kancerit? Studikuesit e "Scripps Research Institute" kanë testuar me sukses tek minjtë një vaksinë, e cila sipas tyre parandalon 1
Zbulohet vaksina e re e kancerit, parandalon edhe rikthimin Vaksina kundër kancerit, e cila sulmon tërë viruset në trup pas injektimit, është gati për t’u testuar tek njerëzit.
Lëngu magjik: Vaksina që shpëton gratë Katër nga pesë gra në Britaninë e Madhe kanë bërë injeksion “solucionin magjik” – vaksina HPV që parandalon kancerin e q
Këtë duhet të dini para se të vaksinoheni Ka shumë informacione kontradiktore rreth vaksinave. Vaksinat janë të sigurta dhe efektive. Çdo vaksinë e licencuar test
5 fakte rreth vaksinave Ka shumë informacione kontradiktore rreth vaksinave. Vaksinat janë të sigurta dhe efektive. Çdo vaksinë e licencuar tes
Vaksina për trajtimin e kolesterolit ul rrezikun për sulm në zemër Një vaksinë që ulë kolesterolin ka treguar se ndihmon me uljen e gjasave për sulm në zemër për një të katërtën. Dy vj
Vaksina efikase që shëron kancerin, së shpejti zëvendëson hemoterapinë Vaksina, e cila me sukses ka shëruar 97 për qind të tumoreve te minjtë do të testohet në njerëz me nivel të ulët të limf
Vaksina e kancerit që i shëron 97% të tumorëve mund të jetë në dispozicion brenda një viti Një vaksinë kundër kancerit e cila i ka shëruar 97 për qind të tumorëve të gjakut te minjtë do të testohet gjatë këtij v
Nëse e shihni këtë send, mos e prekni! Ka nisur nga rrethi i Krujës pranë Parkut Kombëtar Qafë Shtamë, turi i ekipit të punës i ngritur nga Agjencia Kombëtare
Vaksina që zhduk kancerin testohet me sukses Studiuesit në Universitetin e Stanfordit thonë se kanë testuar me sukses tek njeriu një vaksinë që nxit sistemin imunita
Vaksina kundër kancerit, shumë shpejt do të fillojnë provat në njerëz Një ekip në Universitetin e Stanford-it pretendon se një injeksion në një tumor të vetëm do të mjaftojë të shkaktojë për
Vaksina e fruthit shkakton autizëm? Flet Liri Berisha Duket se frika se mos vaksina kundër fruthit shkakton autizëm të fëmijët ka bërë që një nënë, të marrë vendimin drastik
Vaksinat e gripit, a duhet t'u bëhen fëmijëve? Kur disa prindër u njoftuan nga shkolla se fëmijët e tyre duhet të bëjnë vaksinën kundër gripit ata ishin konfuzë. Shumë
Shqipëria në prag të epidemisë gripale, ministria bën thirrje për vaksina Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, tha se janë analizuar mostrat e para për virusin e t
"Mushkonjat" fluturojnë sërish mbi Shqipëri, kësaj radhe për dhelprat Për një periudhë dyjavore, avionë të vegjël do të shpërndajnë nga ajri vaksinën për imunizimin e dhelprave, që janë buri