999 rezultate për

vaji

Na mbyti kanceri, shqiptarët konsumuan 2.7 mln kg vaj palme në 2016 Importet e vajit të palmës në fund të 2016 arritën mbi 2.7 milionë kilogramë duke u rritur me 10.5 % krahasuar me një vi
Si hidhet përsëri në qarkullim vaji i përdorur në restorante dhe Fast-Food-e Një fakt mjaft alarmant është denoncuar sot nga një qytetar. Ai thotë se ka dijeni se për disa kompani që kontaktojn
Mos harxhoni më lekë! Përgatisni vetë krem kundër diellit me 3 përbërës që i keni në shtëpi (FOTO LAJM) Ju kërkoj ndjesë të gjitha mamave që besojnë në fuqitë magjike të vajit të ullirit. Aq shumë çudibërës ju duket ky v
Ja si të rrisni qerpikët në mënyrë natyrale (VIDEO) Nëse vetë natyra ju ka dhuruar qerpikë të gjatë, atëherë nuk keni shumë nevojë për mund që ata t'i bëni perfektë. A e
Vaji i kokosit po aq i dëmshëm sa vaji i palmës dhe margarina Deri më sot vaji i kokosit është mbajtur si alternativa me e shëndetshme ndër llojet e tjera të yndyrnave, por studimet
EKSKLUZIVE/ Peshkarexha shqiptare ndot me vajra Dhërmiun. Po tani, greku e ka fajin?! (FOTO LAJM) Gjatë muajve të verës është bërë zakon që anije greke t'i zbrazin mbetjet e tyre në afërsi të ujërave shqiptare duke ndo
A është i shëndetshëm vaji i kokosit? Vaji i kokosit përdoret për shumëçka ditët e sotme, duke filluar nga koka e deri te këmbët. Por a është në të vërtetë zg
4 vajërat bimorë që do të transformojnë trupin tuaj brenda një muaji Vitet e fundit dëgjojmë të flitet gjithmonë e më shumë për vajërat bimorë dhe për efektet e tyre të dobishme në organizë
Kujdes, vaji i kokosit nuk është i shëndetshëm Asociacioni Amerikan i Zemrës ka lëshuar kohët e fundit një raport udhëzues kundër përdorimit të vajit të kokosit. Ky
Blerina Bombaj: Sa i rrezikshëm është vaji i palmës Dietologia Blerina Bombaj shpjegon se sa i rrezikshëm është vaji i palmës. Vaji i palmës, së bashku me vajin e kokosi
Skandali me vajin e palmës, reagon AKU Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar në lidhje me lajmin se në ushqimet e bulmetit ka përmbajtje vaj palme, i cilës
Kamioni përplaset me tramvajin, 29 të lënduar në Australi Më shumë se 29 persona kanë mbetur të lënduar, disa prej tyre në gjendje të rëndë për shkak të përplasjes mes një tramva
4 arsyet pse duhet të konsumoni 1 lugë vaj ulliri çdo mëngjes Vaji i ullirit ka qenë në fokus të shumë kërkimeve shkencore për vite me radhë, të cilat kanë vërtetuar se është një ndë
Mënyrat natyrale si të forconi thonjtë dhe të parandaloni thyerjen e tyre Manikyri xhel, tipsat, gurët, aksesorët që ngjiten në sipërfaqen e thonjve dëmtojnë jo pak këta të fundit. Në mënyrë që
Vaji që heq qimet e fytyrës pa dhimbje dhe me lehtësi Qimet e fytyrës sigurisht janë pjesa më e bezdisshme me të cilën përballet pothuajse çdo femër. Metodat me të cilat ato
Shpëtoni nga thinjat e flokëve vetëm me këtë maskë Thinja e flokëve është një proces natyral që ndodh me kalimin e viteve dhe fatkeqësisht nuk mund të shmanget. Gratë
Katër vajërat esencialë që kurojnë dhimbjen e migrenës brenda 1 ore Migrena është një sëmundje neurologjike tepër problematike që shoqërohet me dhimbje koke të karakterit pulsues. Dhimb
Vuani nga migrena? Provoni këto katër vajra esencialë Migrena është një sëmundje neurologjike tepër problematike që shoqërohet me dhimbje koke të karakterit pulsues. Dhimbja
Ja pse vaji i hudhrës është mrekullibërës Hudhra është e njohur tashmë si një nga antibiotikët më të fuqishëm natyror. Vaji i hudhrës mund të përkufizohet si një
Luftoni ankthin dhe depresionin me vajin e petaleve të trëndafilit Trëndafilat janë më shumë se një lule e bukur. Petalet e bukura të këtyre luleve mund të përdoren për të përgatitur vaji