999 rezultate për

vaji

A është i dëmshëm vaji i kokosit? Sipas Prof. Dr. Kerin Michels, vaji i kokosit është “helm” duke thënë se ky vaj është njëri prej ushqimeve më të këqija
Vaji i kokosit bën mrekulli tek dhëmbët Sipas një studimi të bërë nga shkencëtarët irlandez, vaji i kokosit ka aftësinë për të mbytur bakteret që shkaktojnë pri
Maska perfekte për të rritur flokët tuaj gjendet në shtëpi Kjo metodë, përveç që i rrit flokët deri në tri centimetra, gjithashtu e përmirëson qarkullimin e gjakut, e përmirëson f
Si po mashtrohen shqiptarët me vajin e ullirit që e blejnë sa qimet e kokës Analizat laboratorike në institucionet shtetërore treguan se një pjesë e vajit të etiketuar si vaj ulliri është thjeshte
Kujdes nga vaji i kokosit, nuk është aq i mirë sa ç’dukej Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
Katër gabimët e shpeshta që bëjmë me vajin e ullirit Të gjithë tashmë e dimë se vaji i ullirit, për shkak të përbërjes së vet specifike, është i dobishëm për organizmin tonë
Ushqime plot yndyrë, por që nuk do t’ju shëndoshin Gjithmonë lexojmë vërdallë se yndyrat janë të dëmshme për shëndetin dhe gjithashtu ato depozitojnë dhjam çka shton menjë
Gra, konsumi i vajit të peshkut ju bën të shtyni menopauzën për 3 vite Një dietë e pasur me vaj peshku mund t’iu ndihmojë të shtyni menopauzën për tre vite. Ky studim është zhvilluar duke shq
Ky vaj vret 93% të qelizave të kancerit të zorrës së trashë në vetëm 2 ditë! Kanceri i zorrës së trashë është shkaku i dytë kryesor i vdekshmërisë në Amerikë. Për fat të keq, shumica e njerëzve
Zbuloni nëse vaji i peshkut ndikon mirë për zemrën Në saje të një hulumtimi shkencëtarët kanë gjetur që suplementet nga peshku, të cilat konsiderohen shumë të rëndësishme
Hiqni dorë nga ky veprim, vaji i ullirit ju dëmton lëkurën Vaji i ullirit, pavarësisht nga potenciali i frikshëm për të bllokuar poret, ka disa përfitime: Ai ka përmbajtje të l
I gjithë sekreti i bukurisë qëndron tek vaji i kokosit Vaji i kokosit mund të trajtoj aknet, të heq ‘makeup’-in dhe t’i jap lëkurës suaj shkëlqim dhe butësi. Këtu mund të
Fiku dhe ulliri, ushqim dhe ilaç Studimet e bëra kanë vërtetuar se fiku përmban një përqindje të lartë lëndësh ushqyese dhe vitamina. Është bërë e qartë
Një "doktor" më vete, sëmundjte që kuron vaji i ullirit Në kuzhinën tonë shpesh përdorim vajin e ullirit, por jo të gjithë dimë me saktësi vlerat që ka për shëndetin tonë.
Kujdes nga vaji i kokosit, nuk është aq i pafajshëm sa ç’duket Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
Trajtime që trashin vetullat Për shumë vite me radhë, vetullat e holla kanë qenë të preferuarat e shumë femrave, por vitet e fundit vihet re një dësh
Ministri: Vaji i palmës kërcënon kosovarët, jam i pafuqishëm ta ndaloj Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka alarmuar të martën se në tregun kosovar po shiten produkte me përm
Pse është i mirë vaji i hudhrës Të gjithë ne vuajmë prej dhimbjeve kronike në shpinë dhe kyçe, për shkak se qëndrojmë ulur në zyrë apo nuk lëvizim sa du
Këto janë produktet e kozmetikës që duhet ruajtur në frigoifer Në ditët e nxehta të verës, asgjë nuk na shijon më shumë se një gotë uji i ftohtë apo një frut i freskët nga frigoriferi
Vullkani vazhdon të nxjerrë llavë në Havaji Banorët në Ishullin e Madh të Havajit janë në gjendje emergjence pasi vullkani Kilauea nxori përsëri llavë, duke bërë të