999 rezultate për

vaji

Fara e zezë sjell këto përfitime 1.Vaji i farës së zezë parandalon humbjen e flokëve: Mjafton që ta masazhoni kokën me këtë vaj dhe ta lini atë për 20 mi
Vaji i ullirit parandalon plakjen dhe kancerin e lëkurës Vaji i ullirit përdoret shumë nga njerëzit për të përgatitur ushqim, por pos kësaj ai përdoret edhe për trupin dhe flokë
Kurorëzohet mbreti i Tajlandës Maha Vajiralongkorn është kurorëzuar mbreti i Tajlandës. Mbreti Vajiralongkorn trashëgoi fronin në vitin 2016, kur ba
A e dini se vaji i ullirit është më i mirë se sa viagra Një dozë javore me vaj ulliri mund të jetë më e mirë se vigra në përmirësimin e performancës së meshkujve në dhomën e gj
Studimi i frikshëm, çfarë i bën vaji vegjetal trurit tonë Sipas një studimi të publikuar në të përditshmen britanike “Daily Mail”, ngrënia e ushqimeve të gatuara me vaj vegjetal
Kokosi me plot veti shëndetsore Kokosi është i pasur me acide yndyrore të shëndetshme që ndihmojnë në përshpejtimin e metabolizmit dhe djegien e kaloriv
Ministri nxjerr idenë e tij: Vaji i Palmës nuk është i dëmshëm, gjalpi të vdes I ftuar në Top Talk, në një kohë kur qytetarët ankohen për cilësinë e produkteve që konsumojnë në përditshmërinë e tyre,
Ushqimet që ju mbrojnë nga sulmi në zemër Akumulimi i tepërt i substancave të ndryshme në muret arteriale i ngushton ato dhe me kohën shpie në një sëmundje që nji
Të burgosurit shqiptarë zihen me algjerianët, përdoren thikat dhe vaji i nxehtë Një sherr i madh ka plasur mes të burgosurëve shqiptarë dhe atyre algjernainë në burgun e Greqisë. Mësohet se nisi pasi
Ky ushqim po merr mjaft gra më qafë prej kancerit të gjirit Përdorimi i vajit të njëjtë për tiganisje mund të shkaktojë ndryshime gjenetike që nxisin përparimin e kancerit të gjiri
Tre të vdekur nga sulmi me armë në tramvajin e Utrehtit Ka arritur në tre numri i viktimave nga sulmi i dyshuar me prapavijë terroriste në një tramvaj të Utrehtit gjatë orëvë t
Ky është turku që terrorizoi Holandën duke sharruar me automatik tramvajin në Utreht (FOTO LAJM) Policia e Utrehtit ka shpërndarë pamjet e një personi 37 vjeç, i cili dyshohet të jetë autori i sulmit me armë ndaj një
Sulmohet me armë tramvaji plot me njerëz Një sulm me armë ka ndodhur nënjë tramvaj në qytetin e Utrechtit në Holandë duke lenë disa të plagosur. Autoritetet
Rriten çmimet e karburanteve në Maqedoninë e Veriuut Benzinat në Maqedconinë e Veriut, prej sonte në mesnatë, shtrenjtohen për dy denarë, ndërsa për një denar nafta dhe vaji
E dimë të shëndetshëm, e vërteta për vajin e ullirit Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai p
A e dini se vaji i ullirit është më i mirë se sa viagra Një dozë javore me vaj ulliri mund të jetë më e mirë se vigra në përmirësimin e performancës së meshkujve në dhomën e gj
Mjekët në një gojë, vaji i kokosit është helm për trupin tonë Një profesor nga universiteti i Harvard-it, pasi ka përsëritur përfitimet e supozuara që marrim nga vaji i kokosit, e ka
A e dini se vaji i portokallit largon trishtimin dhe mendimet depresive E mbani mend aromën që shpërthen ndërsa qëroni një portokall? Kjo agrume plot vlera, njihet për aftësinë që ka në rik
7 ushqimet që zhdukin parazitët nga trupi ynë Parazitët janë më të shumtë dhe të dëmshëm seç shumë njerëz mendojnë. Ka lloje të ndryshme parazitësh. Rreth nj
A e dini se vaji i ullirit është më i mirë se sa viagra?! Një dozë javore me vaj ulliri mund të jetë më e mirë se vigra në përmirësimin e performancës së meshkujve në dhomën e gj