999 rezultate për

ushtrim

Bark i sheshtë me këto 9 ushtrime të thjeshta (VIDEO) Shumica e njerëzve i shmangin aktivitetet fizike për shkak të mungesës së vullnetit dhe dembelizmit. Por duke parë p
SHBA-Kore e Jugut, stërvitje spektakolare pranë Koresë Veriore (VIDEO) Ushtarët e SHBA-ve dhe të Koresë së Jugut kanë marrë pjesë në një stërvitje të kombinuar si pjesë e stërvitjeve të përba
Si ndikon aktiviteti fizik i mëngjesit në shëndetin tonë Studimet e ndryshme kanë treguar se aktiviteti fizik i mëngjesit ndikon drejtpërdrejt në shëndetin tuaj dhe aktivitetet
Rita Ora pozon për "Shape": Si arrita format perfekte të trupit (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare kishte dyshime lidhur me trupin e saj, por sot ajo është krenare për format e saj.
Koha kur Edi Rama bënte ‘streçing’ në Pezë me pantallona të shkurtra (FOTO LAJM) Çdo ditë zgjohet në orën 7 të mëngjesit, vesh rrobat sportive dhe pasi takohet me instruktorin e tij fillon të bëjë usht
Ushtrimet SHBA-Kore e Jugut acarojnë në kulm Kim Jong-un Duket se ushtrimet ushtarake mes Amerikës dhe Koresë së Jugut kanë acaruar në kulm diktatorin Ushtrimet SHBA – Kore e Ju
Irani injoron paralajmërimet amerikane, do të kryejë ushtrime ushtarake Irani thotë se Garda Revolucionare Islamike do kryejë ushtrime të mëdha ushtarake në pjesën lindore dhe verilindore të r
Zbulohet fotoja para 19 viteve, ja si dukej Saimir Tahiri (FOTO) Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri dhe këngëtarja Julka Gramo, kane qene në një klase, shokë shkollë dhe ditë
Luftoni venat e zgjeruara me këto ushtrime Janë të njohura dobitë e aktivitetit fizik për rënien në peshë dhe shëndetin e zemrës. Megjithatë ato janë një ndihmesë
Shmangni dhimbjen e qafës me këto tre ushtrime të thjeshta Dhimbja e qafës ndonjëherë është vërtetë e padurueshme, ndonjëherë na bën të ndjehemi keq kur ndodhemi në ambiente me nj
ÇUDIA NË TIRANË/ Babagjyshit të Vitit të Ri i kërkojnë licencë për ushtrim aktiviteti (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës ka hapur edhe këtë vit Shehin "Nënë Tereza" me rastin e festave të fundvitit ku një serë biznesesh kan
Nis ndërtimi i "këndit të forcës" në Parkun e Liqenit, module ushtrimesh fizike për të rinjtë Të apasionuarit pas sportit dhe ushtrimeve fizike, do të kenë hapësirën e tyre për t’u praktikuar në Parkun e Liqenit Ar
Këto ushtrime do t’ju zhdukin gërhitjen përgjithmonë! Keni probleme me gërhitjen dhe jeni lodhur nga ankesat e gruas apo familjarëve? Një teknologji e re që po testohet në T
Festimi i Pogba-së bëhet ushtrim matematike, nxënësit nuk i japin zgjidhje Festimi i Pol Pogba është kthyer në një çështje që tashmë i përket dhe ushtrimeve të matematikës. Mënyra si feson është
Rregulloni qëndrimin tuaj në vetëm 15 minuta (VIDEO) Të qëndruarit ulur pranë kompjuterit për një kohë të gjatë, jo vetëm që shkakton tension të qafës dhe shpatullave, por e
Sadiku po rikuperohet në klinikën e Juventusit (VIDEO) Sulmuesi i Kombëtares sonë Armando Sadiku është duke kryer fazën e rehabilitimit pas ndërhyrjes kirurgjikale që kreu në
SHËNIM/ Drogë, "dru" dhe aksidente Nga Albeu.com Përdorimi i drogës dhe dhuna në familje vazhdon të jetë një problem mjaft i mprehtë shoqëror në ve
1 minutë ushtrime në ditë, për një shpinë të rilindur (VIDEO) Dhimbja e shpinës është një ndër faktorët të cilët mund t’ju pengojnë në aktivitetet e përditshme. Por nëse ju prakti
Largoni dhimbjet në shpinë për 60 sekonda (VIDEO) Dhimbjet e shpinës paraqiten për shkak të lëvizjes jo të rregullt dhe mbingarkim të pjesës së poshtme të shpinës, por ed
"Ushtrimi vakum" për një bark të sheshtë dhe bel të hollë (VIDEO) Trendi më i ri i momentit për një bark të sheshtë dhe bel të hollë është ushtrimi vakum. Ky ushtrim ka si synim të t