999 rezultate për

ushtrim

Forconi shtyllën kurrizore me këtë ushtrim të thjeshtë Është aq i lehtë sa që mund ta bëni edhe në 35 gradë, madje mund ta bëjnë edhe njerëzit e moshës së shtyrë. Nëse jeni
Tre ushtrime të shpejta për gjumë më të mirë (VIDEO) Ushtrimet për ta ndjerë veten të përgjumur në kohë të duhur, mund të bëhen lehtë dhe shpejtë. Këto lloj ushtrime jan
Largoni gërhitjen me vetëm këto ushtrime Ushtrimi për gjuhën, me ndihmën e kësaj vegle, është shpresë e re për të gjithë ata gërhasin, por edhe për ata që flenë
Superfuqitë e botës tregojnë forcën ushtarake (FOTO LAJM) Superfuqitë e botës treguan muskujt e tyre në parada të mëdha për të shfaqur forcën e tyre ushtarake. Kina pati një p
Studentja bie nga ndërtesa e lartë gjatë një ushtrimi shkolle (VIDEO) Një adoleshente nga qyteti Jaipur në Indi ka rënë nga një ndërtesë e lartë duke mbetur e vdekur në vend. Në incizimin
Kina dhe Rusia, ushtrime përbashkëta ushtarake në Baltik Kina dhe Rusia nisën sot ushtrimet e përbashkëta ushtarake në në detin Baltik, pjesë e rajonit më perëndimor rus të Kali
Tani bebet 4 muajshe mund të qëndrojnë në këmbë (VIDEO) Një terapist në Islandë ka krijuar një kurs 12 javor, ku trajnon foshnjat më pak se katër muajsh të qëndrojnë në këmbë,
Ushtrimet nuk janë çelësi i dobësimit Numëroni hapat. Shkoni në palestër. Shkoni në punë me biçkletë. Nëse doni të bini në peshë, e dini që është e rëndësishm
Ja disa ushtrime për dhimbjet dhe shtrembërimin e shpinës (VIDEO) Dhimbja dhe shtrembërimi i qafës dhe kurrizit është kthyer kohët e fundit në një problematikë shumë serioze. Sidomos
FSK pjesë e ushtrimit “Kampi veror 2017” Në Krivollak të Maqedonisë, sot mbahet operacioni përfundimtar i ushtrimit ndërkombëtar “Kampi veror 2017”, ku po marrin
Kina kërkon ndërprerjen e ushtrimeve amerikano-koreanojugore Kina ka kërkuar që SHBA-të dhe Koreja Jugut të ndalojnë manovrat ushtarake në Gadishullin Korean, në këmbim të pezullimi
4 arsye se përse ecja është një nga ushtrimet më të mira Ecja ju mundëson të gëzoni një shëndet më të mirë dhe njëkohësisht nuk shkakton edhe shumë lodhje. Prandaj, më poshtë
Katër arsye se përse ecja është një nga ushtrimet më të mira Ecja ju mundëson të gëzoni një shëndet më të mirë dhe njëkohësisht nuk shkakton edhe shumë lodhje. Prandaj, ka katër
6 ushtrimet që shkrijnë dhjamin në kofshë e ije dhe tonifikojnë trupin brenda një muaji (VIDEO) Për shumë njerëz periudha pas festave të fundvitit,e cila njihet zakonisht si periudha ku ''harbohen'' dhe i lejojnë vet
Ushtrimet për ata që rrinë gjatë para kompjuterit Të qëndruarit në karrige për orë të gjata ka mjaft efekte negative. Trupi i njeriut është krijuar për të lëvizur (çd
Përmirësoni shikimin me këto ushtrime të syve Ushtrimi i syve është një nga gjërat e thjeshta të cilën shumë pak njerëz e bëjnë, por që ndihmon jashtëzakonisht shumë
Dieta perfekte për ata që urrejnë ushtrimet, heq dhjamin në 1 javë Së fundmi keni shtuar disa kilogramë dhe dëshironi t’i eliminoni pa bërë ushtrime apo pa ndjekur një dietë? Në dukje
Ja disa ushtrime për të përmirësuar shikimin Ushtrimi i syve është gjëja e fundit që mund tju shkoj njerëzve të bëjnë por është një mënyrë e mirë për të qetësuar syt
STUDIMI/ Çfarë duhet të bëni për të ngadalësuar procesin e plakjes Ushtrimet fizike me intensitet të lartë mund të reduktojnë efektet e moshës në nivelin qelizor të njeriut dhe ta pakësoj
Përse ushtrimet fizike janë të mira për trurin Ushtrimet fizike e zvogëlojnë rrezikun e shfaqjes së sëmundjes Alzejmer dhe mund ta zvogëlojnë plakjen e trurit për rret