999 rezultate për

ushqimor

Digjet tregu ushqimor i Kombinatit Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme te tregu në zonën e Kombinatit, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme. Buri
Kombinimet e duhura ushqimore Ekzistojnë ushqime të ndryshme që ju mund ti kombinoni dhe të arrini të keni forma perfekte trupi. Sipas dietologes Roli
Kosova e Shqipëria me treg të përbashkët ushqimor Kosova dhe Shqipëria do të bashkëpunojnë për të krijuar një treg të përbashkët ushqimor. Kjo është shprehur gjatë takimi
Dietat ushqimore më të përdorshme për 2014-ën Dieta është ajo që shpesh na ndihmon për të arrirë format e duhura të trupit, por që është e rëndësishme që ajo të jetë
Panariti merr masat për festat, fund abuzimeve me çmimet Ministri Panariti ka garantuar të gjithë qytetarët se nuk do të përballen me rritje të çmimeve, ashtu sikurse ndodh rënd
Mbetjet ushqimore një kurë e mirë për lëkurën tonë Mbetjet ushqimore mund të shndërrohen në produkte që ne mund ti përdorim si mbrojtëse të bukurisë sonë. Produktet që kan
Qepët dhe hudhrat parandalojnë kancerin Për të parandaluar kancerin në stomak, mjafton që të konsumoni qepë. Kjo këshillë vjen nga kërkuesit, të cilët kanë anal
Persona të armatosur grabisin magazinën në Laç Persona të armatosur kanë grabitur një magazinë ushqimore në qytetin e Laçit. Sapo janë sinjalizuar për këtë grabitje, u
A dimë të ushqehemi? Dr. Albana Daka* A ja keni bere ndonjehere vetes pyetjen, a dime te ushqehemi? Pergjigja rutine e secilit do te jete q
Dy në pranga, vodhën disa dyqane Dy persona të akuzuar për vjedhje janë vënë në pranga nga blutë e Korçës. Bëhet fjalë për shtetasit Elidon Zeqo 21 vjeç
Ja si e mban trupin në formë Katy Perry (FOTO LAJM) Katy Perry shquhet për trupin e saj të tonifikuar dhe për këtë ka zbuluar të gjitha sekretet. Ajo mban një dietë të ekui
Panariti qetëson qytetarët: Buka me miell serb nuk ka rrezik nga kontaminimi Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti garantoi sot konsumatorët shqiptarë se mielli i importuar nga Serbia apo vendet e t
Maqedonia goditet nga kriza ekonomike! Qytetarët e Maqedonisë janë goditur rëndë nga rritja e disa çmimeve dhe produkteve ushqimore. Çmimet e produkteve ush
Mbyllen 2 tregjet ushqimorë të Tiranës Prefekti i Tiranës Sadi Vorpsi mbyll dy tregjet më të njohura të Tiranës, tregun tek ish-Uzina Dinamo dhe tregun tek Ish
Vorpsi ngre task-forcë për kontrollin e tregjeve Prefekti i Tiranës, Sadi Vorpsi, Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo dhe përfaqësues të AKU-së kanë diskutuar
Panariti në panairin agro-ushqimor në Bushat Ministri i Bujqësisë Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave Edmond Panariti mori pjesë sot në në Panairin Agro-Us
Shtatzania, ushqimi i babait jetik për fetusin Elementët ushqimorë si të nënës dhe babait, janë faktorë mjaft themelorë në ngjizjen e fëmijës. Studiuesit amerikanë kan
AKU shton kontrollet për rritjen e sigurisë ushqimore Autoriteti Kombëtar i Ushqimit dhe Task Forcë për përcaktimin e rregullave për therjen e kafshëve dhe tregtimin e mishit
AKU kontrolle ushqimore ne tregjet e vendit Autoriteti Kombëtar i Ushqimit zhvilloi sot në gjithë vendin një inspektim në punishtet dhe fabrikat e qumështit që prod
Panariti në Bukuresht: Objektiv i qeverisë, reduktimi i humbjeve ushqimore Ministri i Bujqësisë, zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave z. Edmond Panariti mori pjesë në forumin me temë: “H