999 rezultate për

ushqimor

A dimë të ushqehemi? Dr. Albana Daka - Shefe e Rrjetit Laboratorik, Spitali Amerikan A ja keni bërë ndonjëherë këtë pyetje vetes?Përgjigja
Beqaj: Kontroll i rreptë mbi subjektet ushqimore dhe pishinat Inspektimi i subjekteve që tregtojnë ushqime, pishinave por edhe mënyra e shkarkimit të ujërave të zeza nga subjektet pr
Aksioni i AKU-së në Kavajë, sekuestrohen 300 kg mish dhe peshk (FOTO LAJM) Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ditën e sotme ka vijuar me aksionin e inspektimit të tregjeve për rritjen e sigurisë ushq
Operacion ndërkombëtar ndaj trafikut të mallrave ushqimorë, 6 persona në pranga Gjatë një operacioni ndërkombëtar të shtrirë në 82 vende janë vënë në pranga gjashtë persona dhe një tjetër është shpall
Ja çfarë shkakton konsumimi i sheqerit Sipas një studimi më të fundit të realizuar nga një grup studiuesish nga Australia dhe India, rezulton se sheqeri jo vet
Korrupsioni në dogana, pranga tre doganierëve në Kakavijë Nën akuzat për "kontrabandë" dhe "korrupsion", Sektori kundër Krimit Ekonomik-Financiar në Policinë e Gjirokastrës ka ar
Spitali Amerikan, në ndihmë të njerëzve në nevojë Në prag të këtij fundviti, me rastin e festave, Spitali Amerikan në bashkëpunim me organizatën humanitare “ Fundjavë Ndr
Digjet një dyqan ushqimor në Laknas në Tiranë Një dyqan ushqimor në zonën e Laknasit është përfshirë nga flakët e zjarrit. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se
Kapet 53 vjeçari që vendosi bombën në tregun ushqimor në Elbasan Blutë e Elbasanit kane arrestuar në flagrancë autorin e dyshuar për vendosjen e bombës me telekomandë rreth orës 10:00,
RDK: Mbyllja e Fakultetit të Teknologjisë Ushqimore në Gostivar, gabim i pariparueshëm Dega e Rilindjes Demokratike Kombëtare në Gostivar reagon ashpër ndaj mbylljes së Fakultetit të Teknologjisë Ushqimore p
Malishevë, Partia e Drejtësisë ndan ndihma për familjet në nevojë (FOTO LAJM) Festa e Kurban Bajramit i ka gjetur në gjendje të rëndë shumë familje kosovare. Për këtë arsye njerëz të vullnetit të mi
Si ti shmangim thinjat? Thinjat janë një problem që në disa raste nuk njeh moshë mund të jesh dhe shumë i ri dhe mund të kesh këtë shqetësim. Sh
Studim/Dieta para shtatzënisë, vendimtare për shëndetin e fëmijës Nëse keni dëgjuar se "Ju jeni ajo çka mamaja juaj ka ngrënë", kjo tezë është absolutisht e drejtë. Pas një sërë studimes
Lëngu ideal për të rënë në peshë Lëngu i domates është një produkt, qw ndihmon për të humbur kilogramët e tepërt. Lëngu nga domatja është burim i mirë i
Mustafa uron 1 Majin, gjendja ekonomike shpresdhënëse Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka zgjedhur ditën ndërkombëtare të punëtorëve për të kërkuar pozitivitet nga qytet
Ushqimet e duhura për një shikim të shëndetshëm (FOTO LAJM) Shikimi është një element i rëndësimëm për çdo individ, është e rëndësishme që ne të kujdesemi në mënyrë që të kemi një
Zjarri shkrumbon fabrikën e prodhimit të vajit ushqimor Rafineria e fabrikës për prodhimin e vajit ushqimor “Intercompany”, e vetmja në Kosovë është përfshirë nga flaka. Rreth
Goditet një prej kompanive të Doshit, akuzohet për falsifikim (FOTO) Një prej kompanive ku rezulton aksioner deputeti Tom Doshi është goditur nga policia. "Infood" akuzohet se kryente falsi
Ja llojet e alergjisë tek fëmijët Alergjitë janë një shqetësim që prekin të gjitha moshat, po te fëmijët ajo është më e theksuar dhe ndahet në dy grupe: a
Kush e dinte se këto mbetje ushqimore janë të dobishme? (FOTO LAJM) Zakonisht, mbetjet ushqimore që na ngelen ne priremi ti hedhim, pa e ditur se ka dhe nga ato mbetje të cilat janë të dob