999 rezultate për

ushqimor

Dieta ushqimore që ju ndihmon të luftoni diabetin Për më shumë se 30 vjet, këshilla standarde për njerëzit që vuajnë nga diabeti ka qenë që të sigurohen të përfshijnë në
Produktet ushqimore që ju mund t'i bëni shumë më të shijshme (FOTO LAJM) Gjithkush mendon se e di se si të përgatisë produktet ushqimore në mënyrën më të mirë të mundshme. Megjithatë ka gjit
AKU kontrolle për Festën e Pashkëve, masa për 258 subjekte Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer kontrolle në dyqanet e mishit dhe në subjektet e tjera që tregtojnë produkte us
Ja produktet ushqimore që ju mbrojnë zemrën Në dëshirën tonë për të pastruar organizmin nga toksinat, gjithnjë i drejtohemi lëngjeve të frutave, perimeve dhe pijeve
Acarohet gazetari i njohur, në vend të një lëngu të freskët i sjellin... Gazetari Denis Dyrnjaja i cili shpesh ka ngritur alarmin për ushqimet e dëmshme që qarkullojnë në tregun shqiptar, edhe
Kujdes! Intolerancat ushqimore dhe dieta e eliminimit Dieta e eliminimit presupozon marrjen e ushqimeve të cilat nuk janë lidhur me intolerancë apo sensitivitet, për të paktë
Mos i ndani bajamet nga dieta juaj ushqimore Bajamet njihen për cilesinë e lartë të proteinave, fibrave dhe yndyres që përmbajnë por rëndësi të veçantë ka gjithashtu
Shoqata e Industrialistëve ushqimor mbështet aksionin për disiplinimin e tregtimit të mishit Shoqata e Industrialistëve ushqimor mbështet aksionin për disiplinimin e tregtimit të mishit, iniciuar nga Ministri i Bu
MOTI/ Akulli ka pushtuar rrugët, Prençi: Duhen rezerva ushqimore Kryeministri Rama është duke drejtuar mbledhjen për menaxhimin e situatës për motin e keq në vend duke theksuar se është
Tregu i gjësë së gjallë në Baldushk me standarde, garanton sigurinë ushqimore Bashkia e Tiranës ka marrë të gjitha masat për garantimin e sigurisë ushqimore për festat e fundvitit, si dhe për mbajtj
HELMIMET/ Kujdes kur të hani ushqim në restorantet e këtyre qyteteve (FOTO LAJM) Në ditën e të drejtave universale të fëmijëve më 1 qershor, Albana Meta së bashku me bashkëshortin dhe dy fëmijët e saj
Xhixho: Siguria ushqimore sipas standardeve të BE, detyrim ndaj qytetarëve Zv. Ministrja e Integrimit Europian, Erisa Xhixho, mori pjesë në vizitën monitoruese/inspektuese në Zyrën Rajonale të Au
Dieta ushqimore ka një rol të rëndësishëm për shëndetin mendor Psikiatrët kohët e fundit kanë nxjerrë studime që përveç mënyrës së jetesës, në shëndetin mendor ndikon edhe ushqimi.
Mënyrat si të balanconi çekuilibrin hormonal Çekuilibri hormonal mund të shkaktojë kushte të rënda shëndetësore si rritje të nivelit të sheqerit në gjak, shtim në p
Jetoni më gjatë duke ndjekur këtë dietë ushqimore Këshilli i Hulumtimeve Mjekësore në bashkëpunim me Universitetin e Kembrixhit monitoruan gati 24 mijë britanikë për 17
Kujdes! Helmimet ushqimore mund të komplikojnë situatën e një të sëmuri kardiak Pacientët kardiake duhet të kenë parasysh që të ruajnë parametrat vitalë: tensioni, frekuenca, ritmi. Sepse ka nga a
Gjermani/ Qytetarët këshillohen të grumbullojnë rezerva ushqimore Për herë të parë që prej fundit të luftës së ftohtë, populli gjerman do të këshillohet të grumbullojë rezerva ushqimore
Keni dhimbje trupi dhe ndiheni të këputur ? Ja receta e cila bën mrekulli në vetëm një javë Ndiheni të lodhur dhe e ndjeni vetën të këputur? Keni dhimbje në të gjithë trupin dhe nuk e ndjeni vetën aspak mirë?
Ja 5 produktet ushqimore që ju ndihmojnë për një jetë të gjatë Në qoftë se keni frikë nga yndyrnat është koha që të filloni të lini pas frikërat tuaja. Të ushqehesh sipas nj
Restorantet me certifikatë sigurie Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka nisur vendosjen e certifikatave të inspektimit për garantimin e sigurisë ushqimore në