999 rezultate për

ushqimor

9 gabimet që ne bëjmë gjatë blerjeve ushqimore (FOTO LAJM) Ne vizitojmë supermarketet pothuajse çdo ditë, por ne rrallë mendojmë se si disa nga zakonet tona tregtare janë të gabua
Ushqime të teknologjisë së lartë qe do të hamë në të ardhmen (FOTO LAJM) Shkencëtarët dhe futuristët këmbëngulin se në sajë të problemeve të mbipopullimit dhe burimeve të kufizuara, ne duhet të
Tronditet Kruja, shpërthim eksplozivi në dyqanin ushqimor Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në Krujë. Policia bën me dije se një sasi me lë
Ky është regjimi ushqimor për të parandaluar kancerin gjirit Diagnostikimi i hershëm dhe trajtimi janë rruga e duhur për të fituar ndaj betejës me kancerin e gjirit. Por kjo nuk ësh
Nis rehabilitimi i tregut të fruta-perimeve në Njësinë Nr. 5, siguri dhe standarde moderne Banorët e Njësisë Nr. 5 pranë lulishtes “1 Maji” do të kenë shumë shpejt një treg fruta-perimesh me kushte moderne, i ci
Ky vend është qesharak: Hetohen policët që u goditën nga Audi e blinduar në Elbasan (VIDEO) 6 efektivët e policisë së Elbasanit të cilët ishin pjesë e aksionit në ngjarjen e 18 Shtatorit ku u godit makina e zv/dr
Ushqimet e duhura për 40-vjeçarët Pas moshës 40 vjeç metabolizmi ngadalësohet dhe hormonet ndryshojnë. Ja pse ndër hapat më të rëndësishëm për të bërë
Produktet ushqimore që po u shkaktojnë kancer Shkaqet e njohura të kancerit përfshijnë gjenetikën, faktorë e jetesës si përdorimi i duhanit, dieta dhe aktiviteti fizi
Këto janë produktet ushqimore që nuk skadojnë pothuajse kurrë Ekzistojnë disa produkte që nuk skadojnë kurrë. Ato mund të konsumohen në çdo kohë nëse ruhen në ambiente të përshtatshm
Zjarri në Krushevë lë familjet në gjendje të mjerueshme (FOTO LAJM) Kafshë të djegura pwr sw gjalli, grurë i djegur, rezerva ushqimore për dimër të shkrumbosura, dhe gjashtë persona të lë
Këto produkte ushqimore reduktojnë nivelin e ankthit Çrregullimet e ankthit mund të eliminohen me ndihmën e ushqimit në vend të ilaçeve të cilat kanë dhe efekte anësore.
Disa sekrete që industria ushqimore nuk do që ne t'i dimë (FOTO LAJM) Edhe pse shpesh nga nxitimi na ndodh që kur të shkojmë në supermarket apo dyqan ushqimor të zgjedhim pa e parë me shumë
Këto janë produktet ushqimore që u ndihmojnë kundër lodhjes Ndër faktorët që mund të ndikojnë në lodhjen tuaj dhe janë rrëmbyes të energjisë janë evidentuar si: mangësia në ushqim,
AKU gjobit 7 biznese pa kushte higjeno-sanitare në Vlorë Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, në kuadër të masave te marra për sezonin turistik veror për vitin 2017, për periudhën qe
Vezët e kontaminuara arrijnë edhe në Austri Testimet e fundit të ushqimit në Austri kanë treguar se në këtë vend kanë arritur disa vezë të kontaminuara me insektici
Produktet ushqimore që ju ndihmojnë për gjumë të qetë A e dini se cilat janë ushqimet që ju ndihmojnë të relaksoheni dhe të bini menjëherë në gjumë. Spinaqi është një nga
Produktet ushqimore që ju mbrojnë nga dielli Në verë bëhet akoma më e rëndësishme të kujdesesh për lëkurën, pasi rrezet e diellit nuk të falin dhe mund të shkaktojnë
Njihuni me vetitë kuruese dhe vlerat ushqimore të qepës Kush i preferon e dikush tjetër jo, mund t’i hamë në fshehtësi ose të mohojmë në mënyrë kategorike që i kemi qef… po fla
Dieta ushqimore që ju ul rrezikun për t'u prekur nga sëmundjet e zemrës Rreziku për zhvillimin e sëmundjeve të zemrës mund të prekë këdo, por ka një dietë të caktuar që mund ta reduktojë këtë
10 ushqimet e preferuara në botë që duket sikur vijnë e ardhmja (FOTO LAJM) Progresi i teknologjisë dhe jo vetëm, nuk do të ndalojë, dhe këtë mund ta konfirmojmë çdo ditë dhe kudo. Në galerinë