999 rezultate për

ushqimor

Dieta ushqimore që duhet të ndjekë një i sëmurë me anemi Anemia është një ndër çrregullimet më të të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjak
Gra, ushqimet “Fast – Food” po ju ulin shanset për të mbetur shtatzënë Mbase nuk e keni menduar më herët, por ushqimi është vendimtar për të konceptuar një fëmijë. Sipas të studimeve të fundi
Kjo është receta ushqimore që përdor Mohamed Salah Mohamed Salah në një deklaratë për gazetën "CNN" ka thënë se si e përballon faktin që është lojtari kryesor i Liverpool
Si e bëra peshoren mike? nga Ina Jashari - Përgjatë jetës time kam kaluar probleme nga më të ndryshmet si çdo njeri në këtë botë, por një ndë
Shtyhet gjykimi i të akuzuarit për produktet ushqimore me afat të skaduar Tre të akuzuar po përballen me akuzat e Prokurorisë për falsifikimin e parave në total prej 3.120 eurove, si dhe njëri n
PROTESTA/ Ulen qepenat te Tregu Ushqimor, Medreseja, Tregu Elektrik (VIDEO) Ditën e sotme biznesi i vogël dhe i mesëm në Tiranë ka ulur qepenat si protestë në lidhje me taksat e vendosura nga qeve
Po na mbyt kanceri, zbulohet fabrika ku prodhoheshin ushqime me vaj makine (FOTO LAJM) Policia e Shkodrës ka ndaluar tre persona, të cilët kishin ngritur një punishte për të prodhimin e ushqimeve në mënyrë t
Sekuestrohet magazina ushqimore, kushtet higjeno-sanitare jashtë standardeve Gjatë një operacioni të zhvilluar nga AKU në Shkodër është sekuestruar një magazinë ushqimore, e cila përdorej për prodh
Arsyeja pse çaji dhe boronicat nuk duhen larguar nga dieta ushqimore Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
Tetë produkte ushqimore që nuk kanë datë të skadimit Përdorimi i produkteve me afat të skaduar mund të jetë i rrezikshëm, por ka disa ushqime për të cilat asnjëherë nuk duhe
Të gjithë hani hudhra, por nuk e dini se çfarë i shkakton zemrës tuaj Të gjithë e dimë se është e shëndetshme, dhe tani është konfirmuar zyrtarisht. Ja çfarë është e gjitha. Organizata B
Pse frutat e thata nuk duhen ndarë nga dieta ushqimore Këto fruta janë shumë të pasura me antioksidantë dhe nga pikëpamja ushqyese janë të ngjashme me frutat e freskëta. Me
Studimi për tumoret, ushqimi ndikon në përhapjen e tyre Shkencëtarët e Kembrixhit pretendojnë se ka prova në rritje se ushqimi mund të ndikojë te rritja dhe përhapja e kancerit
Skandal në Kosovë, këmbët e pulave bëhen sallam? Një ditë më parë ishte raportuar se në tregjet e Fushë Kosovë po shiten këmbë të pulave me qëllim të prodhimit të produk
A do t'a hanit mishin e therur këtu? Dalin fotot që të ngjallin krupën (FOTO LAJM) Një dyqan tregtimi mishi, prej 6 vitesh ushtronte aktivitet në Yzberisht, pa asnjë dokument ligjor dhe në kushte të frik
Disa sekrete që industria ushqimore nuk do që ne t'i dimë (FOTO LAJM) Edhe pse shpesh nga nxitimi na ndodh që kur të shkojmë në supermarket apo dyqan ushqimor të zgjedhim pa e parë me shumë
Dalin përgjigjet e analizave për shëndetin mendor të Donald Trump Presidentit amerikan, Donald Trump, i është kërkuar javën që shkoi t’i nënshtrohet një testi për të parë gjendjen mendor
Rreth 500 të sëmurë nga produktet ushqimore Shëndeti i konsumatorëve mbetet i rrezikuar prej produkteve ushqimore të dyshimta, ngase vetëm për vitin 2017 janë trajt
Tronditëse, 290 mijë shqiptarë nuk janë ngopur me bukë gjatë 2017 Vetë-mjaftueshmëria e ushqimit i referohet kapacitetit të një vendi për të plotësuar nevojat e veta të ushqimit nga prod
Këto ushqime duhen konsumuar nga 40 vjeçarët Pas moshës 40 vjeç metabolizmi ngadalësohet dhe hormonet ndryshojnë. Ja pse ndër hapat më të rëndësishëm për të bërë fil