999 rezultate për

ushqimor

Serbët sërish dalin në protesta Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo, ka paralajmëruar organizimin e një proteste të martën, në veri të Kosovës, nëse nuk
Edhe shkuan e luftuan për terroristët mizorë edhe ankohen se shteti nuk i ndihmon Në emisionin ”Drejtësia në Kosovë” u paraqitën dëshmi rreth rrethanave që shtynë Kosovarët që të shkojnë në Siri dhe Ira
E bëjmë të gjithë, ky veprim teksa hamë është i gabuar Nëse deri më tani ju është thënë se frutat duhen konsumuar gjithmonë pas vaktit ushqimor, na lejoni t’ju tregojmë se ky
Birrë, patatina e domate të kalbura, AKU bllokon 13.3 ton ushqime të importuara Në vijim të kontrolleve me qëllim sigurinë ushqimore të produkteve që importohen nga shtetet e tjerë drejt vendit tonë A
7 gabimet e pafalshme të nënave që dëmtojnë foshnjen (FOTO LAJM) Kur mbeten shtatzëna, femrat përpiqen më së miri që të kenë stilin e jetesës dhe dietën ushqimore më të shëndetshme për
E kemi bërë tërë jetës gabim, frutat nuk duhen ngrënë mbrapa buke Jemi mësuar që tërë jetën tonë, frutat ti hamë pas buke. Ama ky është një veprim i gabuar dhe i pashëndetshë. Por kur
Kushte skandaloze, shihni ku gatuhet për dasmat në Shqipëri (FOTO LAJM) AKU në kuadër të kontrolleve për gjithë gamën e produkteve ushqimore në funksion të sigurisë ushqimore ka pasur në vëmen
AKU bllokon 33 ton ushqime të skadaura në Shkozë Në kuadër të kontrolleve për produkte të skaduara, AKU ka evidentuar një subjekt i cili do të shpërndante në treg 33 ton
Mes mykut, AKU mbyll dy restorante të tjera në Mat Trupa inspektuese e AKU-së ka mbyllur dy restorante të tjera që kryenin veprimtari në kundërshtim me standardet e siguri
AKU në aksion, ndëshkon dy subjektë që tregtonin mish Trupa inspektuese e AKU ka konstatuar:a. 20.4 kg mish gjedhi dhe 7.6 kg mish qengji të pasigurt e për rrjedhojë të rrezi
Kushte skandaloze, mbyllen dy restorante në Vlorë e Ksamil AKU siguron se është në çdo kohë në aksion për identifikimin, kontrollin, evidentimin, dënimin dhe ndalimin e çdo veprim
Po na vrasin! Shihni kushtet skandaloze ku gatuanin lokalet e "luksit" në Llogara AKU ka bllokuar dy lokale në Llogara, kjo pasi janë gjetur në kushte të papërshtatshme higjieno-sanitare. Por jo vetë
Djath dhe gjizë me myk, mbyllet baxhoja në Gjirokastër (FOTO LAJM) AKU ka mbyllur një baxho në Gjirokastër, pasi ka konstatuar se djathi ishte me myk. Inspektorët e AKU-së konstatuan
Miell i rrezikshëm grek kapet në doganën shqiptare Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një ngarkesë prej 27 ton miell gruri me origjinë greke për shkak se nuk kisht
Gati t'u shpërndahej restoranteve, kapen 6.3 ton mish i kalbur në Korçë Çdo ditë e më shuëmë AKU po bllokon mallra ushqimorë të cilat janë të rrezikshme për shëndetin e konsumatorëve. Së fu
Meshkuj, hani sa më shumë fruta të thata Rezultatet e një studimi treguan se konsumimi i rregullt i frutave të thata përmirëson spermën tek meshkujt. Burrat q
Humbisni kile për 10 ditë vetëm me këtë rutinë të thjeshtë ushqimore Humbja e peshës së tepërt nuk është edhe aq e vështirë, çfarë është e vështirë në të vërtetë është gjetja e vullnetit dh
Pesë ushqimet që përmirësojnë tretjen Për shkak të hormoneve, gratë priren të vuajnë më shumë nga konstipacioni në krahasim me burrat. 16% e grave vuajnë rreg
Pesë ushqimet që përmirësojnë tretjen Për shkak të hormoneve, gratë priren të vuajnë më shumë nga konstipacioni në krahasim me burrat. 16% e grave vuajnë rreg
Një epokë e re po vjen: Robotët në industrinë e tregtisë ushqimore Dyqanet ushqimore në Shtetet e Bashkuara janë përfshirë në një betejë të ashpër për konsumatorë, të cilët shpesh kërkojn