999 rezultate për

ushqimi

Kur është koha më e mirë për të pirë ujë? Ujë pas zgjimit Pini një gotë me ujë menjëherë sapo të zgjoheni. Në këtë mënyrë të gjithë organet e brendshme do të
Shëngjergji pret “Domate Fest”, prezantohen produktet dhe ushqimi tradicional i zonës Një fundjavë ndryshe, jashtë qytetit, por jo larg Tiranës! Shëngjergji priti të shtunën festën tradicionale të domates,
Bëni kujdes me këto ushqime, nuk duhen futur në frigorifer Në mënyrë që të përfitoni nga të gjitha ushqimet dhe të hani ushqim të shëndetshëm, është e rëndësishme të dini se si ta
Zbulohet ushqimi që na zgjat jetën Shkencëtarët përfundimisht kanë gjetur lidhjen ndërmjet probiotikëve në djathë dhe jetëgjatësisë. Në fakt, bakteri Pr
Bëni kujdes me ushqimet pikante, pasojat e rënda në organizëm Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizm
Këto probleme shëndetësore ju shëndoshin pa e kuptuar Nuk është vetëm ushqimi e vetmja gjë që na trash, mirëpo ka shumë gjëra që ndikojnë në këtë aspekt. 1.Shëndoshja nga
Shqiptarët të fiksuar pas Fast-Food, dëmet serioze në organizëm Përdorimi i ushqimeve të shpejta është pa dyshim në majat më të larta. Ushqimi i shpejtë pa dyshim që është dhe shumë
AKU bllokon 33 ton ushqime të skadaura në Shkozë Në kuadër të kontrolleve për produkte të skaduara, AKU ka evidentuar një subjekt i cili do të shpërndante në treg 33 ton
Mes mykut, AKU mbyll dy restorante të tjera në Mat Trupa inspektuese e AKU-së ka mbyllur dy restorante të tjera që kryenin veprimtari në kundërshtim me standardet e siguri
Kushte si në mesjetë, AKU mbyll dy lokale në Vlorë e Klos AKU vazhdon aksionin në të gjithë Shqipërinë për të ndëshkuar dhe mbyllur aktivitetet e paligjshme dhe ndëshkuar biznese
Po na vrasin! Shihni kushtet skandaloze ku gatuanin lokalet e "luksit" në Llogara AKU ka bllokuar dy lokale në Llogara, kjo pasi janë gjetur në kushte të papërshtatshme higjieno-sanitare. Por jo vetë
Kujdes! Mos konsumoni këto ushqime gjatë verës! Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mun
Iu fryhet barku? Disa këshilla si ta evitoni Fryrja është problem që shfaqet mjaft shpesh dhe është mjaft irrituese, e cila mund të shfaqet si pasojë e PMS (demtimit
Miell i rrezikshëm grek kapet në doganën shqiptare Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një ngarkesë prej 27 ton miell gruri me origjinë greke për shkak se nuk kisht
Shqiptarët paguajnë miliarda për për rehatinë e të pasmeve të shtetarëve, dalin dokumentet e abuzimit Institucionet shtetërore kane llogaritur te shpenzojne 2,5 miliard lekë për automjete, diku limuzinë e diku fuoristrada
Mbyllet lokali ku u helmuan 44 dasmorët në Elbasan Të paktën 44 dasmorë të pranishëm në tre dasma të zhvilluara të shtunën dhe të dielën në Elbasan u helmuan nga ushqimi.
Helmohen nga ushqimi në një dasmë, 10 persona në Elbasan Një numër i madh shqiptarësh është helmuar në qytetin e Elbasanit. Deri më tani në spital kanë shkuar rreth 10 persona
Klopp-i zbulon ushqimin e preferuar tradicional shqiptar të Xherdan Shaqirit Xherdan Shaqiri, ylli shqiptar i Zvicrës ka firmosur kontratën për 5 vjet me ekipin e Liverpoolit. Trajneri ka postua
Prindër, mos e keni ju fajin pse fëmija ha shumë apo që ka lënë ushqimin? E dimë që prindërit luajnë rolin kryesor në zhvillimin e fëmijës, mirëpo për këtë ndoshta nuk keni menduar. Një hulum
Kini kujdes! Ja çfarë duhet të bëni që të mos helmoheni nga ushqimi në verë Ushqimi të cilin e keni ngrënë shumë shpejt mund të shndërrohet në ankthin tuaj, nëse nuk është gatuar si duhet. Nëse