999 rezultate për

ushqimi

Në pritje të ëmbël, Arbana tregon cili është ushqimi më i mirë në botë Arbana Osmani konfirmoi pak ditë më parë se është në pritje të ëmbël, dhe se pret fëmijën e parë me Eduartin. Ajo ka
Si pasojë e sheqernave, mëlçia e fëmijëve është njësoj si e të alkoolizuarëve Prindërit e paedukuar, jetesa e shpejtë, besimi në marketing dhe reklama kanë çuar deri te ushqimi i keq te shumica e fë
Si ja dalin gratë franceze të jenë shumë elegante, por të lidhura me ushqimin Gratë franceze janë një etalon i elegancës dhe sharmit falë disa ritualeve të vogla. Shumë revista të njohura frymëzohen
INTERPOL jep alarmin: Grupet kriminale po përdorin pandeminë e koronavirusit Një alarm i INTERPOL paralajmëron se organizatat kriminale po përdorin shërbime të ofrimit të ushqimit për të transportu
Këto gabime me ushqimin e fëmijëve i bëjnë prindërit të pendohen më vonë (FOTO LAJM) Prindërit natyrisht janë të shqetësuar për shëndetin e fëmijëve të tyre dhe zakonet e ngrënies, por ndonjëherë, ata mund
Gjetje në kohë karantinë, grupet kriminale përdorin shpërndarësit e ushqimit për drogën Bandat kriminale po përdorin postierët e ushqimit të shpejtë për të shpërndarë substanca narkotike, tha Organizata Ndërk
COVID-19/ Nga buka tek frutat dhe ushqimet e paketuara, ja ç’duhet të bëni pasi i blini Agjencia Franceze e Shëndetit dhe Sigurisë në Ushqim, Mjedis dhe Punë ka dhënë rekomandime për ushqimin, blerjen dhe pas
E ndizni cigaren menjëherë pas ushqimit? Atëherë me siguri nuk e keni ditur këtë! Shumica e duhanxhinjve pikërisht më me dëshirë ndezin cigaren menjëherë pas ushqimit. Shumica e duhanpirësve dëshiron
E kanë mendjen vetëm tek ushqimi, njihuni me shenjat më llupëse të horoskopit Me siguri tani që do të lexoni këtë artikull do të vraponi menjëherë drejt kuzhinës për të parë se ç’ka në frigorifer ap
Vetë-izolimi dhe stresi: Si të mos e teproni me ushqimin Kontrolloni veten Një nga mënyrat më të dobishme për të parandaluar teprimin me ushqimin është që të kuptoni pse po n
Po hani pafund tani që jeni në karantinë? Si t'i shpëtoni kileve Kontrolloni veten Një nga mënyrat më të dobishme për të parandaluar teprimin me ushqimin është që të kuptoni pse po n
A përhapet koronavirusi nëpërmjet ushqimeve? Ja ç’thonë ekspertët Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave dëshiron të kujtojë publikun se nuk ka asnjë provë që pandemia koronavirus
Po lani frutat dhe perimet me sapun? Çfarë thonë ekspertët Koronavirusi mendohet të përhapet kryesisht përmes kontaktit person-në-person, por ai gjithashtu mund të jetojë në sipër
A transmetohet koronavirusi nëpërmjet ushqimit? Ja si qëndron e vërteta Nëse i bëni vetes pyetjen a është më mirë të qëndroni larg restoranteve dhe ushqimeve të hapura, këtu është gjithçka duh
Ishin përgatitur për sfidën me Milanin, Juventusi bën gjestin e madh Ndeshja e Kupës së Italisë mes Milanit dhe Juventusi ishte planifikuar të luhej ditën e mërkurë në mbrëmje, por pas një
Ushqimet që formojnë qeskat dhe rrathët e zinj poshtë syve A ju ndodhë shpesh që të zgjoheni me sy të fryrë ose me të nxira poshtë syve, anipse keni fjetur mirë dhe mjaftueshëm?!
Fantazia e këtyre përmasave, mënyrat më të çuditshme që restorantet shërbejnë ushqimin (FOTO LAJM) Ka shumë mënyra për të servirur gjellën dhe ushqimin, por të shërbesh ushqim për një klient në një bide urine është shum
"Në Shqipëri të bëjnë lehtë hero", Taulant Xhaka: Atje më paguajnë dhe ushqimin në restorante Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë rrëfeu për median gjermane “T-online.de” për vendimin e tij për të përfaqësuar kom
Nuk shpërtheu bombola! Nëna me dy fëmijët pa jetë mund të jenë helmuar nga ushqimi Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Ostren, Bulqizë, ku nëna bashke më dy fëmijët e saj janë gjetur të vdeku
3 mitet mbi ushqimin e shëndetshëm që s'duhen besuar më Janë disa ushqime që i kemi ngritur në piedestal dhe disa të tjera të cilave u kemi rënë në qafë kot. Këto 3 mite që ju