999 rezultate për

ushqimeve

Delegacioni i afaristëve të Kosovës merr pjesë në panairet e ushqimeve në Turqi Me ftesën e Federatës së Afaristëve të Rajonit të Antalijas , e me organizimin e Shoqatës së Afaristëve të Kosovës nga 2
Cilësia e ushqimit më e sigurtë, por larg shteteve fqinje Cilësia e ushqimit më e sigurtë, por larg shteteve fqinje Prishtinë, 24 dhjetor – Cilësia e ushqimeve që importohen apo
Muaji nëntor, rritet çmimi i ushqimeve Gjatë muajit nëntor produktet ushqimore kanë pësuar një rritje me 0.2 %, gjë e cila ka rënduar më tepër buxhetin e konsu
I keni parë ushqimet si duken nga afër?! (FOTO LAJM) Fotografisti Caren Alpert ka fotografuar përmes mikroskopit pamjet e ushqimeve që i konsumojmë çdo ditë. Në fotogalerinë
Çmimet e ushqimeve dhe karburantet në rritje Ushqimet, veshjet dhe karburantet kanë pësuar një rritje gjatë muajit gusht. Sipas raportit të INSTAT, Indeksi i Çmimeve
Bota e rrezikuar nga kriza e ushqimeve Kriza për ushqime mund të ripërsëritet. Alarmi jepet nga Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Ushqimin e cila raporton
Çmimet, karburanti pëson rritje Transporti për shqiptarët gjatë muajit korrik është bërë më i shtrenjtë, duke sjellë rritje të cmimit me 0.6 %. Kështu i
Ndryshon menuja e ushqimeve në vitet e ardhshme Në një 20 vitet e ardhshme pritet të ndryshojë menuja e ushqimeve që njerëzit do të konsumojnë. Rritja demografike e pop
BB raporton një rritje të çmimeve të ushqimeve Banka Botërore ka njoftuar një rritje të çmimeve të ushqimeve si pasojë e çmimeve të larta të naftës, kushteve të pafavo
Raporti i BERZH, kriza uli konsumin e ushqimeve BERZH në raportin më të fundit me titulin “Kriza dhe Tranzicioni” ku janë marrë në analizë 29 vende njofton për një rrit
Reshjet e dëborës rrisin çmimin e ushqimeve Çmimet produkteve ushqimore kanë pësur një rritje gjatë ditëve të fundit pas përkeqësimit të motit në të gjithë vendin.
Vazhdon ndarja e barnave dhe ushqimeve me helikopterë Ushqim barna dhe mjete higjienike do të shpërndahen edhe sot me tre helikopterë të ARM-së në Komunën e Likovës, Rankovci
INSTAT: Dhjetori shënoi rritje të çmimeve të ushqimeve Shqiptarët shpenzuan më shumë para për ushqime gjatë muajit dhjetor duke e krahasuar të njëjtën periudhë të vitit 2010.
INSTAT: Çmimet e ushqimeve dy herë më të ulta se viti 2010 Rritja e çmimeve të produkteve ushqimore gjatë muajit dhjetor kanë ardhur si pasojë e shtimit të kërkesës dhe cilësohen
Viti i Ri, rriten çmimet e ushqimeve edhe në Kukës Afrimi i festës së Vitit të Ri ka bërë që edhe në qytetin e Kukësit çmimet e produkteve ushqimore kanë pësuar një rritj
Rritja e çmimeve të ushqimeve, bashkia inspekton tregjet Pas zotimit se nuk do të lejonte që tregëtarët të abuzonin me çmimet e produkteve ushqimore, Bashkia e Tiranës ka nisur
Rritja e çmimit te ushqimeve, Basha: Kontrolle tregjeve Për parandalimin e rritjes e çmimit te produkteve ushqimore në kryeqytet Bashkia e Tiranës ka njoftuar se do të ushtrojë
5 mite për mbipeshën Në serinë e saj “5 mite për...”, gazeta Washington Post merrej sot me problemin e mbipeshës, i cili është bërë shqetësue
Bien çmimet e ushqimeve Zyra e OKB-së për ushqim (FAO) njofton se çmimet e ushqimeve në botë kanë pësuar një rënie me 2 për qind në muajin shtat
Të shërohesh me anë të ushqimeve Mbajtja në kontroll e kolesterolit të keq, pesha e tepërt dhe eliminimi i celulitit mund të bëhet edhe kur jemi të ulur