999 rezultate për

ushqimeve

Ja lista e plotë e ushqimeve për flokë të shëndetshëm Përpos maskave, ekziston një recetë që ju keni mundësi zgjedhje për tu ushqyer dhe për të marë rezultatin që dëshironi p
Ndihet e turpëruar për mbipeshën, 26 vjeçarja fajëson qeverinë (FOTO LAJM) Fakti se është mbipeshë e ka detyruar një grua që të vendos gishtin mbi qeverinë, e fajësuar për çmimet e ushqimeve të f
Vuan nga një alergji e rrallë, 2 vjeçari konsumon vetëm 3 ushqime (FOTO LAJM) Për shkak të një alergjie të rrallë, një djalë 2 vjeçar po përballet me një realitet të vështirë, pasi ai nuk mund të ko
Ja shporta e ushqimeve e cila favorizon nxirjen e lëkurës Shporta e ushqimeve që ne duhet të konsumojmë çdo ditë duhet të jetë plot ngjyra. Por ekzistojnë një sërë ushqimesh të c
Ja kush janë ushqimet që reduktojnë dëmet nga duhani Në bazë të një studimi të ri është vënë re se ekzistojnë një sërë ushqimesh, të cilat reduktojnë dëmet e shkaktuara nga
Arditi turret pas ëmbëlsirave, lë dietën gjatë pushimeve Pushimet që sapo kanë startuar po kalojnë aq mirë, sa Ardit Gjebrea nuk e ka vënë re se ka shtuar në peshë. Pasi ka p
Kujdes, nuk janë ushqime të vërteta! (FOTO LAJM) Sapo shikojmë këto foto, menjëherë na lind dëshira për ti konsumuar këto ushqime, por ja që ato nuk janë të vërteta. Ato
Të ushqyerit shëndetshëm, pjesët e dobishme të ushqimeve Shpesh ne gabojmë me zgjedhjen e frutave dhe perimeve se si duhet ti përdorim, pasi ka disa pjesë të cilat nuk duhen hed
Frigoriferi, "armiku" kryesor i këtyre ushqimeve Gjithmonë jemi të prirur të konsumojmë ushqime të freskëta dhe jo të ndenjura. Recetat do të ishin edhe më të shijshme,
Ja lista e ushqimeve që ju forcojnë shikimin Të gjithë ata persona të cilët kanë probleme me sytë, ekziston një listë e ushqimeve, të cilat ndihmojnë së tepërmi në f
Skaneri molekular që tregon kaloritë e ushqimeve Skaneri molekular që kushton 149 $, mund t'ju thotë saktësisht se sa kalori ka në tortën tuaj, nëse fruti juaj është i p
Ja lista e ushqimeve që parandalojnë rënjen e flokëve Pothuajse të gjithë njerëzit e vujanë problemin e rënjës së flokëvë, veçanarisht gjatë periudhës së pranverës. Speci
Ndalohet në burg gruaja e të dënuarit për vrasje pasi fshehu thikën Në burgun e Burrelit u gjatë kontrollit u ndalua një grua pasi kishte fshehur një thikë në mesin e ushqimeve që do të ço
Mbahet në Tiranë kongresi “Reagimi i organizmit ndaj ushqimeve bazë” Klinika Fitthealth dhe Akademia Ndërkombëtare e Nutricionit Klinik, kanë organizuar këtë të shtunë Kongresin me temë "Re
Çfarë është Intoleranca ushqimore? Trupi njerëzor është një “makineri” shumë e sofistikuar. Ushqimi është “karburanti” që bën të mundur mbarëvajtjen e funk
Si të shuani urinë Jeni vazhdimisht të urritur, por keni frikë se shtoni shumë në peshë? Atëherë ja këshilla praktike: Në vend të një p
Cilësia e ushqimit, AKU kontroll në furrat e bukës dhe dyqanet Inspektorët e AKU-së në qytetin e Kukësit kanë zhvilluar kontrolle në të gjitha bar- restoranteve për të shmangur shkelj
Çmimet e ushqimeve pesojnë rënie për qershorin Çmimet e shportës ushqimore kanë pësuar një rënie prej 0.6% nga muaji maj dhe ndryshimi vjetor është 2.3 përqind. Sipas
Shëndeti i fëmijëve dëmtohet nga reklamat e ushqimeve me kalori Shëndeti i fëmijëve dëmtohet shumë mga reklamat me ushqime me yndyrë të lartë, sheqer dhe kripë. Kjo është më e rreziksh
Berisha nga Korça: Rama kërkon të marrë monopolet e ushqimeve Rruga Miras-Bilisht në qarkun e Korçës, është një nga rrugët e inauguruara sot nga kryeministri Berisha i cili prej disa