999 rezultate për

ushqimeve

Mos e shkatërroni shëndetin duke kombinuar këto ushqime Edhe një fëmijë e di që fasulet dhe soda kur kombinohen së bashku mund të sjellin rezultate jo fort të këndshme për shën
Rriten çmimet e ushqimeve për Festën e Bajramit Na ndajnë disa ditë nga festa e Kurban Bajramit, e megjithatë atmosfera e saj ka nisur të ndihet në Shkup. Çmimet e
Si të largojmë ankthin Përpos përzgjedhjes së gjësendeve të shëndetshme ushqimore, konsumimit të sasive të mjaftueshme të lëngjeve dhe evitimit
I vjen fundi ushqimeve kancerogjene, ky aparat zbulon hormonet (VIDEO) Keni menduar ndonjëherë që të keni në duar një mekanizëm të vogël që të mung të tregojë përbërjen e çdo gjëjë që hani?
Mjekët japin alarmin! 100 raste në ditë në Infektiv Temperaturat e larta por jo vetëm kanë rritur numrin e personave me infeksione gastro-intestinale në urgjencën e Shërbim
Mos i hani kurrë këto ushqime në darkë Edhe pse të gjithë e dimë që nuk duhet ngrënë shumë në orarin darkës pak e dinë që ka disa ushqime specike që duhen el
Ushqimet që mund t’i hani në çdo kohë Është e vështirë tu rezistoni ushqimeve dhe ndiheni të lodhur nga dietat strikte. Le të jemi të sinqertë! Ju mund të
Këto ushqime i keni ngrënë gabim gjithë jetën (FOTO LAJM) Ju ka rastisur që shpesh të hasni vështirësi në konsumimin e ushqimeve të zakonshme? Epo kjo ndodh pasi disa prej tyr
17 foto fantastike të ushqimeve nga syri i mikroskopit (FOTO LAJM) Pavarësisht se nuk mund ta shohim me sy të lirë, me e dimë se në çdo gjë që hamë ka një tjetër botë që i fsheh misteret
Minerali që po ju shkakton probleme me kockat, zemrën dhe veshkat Është koha të mendoheni mirë se çfarë pini. Gjatë një vëzhgimi të kryer tek 46 pije të konservuara dhe pluhur, që konsum
Përfitimet e pabesueshme shëndetësore të ushqimeve pikante Të ngrënit ushqime pikante është si një medalje me dy anë ! Krahë efekteve negative, ka gjithashtu mjaft përfitime pozit
Përfitimet shëndetësore të ushqimeve pikante Të ngrënit ushqime pikante është si një medalje me dy anë ! Krahë efekteve negative, ka gjithashtu mjaft përfitime pozit
Këto ushqime i keni ngrënë gabim gjithë jetën (FOTO LAJM) Ju ka rastisur që shpesh të hasni vështirësi në konsumimin e ushqimeve të zakonshme? Epo kjo ndodh pasi disa prej tyr
17 foto fantastike të ushqimeve nga syri i mikroskopit (FOTO LAJM) Pavarësisht se nuk mund ta shohim me sy të lirë, me e dimë se në çdo gjë që hamë ka një tjetër botë që i fsheh misteret
Kajsitë e thata, një prej ushqimeve me më shumë vlera Ka shumë arsye pse kajsitë futen në listën e ushqimeve më me vlerë! Ato ofrojnë shumë ushqyes që garantojnë një trup
Konsumimi i këtyre ushqimeve mund t'ju ngrejë humorin Përveç kënaqësisë dhe shihes që të jep një akullore me çokollatë apo kafshata e parë e avokados në tost, sipas disa stud
Ju bezdis gërhitja e partnerit? Jepini fund me këtë pije Mungesa e gjumit e rrit konsiderueshëm rrezikun për një sërë problemesh shëndetësore. Shpesh njerëzit nuk janë në gje
Konsumi i këtyre ushqimeve ju bën më të bukur Një dietë e ekuilibruar ju lejon të merrni të gjitha ushqimet e nevojshme për një lëkurë të bukur, për thonj rezistentë
PARADOKSI/ Jemi vendi më bujqësor i rajonit, por importuesi neto më i madh i ushqimeve Bujqësia shqiptare në raport me Rajonin ka dyfishin e peshës në PBB dhe punësim, por furnizon tregun vendas me produkte
Konsumimi i këtyre ushqimeve shkakton diarre Diarreja shkaktohet nga viruset dhe bakteret, por gjithashtu shkaktohet edhe nga lloje të caktuara ushqimesh. Sipas