999 rezultate për

ushqimeve

Kujdes! Mungesa e këtyre ushqimeve nxit shfaqjen e sëmundjeve të këqija Konsumi i frutave dhe perimeve për mbrojtjen e organizmit nga inflamacioni apo sulmet e jashtme është gjithnjë një hap i
Nëse doni t'i shpëtoni helmimin, ndiqni me përpikmëri këto këshilla Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Kujdes! Mos konsumoni këto ushqime gjatë verës! Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mun
Hakmarrje ndaj BE, Rusia ndalon importin e ushqimeve nga Shqipëria Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të zgjasë me 18 muaj të tjerë ndalimin e importeve të ushqimeve nga shtetet Pe
Këto sekrete, prodhuesit e ushqimeve nuk do të t’i tregojnë kurrë (FOTO LAJM) Është thuajse zakon që në raftet e dyqaneve marrim atë që na tërheq syri, e që mbase nuk është më e mira. Pamja e bu
Kjo është arsyeja pse nuk duhet t’i konsumoni këto ushqime gjatë verës Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mun
Kujdes! Mos konsumoni këto ushqime gjatë verës! Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mun
Kombinimi i këtyre ushqimeve përmirëson shikimin dhe ju pastron mëlçinë Kombinimi i mëposhtëm i tre ushqimeve përmirëson shëndetin, pamjen dhe shëron mëlçinë. Ai përmban portokall, karrota
Të vjen për të vjellë, dalin pamjet skandaloze të fabrikës së ushqimeve në Shkodër (FOTO LAJM) Prokuroria e Shkodrës ka dërguar në gjykatë dosjen e falsifikatorëve të prodhimeve ushqimorë dhe inspektorë të Autoritet
7 parimet e kombinimit të ushqimeve Kombinimi i ushqimeve është një qasje e verifikuar e kësaj mjekësie jo tradicionale. Sipas kësaj tradite, çdo ushqim ka
3 kombinime popullore të ushqimeve që na shkatërrojnë shëndetin (FOTO) Studimet e fundit të dietologëve kanë treguar që disa nga kombinimet e shpeshta të ushqimeve mund të jenë të dëmshme për
Mikrovala ul sasinë e vitaminave të ushqimeve tona Furra me mikrovalë lejon që ushqimi nga frigorifer të shkrihet ose nxehet brenda disa minutave dhe të jetë gati për t'u
Ushqimet që nuk duhen futur kurrë në frigorifer Moti më i ngrohtë mund t’ju shtyjë që t’i futni në frigorifer shumicën e ushqimeve për t’i mbajtur të freskët, por të ve
Salmonela, trihineloza, leptospiroza: Cilave infeksione vërtet duhet t’u frikësohemi Infeksionet virusale dhe bakteriale, në organizëm më së shpeshti i fusim me duar të ndotura apo me ushqim! Ngritja e
Recetat e ushqimeve të Krishtlindjes nëpër Europë Çfarë hanë europianët për Krishtlindje dhe për Vitin e Ri? Shpendë si gjeldeti dhe pata gatuhen në gjithë kontinentin eu
Salmonela, trihineloza, leptospiroza: cilave infeksione vërtet duhet t’u frikësohemi Infeksionet virusale dhe bakteriale, në organizëm më së shpeshti i fusim me duar të ndotura apo me ushqim! Ngritja e
Lamtumirë ushqimeve kancerogjene, ky aparat zbulon hormonet (VIDEO) Keni menduar ndonjëherë që të keni në duar një mekanizëm të vogël që të mung të tregojë përbërjen e çdo gjëjë që hani?
Acidi, shkaktari kryesor për prishjen e dhëmbëve Në përditshmërinë tonë jemi mësuar t'u shmangemi ushqimeve që përmbajnë shumë sheqer. Kjo pasi dietologët rekomandojnë
INSTAT: 80% e rritjes së çmimeve në tetor erdhi nga shtrenjtimi i ushqimeve Inflacioni në muajin tetor pësoi një rritje të lehtë duke u ngjitur në nivelin e 1.9 për qind, ku 1,5 për qind ose 80 pë
Lista e ushqimeve të mira dhe të këqija për zorrën e irrituar Nëse vuani nga sindroma e zorrës së irrituar, është mirë të jeni të kujdesshëm me dietën. Nga një sondazh del se 60% e p