999 rezultate për

ushqimeve

Parandalimi i ftohjes dhe gripit përmes ushqimeve “Për të shmangur problemet e shëndetit gjatë stinës së ftohtë, të shkaktuara nga temperaturat e ulëta të motit, përveç v
Cilat janë kushtet për të mbajtur në gjendje të mirë ushqimet Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Të dobësohesh pa ndjerë uri Dhe pse duket si një kontraditë, për tu dobësuar pa vuajtje nuk duhet të bëjmë dietë. Sekreti është të mësosh të hash në
Nëse vuani nga koliti harrojeni shijen e këtyre ushqimeve, rrezik serioz Koliti është një sëmundje e lidhur me inflamacionin e zorrës së trashë, e shkaktuar nga disa faktorë. Nëse vuani nga kol
Si të dobësohesh pa ndjerë uri Dhe pse duket si një kontraditë, për tu dobësuar pa vuajtje nuk duhet të bëjmë dietë. Sekreti është të mësosh të hash në
Si të humbisni 3 kilogram në një javë Nese doni te hiqni kilet e teperta, kjo gje mund te behet fare thjeshte duke ndjekur disa nga dietat me te ashpra, por p
Foto të çuditshme të ushqimeve që hamë çdo ditë (FOTO LAJM) Këto fruta dhe perime i japin kuptim shprehjes “ne jemi çfarë hamë”. Për më tepër shihni galerinë …
Njihuni me 10 ushqimet verore më të rrezikshme E kush nuk i pëlqen piknikët dhe barbekjutë? Çështja qëndron në faktin që nëse nuk i përgatisni siç duhet, ngrënia ja
Eurostat/ Shqipëria, më e shtrenjta në rajon për çmimet e ushqimeve Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur v
RAPORTI/ Shqiptarët më të varfrit e Europës, me çmimet e ushqimeve më të shtrenjta në rajon Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur v
Lista e ushqimeve që mendojmë se janë të shëndetshme por në fakt jo Etiketat e ushqimeve nuk tregojnë shpesh të vërtetën sesa i shëndetshëm është një produkt. Më poshtë, po iu sjellim një
"Po hamë perime me pesticide", të rinjtë e FRPD sulmojnë me domate AKU-në (FOTO LAJM) Cilësia e dobët e ushqimeve dhe moszbatimi i ligjit nga ana e inspektorëve të Autoritetit të Kontrollit Ushqimor kanë nx
Vendi ku Iftari shijon më tepër Edhe pse është krijuar përpara 400 vjetësh, lagjja historike e Chawkbazar, në kryeqytetin e Bangladeshit, Dhaka, vazhdon
E keni menduar çfarë mund të ndodhë po të ndaloni konsumin e sheqerit? Sheqeri është një nga produktet më të konsumuara në mbarë botën, por për fat të keq një nga grimcat që gjithashtu lidhet
Si të dobësohemi pa dietia Dietat nënkuptojnë restriksione në spektrin e gjerë të ushqimeve dhe kjo është mjaft e vështirë për njerëzit. Dieta t
Konsumimi i ushqimeve të shpejta Çka po hamë sot? Kjo me siguri është pyetja që e bëni shpesh dhe e dëgjoni nga të tjerët. Jeta dinamike dhe angazhime
1.2 ton drogë në mesin e ushqimeve për kafshë, 7 shqiptarë në pranga në Stamboll (FOTO LAJM) Një sasi 1.2 ton drogë kanabis e modifikuar gjenetikisht nga Shqipëria është sekuestruar nga policia turke në Stamboll.
Si të mbroni veten dhe fëmijët nga helmimi që vjen prej ushqimit Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Pasojat e rënda që ka konsumimi i ushqimeve pikante Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizm
Kurrë mos u helmoni me këto këshilla Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve