999 rezultate për

ushqimet

Kujdes! Mos konsumoni këto ushqime gjatë verës! Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mun
Kujdes! Ushqimet që shkaktojnë rrahje të shpejta dhe të çrregullta të zemrës Sëmundjet kardivaskulare njihen ndryshe si vrasësit e heshtur dhe shumë faktorë ndikojnë në përkeqësimin e shëndetit të
Keni dhimbje të shpeshta koke? Ushqimet që nuk duhet të hani Dhimbjet e kokës janë normale, por kur kthehen në kronike përbëjnë vërtet një problem serioz për ata që vuajnë. Nuk a
16 ushqimet që i hani përditë dhe nuk e dini se po ju vrasin (FOTO LAJM) Ne kemi folur shumë për ushqimet e shëndetshme dhe çfarë duhet të konsumojmë, por e rëndësishme është që të flasim edhe
Ushqimet që duhet t'i shmangni kur i keni kaluar të 30-at Me kalimin e viteve sugjerohet ndryshimi i dietës ditore dhe kontrolli i rreptë i ushqimeve, kjo si pasojë e ndryshimit
Ushqimet verore që ulin tensionin e lartë në gjak Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Vlerat normale të presionit arterial duhet të
Ushqimet që ndihmojnë në uljen e tensionit të gjakut Tensioni i lartë i gjakut, i njohur si vrasës i qetë, po godet gjithnjë e më shumë popullsinë e re. Ai mund të shkakt
Gra, ushqimet “Fast – Food” po ju ulin shanset për të mbetur shtatzënë Mbase nuk e keni menduar më herët, por ushqimi është vendimtar për të konceptuar një fëmijë. Sipas të studimeve të fundi
Diabeti, ushqimet dhe perimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Të gjithë ushqimet që duhet të shmangni me patjetër nëse i keni kaluar të 30-at Me kalimin e viteve sugjerohet ndryshimi i dietës ditore dhe kontrolli i rreptë i ushqimeve, kjo si pasojë e ndryshimit
Ushqehuni si grekët, që të mos vuani nga kanceri i gjirit Një tjetër studim lidhur me problemet e kancerit të gjirit, ka dalë në përfundimin se ushqimet mesdhetare janë bio dhe s
Pse i pëlqejmë ushqimet e shpejta? Dallimi në mes të urisë dhe dëshirës për ushqim gjithsesi ekziston, urinë e ndiejmë kur ushqimi është me të vërtetë i ne
Ushqimet që luftojnë celulitin Duke qenë se vera është shumë pranë të gjithë po mendojnë për plazhin. Dhe një prej shqetësimeve kryesore të verës është
Ushqimet që ju bëjnë të mbani erë Specialistët i kanë dy fjalë me ne: ajo që hamë ndikon në aromën e trupit (nuk e kemi fjalën vetëm për qepën apo hurdhrë
Pse shtatzënat duhet ta përdorin kosin Regjimi ushqimor është i rëndësishëm gjatë një shtatzënie. Janë të shumta ushqimet që nuk këshillohen për t’u ngrënë
Kujdes! 9 ushqimet që shkaktojnë urth Nëse bëhet fjalë për një çrregullim të rastit pas një përtypjeje apo një refluks të vërtetë gastro-ezofageal, bezdia mun
Ushqimet që luftojnë kancerin Kanceri është një nga sëmundjet më të përhapura në popullatë dhe shkaktar i shumë vdekjeve. Ne mund të ndihmojmë duke u
Ushqimet që luftojnë depresionin Gjendja e depresionit dhe ankthit mund të shkaktohet nga shumë faktorë duke filluar nga gjenetika, deri tek mënyra juaj
Ushqimet që nxisin energjinë tuaj A nuk nxisin të gjitha ushqimet energjinë? Po, por në mënyra të ndryshme. Pijet me sheqer, sheqernat dhe pastat kanë
10 ushqimet më kancerogjene që duhet të shamngni sa më shumë Mund të mos i hiqni krejtësisht nga përdorimi, por të paktën t’i kufizoni në përdorim…Janë 10 ushqime që nxisin shfaqjen