999 rezultate për

ushqimet

5 ushqimet me efektive kundër plakjes Kush nuk do të donte të qëndronte e ri përgjithmonë? Ritmet e kohës, mjerisht, nuk mund të ndalen, por, duke ndjekur rre
Vuani nga diabeti? Këto 7 ushqimet do t'ju ndihmojë t'a mbani nën kontroll Dieta ka shumë rëndësi në mjekimin e diabetit. "Një diabetik, kërkon ndryshim të stilit të jetesës, i cili duhet orie
Mbretëresha i ndalon rreptësisht Meghanit të hajë këtë ushqim Tashmë që Meghan Markle është pjesë e familjes mbretërore, Dukesha e Sussex privohet nga një sërë gjërash. Edhe tek u
Mëngjesi duhet ngrënë me kujdes, këto janë ushqimet që ju rrezikojnë Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, megjithëse të ushqyerit është një çështje shumë individuale. Sipas Em
Të varfër, por shqiptarët paguajnë me çmimet më të larta ushqimet e pijet Shqipëria nuk është aspak vendi më i lirë në Europë sa i përket çmimeve për mallrat e konsumit apo shërbimet. Eurosta
Ushqimet që duhet të hajë një i sëmurë me anemi Anemia është një ndër çrregullimet më të të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjak
Kjo është arsyeja pse nuk duhet t’i konsumoni këto ushqime gjatë verës Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mun
Ushqimet e duhura për një lëkurë të bronztë Dëshirë e të gjithave që pas muajve të dimrit, më në fund me verën të lirohemi nga veshjet e rënda dhe ndonjë gram më sh
Restoranti ishte i mbyllur, vogëlushi tenton të hajë nga reklama në rrugë (VIDEO) Ky vogëlush gjeti mënyrën se si të "ushqehej" pasi restoranti ku donte të hante ishte i mbyllur. Harvey Quesa nga Filipi
Keni dhimbje të shpeshta koke? Ushqimet që nuk duhet të hani Dhimbjet e kokës janë normale, por kur kthehen në kronike përbëjnë vërtet një problem serioz për ata që vuajnë. Nuk a
5 ushqimet që parandalojnë çekuilibrin hormonal tek femrat Çekuilibri hormonal mund të jetë njëri nga shkaktarët që keni shtuar në peshë, prandaj duhet të keni kujdes mbi mënyrën
Këto janë ushqimet që shkaktojnë djegie stomaku Një nga problemet më të mëdha që na ka shqetësuar që në kohët e hershme është djegja e stomakut. Në shumë raste kthehemi
Pesë ushqimet që përmirësojnë tretjen Për shkak të hormoneve, gratë priren të vuajnë më shumë nga konstipacioni në krahasim me burrat. 16% e grave vuajnë rreg
5 ushqimet që duhet t’i konsumoni çdo ditë për të luftuar depresionin Të gjithë personat duhet të tregohen shumë të kujdesshëm përsa i përket shëndetit mendor, pasi nëse lihet pa trajtuar mu
5 ushqimet që dëmtojnë dhëmbët tuaj Ja cilat janë 5 ushqimet që dëmtojnë shëndetin e dhëmbëve tuaj: Mollët kanë sasi të lartë aciditeti dhe janë të këqij
Diabeti, ushqimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Pesë ushqimet që përmirësojnë tretjen Për shkak të hormoneve, gratë priren të vuajnë më shumë nga konstipacioni në krahasim me burrat. 16% e grave vuajnë rreg
Mbroni mëlçinë me këto ushqime Ushqimet më të mira kurative Meqë po flasim për ushqimet, ka shumë prej tyre që luftojnë dëmtimin e qelizave, mund të
Kujdes! Inflamacioni shkakton kancer, diabet. Këto janë ushqimet që shkaktojnë inflamacion Një studim i fundit i kryer nga Universiteti i Karolinës Jugore ka treguar se njerëzit të cilët konsumojnë ushqime që sh
Këto janë ushqimet e rrezikshme për organizmin tonë Shpesh ndodh që njeriu, per shkak te stresit, nuk është i vetëdijshëm për sasinë e ushqimit qe ha dhe as çka është duke