999 rezultate për

ushqimet

Kujdes! Këto ushqime mund t’ju shkaktojnë diarre E di që nuk është një ndër gjërat më të bukura për të cilat mund të flasim, por të gjithëve mund të na ndodhë të vuajmë
7 ushqimet që zhdukin parazitët nga trupi ynë Parazitët janë më të shumtë dhe të dëmshëm seç shumë njerëz mendojnë. Ka lloje të ndryshme parazitësh. Rreth nj
Bëni kujdes me ushqimet pikante, pasojat e rënda në organizëm Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizm
Kate Middleton vdes për këtë ushqim, por mbretëresha ia ka ndaluar Duka i Cambridge-it ka pranuar hapur se ai dhe Kate Middleton vdesin për sushi ndonëse një nga rregullat e famshme mbret
Ushqimet që mund të shërojnë diabetin (FOTO LAJM) Zgjedhja e ushqimeve të shëndetshme për ata që kanë diabetin e tipit 2 është tejet e rëndësishme për të mbajtur në kontr
Vdisni për ushqimet Fast -Food? Hiqni dorë sa më shpejt të gjithëve na pëlqen Fast Food dhe në një jetë që ecën vrullshëm, është gjithnjë e më e vështirë të gatuash shëndetshëm
Ushqimet që duhet të hani për dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm Të gjithë e dimë që në fak ne jemi cfarë hamë. Por kjo teori është edhe më e saktë kur bëhet fjalë për dhëmbët dhe mish
Ushqimet që duhet me patjetër t’i konsumoni për të mbrojtur zemrën tuaj Konsumi i djathit, gjalpit dhe kosit ndihmon në mbrojtjen e trupit kundër sëmundjeve të zemrës, sipas hulumtimit të ekip
Mos rrezikoni, kaq kohë duhen mbajtur ushqimet në frigorifer Ideja që disa ushqime mund të rezistojnë gjatë në frigorifer, mund të rrezikojë seriozisht shëndetin tonë. Por, në fakt
Kujdes! Mos konsumoni këto ushqime gjatë verës! Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mun
Diabeti, ushqimet dhe perimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Njihuni me ushqimet të cilat ju ngopin, por nuk ju shtojnë asnjë kilogramë 1. Smoothie “Smoothie” është i vetmi lëng që do ju ngopë. Përmban kalori dhe përbërës ushqimorë të nevojshëm dhe që z
Ushqimet verore që ulin tensionin e lartë në gjak Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Vlerat normale të presionit arterial duhet të
Këto janë ushqimet që shkaktojnë rrahje të shpejta dhe të çrregullta të zemrës Sëmundjet kardivaskulare njihen ndryshe si vrasësit e heshtur dhe shumë faktorë ndikojnë në përkeqësimin e shëndetit të
Mos u vini më në siklet! Ja si ti ndaloni gazrat E ke provuar apo jo? Je e ulur në karrigen e zyrës apo kudo tjetër dhe stomaku fillon të bëjë zhurmë… pa u ndalur. Nuk j
Kujdes, këto janë ushqimet që shkaktojnë fryrje barku Problemi me fryrjen është më shqetësues se kilogramët e tepert pasi njerëzit zakonisht nuk e kuptojnë se çfarë ushqimesh
Si të njohësh ushqimet më të rrezikshme për fëmijët Ekziston një listë e ushqimeve me karakteristika të përbashkëta që mund të shkaktojnë aksidente gjatë një vakti. Për fat
Ushqimet e zgjedhura që duhet të hani nëse vuani nga stomaku Stomaku luan një rol shumë të rëndësishëm në procesin e tretjes së ushqimeve. Pasi përtypet në gojë, ushqimi merret në f
10 ushqimet që s'duhet ngrënë kurrë me stomakun bosh Kur jemi të uritur, hamë ushqimin e parë që na gjendet pranë, duke mos menduar fare për pasojat eventuale. Këta arti
Luftoni stresin me ushqimet e duhura (FOTO LAJM) Hapi i parë që duhet të bëni kur ndjeheni të stresuar është të kuptoni se si të përmirësoni situatën. Mos harroni se,