999 rezultate për

ushqimet

Ushqimet që na mbrojnë lëkurën nga dielli Shumica e njerëzve kujdesen të ruajnë veten nga rrezet e diellit duke përdorur një krem me një faktor mbrojtës, kapele d
Cilat ushqime preferohen për personat që studiojnë deri natën vonë ? Çrregullimi i kohës së të ushqyerit shpie në tronditjen e ritmeve fiziologjike të jetës, në çrregullimin e mekanizmave d
6 këshilla kundër dhjamit në bark Dhjami në zonën e barkut është një problem për shumicën e femrave sot. Por shumë dhjam rrit riskun për shumë probleme sh
Shpëtoni nga dhjami i barkut me këto këshilla Dhjami në zonën e barkut është një problem për shumicën e femrave sot. Por shumë dhjam rrit riskun për shumë probleme sh
Ushqimet e duhura në këto ditë të nxehta Gjatë ditëve të nxehta të verës ju jeni gjatë gjithë kohës në tentim të gjetjes së diçkaje të freskët. Një problem tjetë
Ushqimet që mposhtin kolesterolin Duke shtuar në dietë ushqime që ulin LDL-në, (pjesëzat e dëmshme të kolesterolit që kontribuojnë në bllokimin e arteriev
Ushqimet që duhet të konsumoni kur keni probleme me kapsllëkun Shumë njerëz që vuajnë nga kapsllëku, kanë dhimbje gjatë jashtëqitjes dhe shpesh kanë tendosje, fryrje dhe ndjesinë e nj
Ushqimet që na bëjnë të ndihemi me energji Një ditë e rëndë në punë dhe mungesa e gjumit janë shkak i lodhjes tuaj. Por ushqimi është motori ynë i energjisë, pr
5 ushqimet kryesore që duhet t’i konsumoni në darkë përpara gjumit Levandër poshtë jastëkut, largimi i të gjitha ekraneve digjitale, meditimi – sigurisht që të gjitha këto janë mënyra shu
Ushqimet që duhet të konsumoni gjatë Ramazanit Ushqyerja në syfyr është shumë e rëndësishme pasi koha e agjërimit është e gjatë. Nëse në syfyr do të konsumoni ushqime
Reduktoni sa më shumë ushqimet e shpejta Sipas një studimi të ri, yndyrnat e ushqimeve të shpejta mund të depërtojnë në tru, ku shkaktojnë dhjamosje të trurit si
I dini ushqimet që nuk skadojnë kurrë? Njeriu mund të mos e ketë gjetur burimin e rinisë së përjetshme, por disa ushqime janë të pandryshueshëm për jetë të jet
Ushqimet që duhet të konsumojë një grua shtatëzanë për të lindur një fëmijë të shëndetshëm (FOTO LAJM) Shumica e njerëzve janë të vetëdijshëm për atë që duhet të përfshijë një dietë e shëndetshme. Por gjatë shtatzënisë, kër
Ushqimet që duhet të hani për flokë të shëndetshëm Më poshtë gjeni listën e ushqimeve që duhet t’i hani nëse dëshironi të keni flokë të shëndetshme. 1.Vezët Vezët ja
Ushqimet që ulin kolisterolin Trupi juaj natyrisht krijon kolesterol dhe ju keni nevojë për atë për të ndërtuar qeliza, tresni ushqimin, prodhoni horm
Konsumimi i ushqimeve të shpejta Çka po hamë sot? Kjo me siguri është pyetja që e bëni shpesh dhe e dëgjoni nga të tjerët. Jeta dinamike dhe angazhime
Ushqimet që dëmtojnë shëndetin e fëmijës tuaj Prindërit kujdesen gjithmonë që fëmijët të ushqehen në mënyrë sa më të shëndetshme, e sidomos nënat. Por jo të gjitha u
Po hamë helme! Rama paralajmëron burg për ata që abuzojnë me ushqimet Pas ndryshimit të masave për kontrollin dhe sigurinë ushqimore në Kodin Penal, kryeministri Edi Rama, ka rritheksuar nd
Kokosi me plot veti shëndetsore Kokosi është i pasur me acide yndyrore të shëndetshme që ndihmojnë në përshpejtimin e metabolizmit dhe djegien e kaloriv
Ushqimet e dëmshme për veshkat Veshkat janë organi i “filtrimit” të gjakut dhe janë përgjegjëse për largimin e mbetjeve të panevojshme të metabolizmit.