999 rezultate për

ushqime

Ushqimet që nuk duhet t'i hash kurrë esëll ose me stomakun bosh Kur njerëzit kanë uri, hanë çfarë t’u dalë përpara. Megjithatë, kjo është shumë e rrezikshme, sepse disa ushqime nuk jan
Cilat janë kushtet për të mbajtur në gjendje të mirë ushqimet Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Mjekët i quajnë ilaçet e së ardhmes, njihuni me 7 super ushqimet e pasura me antioksidantë Të gjithë kanë dëgjuar për vlerat e pakundërshtueshme të antioksidantëve. A e dini cilat janë frutat dhe perimet më t
Të lodhur dhe të mërzitur? Këto 8 ushqime përmirësojnë humorin Kur përjetojnë një gjendje të rënduar mendore dhe shpirtërore, nuk janë të paktë njerëzit që drejtohet te ushqimi si një
Ushqimet që djegin vetë kaloritë tuaja të tepërta Dieta mesdhetare përfshin në vetvete, ushqime që mund ta ndihmojnë metabolizmin tuaj për të djegur më shumë yndyra. E në
4 ushqime shumë më të dëmshme se cigarja Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges
SPAK nis marrjen në pyetje pas akuzave të PD për "tenderin sekret të ushqimeve" SPAK ka filluar hetimet lidhur me akuzat e PD për “tenderin sekret të ushqimeve nga Ministria e Mbrojtjes”. PD akuzoi
COVID-19/ Nga buka tek frutat dhe ushqimet e paketuara, ja ç’duhet të bëni pasi i blini Agjencia Franceze e Shëndetit dhe Sigurisë në Ushqim, Mjedis dhe Punë ka dhënë rekomandime për ushqimin, blerjen dhe pas
Nëse vuani nga dhimbjet e kokës, mos i hani këto ushqime Dhimbjet e kokës janë normale, por kur kthehen në kronike përbëjnë vërtet një problem serioz për ata që vuajnë. Nuk asn
Muaji i Ramazanit: Çfarë ushqimesh duhet të shmangni për iftar Muaji i Ramazanit konsiderohet muaji më i shenjtë i tërë vitit sipas traditës islame. Myslimanët anë e mbanë botës e fes
Këto ushqime duhet ti hani edhe pas orës 8 të darkës Ndoshta në këtë listë mund të gjeni disa prej produkteve tuaja të preferuara. Bëhet fjalë për disa ushqime që mund të h
Salah nuk harron të ndihmojë, dhuron mijëra ton ushqime për vendlindjen Futbollisti egjiptian, Mohamed Salah ka dhuruar mijëra ton me ushqime për banorët e vendlindjes së tij, për të ndihmuar
Ja cilat ushqime nuk duhet t’i konsumoni për mëngjes Me siguri keni dëgjuar se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Por edhe pse kjo mund të jetë e vërtetë për dis
Në kohë pandemie, si të pastroni ushqimet dhe të qëndroni të sigurt Disa nga shqetësimet më të mëdha të publikut rreth shpërthimit të pandemisë deri më tani kanë qenë të lidhura me superma
Këto janë 5 ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni para gjumit Të gjithë e dimë se nuk duhet të pimë kafe në darkë vonë, pasi do të kemi probleme me gjumin. Gjithashtu e dimë se ëmbël
Enë plastike apo të qelqta, cila është mënyra më e mirë për ruajtjen e ushqimeve Nëse tepricën e ushqimit e ruani në mënyrë të drejtë në frigorifer, do të shmangni prishjen e shpejtë të tij dhe thithje
3 ushqimet më të këqija që të rëndojnë stomakun në darkë, sipas mjekëve Të është dukur ndonjëherë sikur xhinset janë një numër më i vogël pasi ke ngrënë? Në një rast si ky, shanset janë që të
Me shumë kilogrmë tepër, kështu duket Fjolla Morina në karantinë (VIDEO) Këngëtarja e njohur Fjolla Morina ishte pjesë e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon pasditen e djeshme përmes një lidhje Skype,
Cilat janë ushqimet që na rëndojnë në mëngjes Të gjithëve na është folur që në fëmijëri për rëndësinë e të ushqyerit në mëngjes. Madje, ekspertët e ushqyerjes thonë s
Ermal Mamaqi ka një këshillë për shqiptarët: Kur të blini ushqimet mos harroni... "Në atë orën që shkoni blini ushqimin për trupin, të shkoni të blini dhe një libër që të ushqeni mendjen..." Aktori i