999 rezultate për

ushqime

Ushqimet e zgjedhura që duhet të hani nëse vuani nga stomaku Stomaku luan një rol shumë të rëndësishëm në procesin e tretjes së ushqimeve. Pasi përtypet në gojë, ushqimi merret në f
Këto 5 ushqime janë çelsi për një zemër të shëndetshme Me siguri deri tani e keni kuptuar se cila është dieta ideale që ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës: Mbushni
Probleme me veshkat? Filloni të konsumoni këto ushqime Sëmundja kronike e veshkave është një humbje progresive dhe permanente e funksionit të tyre për një periudhë të gjatë ko
Hakmarrje ndaj BE, Rusia ndalon importin e ushqimeve nga Shqipëria Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të zgjasë me 18 muaj të tjerë ndalimin e importeve të ushqimeve nga shtetet Pe
10 ushqimet që s'duhet ngrënë kurrë me stomakun bosh Kur jemi të uritur, hamë ushqimin e parë që na gjendet pranë, duke mos menduar fare për pasojat eventuale. Këta arti
Luftoni stresin me ushqimet e duhura (FOTO LAJM) Hapi i parë që duhet të bëni kur ndjeheni të stresuar është të kuptoni se si të përmirësoni situatën. Mos harroni se,
Kujdes, këto ushqime nuk duhet t’i hani kurrë me stomakun bosh Të jetosh shëndetshëm më shumë se sa me një regjim të rregullt ushqimor ka të bëjë me një stil të ekuilibruar jetese. Ju
Këto sekrete, prodhuesit e ushqimeve nuk do të t’i tregojnë kurrë (FOTO LAJM) Është thuajse zakon që në raftet e dyqaneve marrim atë që na tërheq syri, e që mbase nuk është më e mira. Pamja e bu
180 kg ushqime me vete, këto janë produktet që konsumon Uruguaji në Kupën e Botës “Yerba mate e dulce de leche” nuk mund të mungojnë në ushqimin e futbollistëve të Uruguait dhe, për këtë arsye, avioni q
Kurrë mos i kombinoni këto ushqime, rrezikoni jetën Bananet, perimet e gjelbërta, qitroja dhe qumështi janë disa prej ushqimeve më të shëndetshme të ushqimit tonë, përveç n
5 ushqimet me efektive kundër plakjes Kush nuk do të donte të qëndronte e ri përgjithmonë? Ritmet e kohës, mjerisht, nuk mund të ndalen, por, duke ndjekur rre
Vuani nga diabeti? Këto 7 ushqimet do t'ju ndihmojë t'a mbani nën kontroll Dieta ka shumë rëndësi në mjekimin e diabetit. "Një diabetik, kërkon ndryshim të stilit të jetesës, i cili duhet orie
Mbretëresha i ndalon rreptësisht Meghanit të hajë këtë ushqim Tashmë që Meghan Markle është pjesë e familjes mbretërore, Dukesha e Sussex privohet nga një sërë gjërash. Edhe tek u
Mëngjesi duhet ngrënë me kujdes, këto janë ushqimet që ju rrezikojnë Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, megjithëse të ushqyerit është një çështje shumë individuale. Sipas Em
Të varfër, por shqiptarët paguajnë me çmimet më të larta ushqimet e pijet Shqipëria nuk është aspak vendi më i lirë në Europë sa i përket çmimeve për mallrat e konsumit apo shërbimet. Eurosta
Ushqimet që duhet të hajë një i sëmurë me anemi Anemia është një ndër çrregullimet më të të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjak
Kjo është arsyeja pse nuk duhet t’i konsumoni këto ushqime gjatë verës Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mun
Ushqimet e duhura për një lëkurë të bronztë Dëshirë e të gjithave që pas muajve të dimrit, më në fund me verën të lirohemi nga veshjet e rënda dhe ndonjë gram më sh
Restoranti ishte i mbyllur, vogëlushi tenton të hajë nga reklama në rrugë (VIDEO) Ky vogëlush gjeti mënyrën se si të "ushqehej" pasi restoranti ku donte të hante ishte i mbyllur. Harvey Quesa nga Filipi
Pse hamë më shumë kur jemi me nerva? Kur jeni të nxehur është e lehtë të hani më shumë në tavolinë dhe papritur të lindë dëshira të hash ëmbëlsira apo ushqim