999 rezultate për

ushqime

Eurostat/ Shqipëria, më e shtrenjta në rajon për çmimet e ushqimeve Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur v
6 këshilla kundër dhjamit në bark Dhjami në zonën e barkut është një problem për shumicën e femrave sot. Por shumë dhjam rrit riskun për shumë probleme sh
RAPORTI/ Shqiptarët më të varfrit e Europës, me çmimet e ushqimeve më të shtrenjta në rajon Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur v
Lista e ushqimeve që mendojmë se janë të shëndetshme por në fakt jo Etiketat e ushqimeve nuk tregojnë shpesh të vërtetën sesa i shëndetshëm është një produkt. Më poshtë, po iu sjellim një
Shpëtoni nga dhjami i barkut me këto këshilla Dhjami në zonën e barkut është një problem për shumicën e femrave sot. Por shumë dhjam rrit riskun për shumë probleme sh
Ushqimet e duhura në këto ditë të nxehta Gjatë ditëve të nxehta të verës ju jeni gjatë gjithë kohës në tentim të gjetjes së diçkaje të freskët. Një problem tjetë
Ushqimet që mposhtin kolesterolin Duke shtuar në dietë ushqime që ulin LDL-në, (pjesëzat e dëmshme të kolesterolit që kontribuojnë në bllokimin e arteriev
Përmbytjet në Kinë: 6 të vdekur, evakuohen 88 mijë të tjerë Kina po përjeton një situatë tejet të vështirë dhe të jashtëzakonshme. Shira të furishëm, përmbytje dhe erëra të fuq
Ushqimet që duhet të konsumoni kur keni probleme me kapsllëkun Shumë njerëz që vuajnë nga kapsllëku, kanë dhimbje gjatë jashtëqitjes dhe shpesh kanë tendosje, fryrje dhe ndjesinë e nj
Ushqimet që na bëjnë të ndihemi me energji Një ditë e rëndë në punë dhe mungesa e gjumit janë shkak i lodhjes tuaj. Por ushqimi është motori ynë i energjisë, pr
Keni telashe me kolesterolin, shmangni këto ushqime Kolesteroli është armiku kryesor i zemrës. Prandaj janë disa ushqime që duhet të shmangni. Pijet e gazuara Sheqeri
5 ushqimet kryesore që duhet t’i konsumoni në darkë përpara gjumit Levandër poshtë jastëkut, largimi i të gjitha ekraneve digjitale, meditimi – sigurisht që të gjitha këto janë mënyra shu
Tayana tregohet bamirëse, dhuron ushqime për familjet në nevojë (FOTO LAJM) Reperja e famshme shqiptaraja Tayana ka vendosur të bëjë bamirësi ndaj familjeve në nevojë e rastin e ramazainit, shkrua
Ushqimet që duhet të konsumoni gjatë Ramazanit Ushqyerja në syfyr është shumë e rëndësishme pasi koha e agjërimit është e gjatë. Nëse në syfyr do të konsumoni ushqime
Reduktoni sa më shumë ushqimet e shpejta Sipas një studimi të ri, yndyrnat e ushqimeve të shpejta mund të depërtojnë në tru, ku shkaktojnë dhjamosje të trurit si
"Po hamë perime me pesticide", të rinjtë e FRPD sulmojnë me domate AKU-në (FOTO LAJM) Cilësia e dobët e ushqimeve dhe moszbatimi i ligjit nga ana e inspektorëve të Autoritetit të Kontrollit Ushqimor kanë nx
Ushqime që ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut Zakonet tona të ngrënies na bëjnë të besojmë se një dietë e ulët në natrium është një dietë e përbërë nga sakrifica dhe
Këto ushqime po ju fusin në depresion Ushqimet e shpejta mund të bëjnë që yndyra të depërtojë në tru dhe të shkaktojë depresion, sipas një studimi të ri. H
I dini ushqimet që nuk skadojnë kurrë? Njeriu mund të mos e ketë gjetur burimin e rinisë së përjetshme, por disa ushqime janë të pandryshueshëm për jetë të jet
Ushqimet që duhet të konsumojë një grua shtatëzanë për të lindur një fëmijë të shëndetshëm (FOTO LAJM) Shumica e njerëzve janë të vetëdijshëm për atë që duhet të përfshijë një dietë e shëndetshme. Por gjatë shtatzënisë, kër