999 rezultate për

ushqime

E dhimbshme: 1 në 3 familje shqiptare nuk mund të ushqehet dhe vishet normalisht “Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në fyt edhe të zë trishtimi”. ‘Poemës së Mjerimit
Këto janë ushqimet që dëmtojnë dhëmbët Të gjithë duam të kemi një buzëqeshje të shëndetshme e të bukur, prandaj edhe bëjmë çdo gjë për ta arritur këtë. Madje,
Si të eliminojmë dhjamin e tmershëm të barkut Dhjami në zonën e barkut është një problem për shumicën e femrave sot. Por shumë dhjam rrit riskun për shumë probleme sh
Këto 7 ushqime kanë më shumë kripë nga sa keni menduar A e dinit se sasia e rekomanduar e kripës është rreth 2300 mg në ditë? Sipas statistikave, amerikanët janë populli që
3 ushqimet që nuk duhet të konsumoni para mardhënieve me partnerin Thonë që dashuria lind nga stomaku, por as seksi nuk mund t’i shpëtojë grackave të tij sidomos nëse përpara takimit pasi
Ruani dhëmbët tuaj nga këto ushqime Sigurisht që çdo njeri dëshiron të ketë dhëmbë të pastër dhe të bukur, prandaj mundohemi të bëjmë çdo gjë për ta arrit
Hiqni dorë nga këto ushqime dhe do të shpëtoni nga dhjami në stomak Drithërat e përpunuara Drithërat mund të jenë të shkëlqyera për shëndetin dhe sipas piramidës ushqimore ato zënë një
8 ushqime që shkatërrojnë veshkat Shumë prej nesh kanë shprehi që mund t’i dëmtojnë veshkat tona. Në vijim ju ofrojmë një listë të gjërave që duhet shmang
Ushqimet që duhet të konsumoni për flokë të shëndetshëm Më poshtë gjeni listën e ushqimeve që duhet t’i hani nëse dëshironi të keni flokë të shëndetshme. 1.Vezët Vezët ja
Si të humbisni 3 kilogram në një javë Nese doni te hiqni kilet e teperta, kjo gje mund te behet fare thjeshte duke ndjekur disa nga dietat me te ashpra, por p
Foto të çuditshme të ushqimeve që hamë çdo ditë (FOTO LAJM) Këto fruta dhe perime i japin kuptim shprehjes “ne jemi çfarë hamë”. Për më tepër shihni galerinë …
Ushqimet që ndikojnë në gjatësinë e fëmijëve Çdo prind mundohet që ta ushqejë fëmijën në mënyrën më të mirë dhe të shëndetshme, që ai të ketë metabolizëm të fort.
Njihuni me 10 ushqimet verore më të rrezikshme E kush nuk i pëlqen piknikët dhe barbekjutë? Çështja qëndron në faktin që nëse nuk i përgatisni siç duhet, ngrënia ja
8 ushqimet më të shëndetshme për stinën e verës Ushqimet janë një faktor kyç që luajnë rol të rëndësishëm në shëndetin tonë, dhe kryesisht në hidratimin e trupit. Duhe
Zbulohet dokumenti ku kërkohet nga serbët të mos blejnë ushqime nga shqiptarët (FOTO LAJM) Tashmë që plani i Serbisë për një “katastrofë humanitare” në veri të Kosovës u zbulua ditë më parë, kunëpër dyqanet e ve
Ushqimet që duhet të konsumoni për një gjumë të qetë Nëse keni probleme me gjumin gjatë natës, kjo mund të jetë për shkak të faktit se ju konsumoni darka tepër të rënda dhe
Ushqimet që nuk duhen ruajtur në frigorifer Të gjithë e ruajmë ushqimin në frigorifer, por jo çdo ushqim është i përshtatshëm për t’u ruajtur në temperatura të ulta
Ushqimet që na mbrojnë lëkurën nga dielli Shumica e njerëzve kujdesen të ruajnë veten nga rrezet e diellit duke përdorur një krem me një faktor mbrojtës, kapele d
9 ushqime për të shtuar në peshë në mënyrë të shëndetshme Zakonisht njerëzit janë të interesuar më shumë në uljen e peshës se sa në shtimin e saj. Megjithatë, këshilla të të ushq
Shqiptarët shpenzojnë më shumë për ushqime dhe arsim sesa europianët Shqiptarët shpenzojnë më shumë për ushqime dhe arsim, europianët për banesë dhe argëtim. Shpenzimet për ushqime, arsim d