999 rezultate për

ushqime

Vodhën ushqime për fëmijët, polici bën gjestin që jo çdokush do e bënte Një polic amerikan u thirr me urgjencë për të arrestuar një familje të dyshuar se kishte vjedhur ushqime në një dyqan në
Për një vit të mbarë, ja çfarë duhet të vini në tryezë mbrëmjen e 31 Dhjetorit Besoni apo jo në besëtytni këto ushqime përveçse sjellin fat janë shumë të shëndetshme. Pse të mos i përfshini në da
Ushqimet fatsjellëse që s'duhet të mungojnë në tryezën e Vitit të Ri Nëse doni begati dhe fat për Vitin e Ri, duhet ta nisni nga tavolina. Në fakt, disa ushqime cilësohen si ogur i mirë dhe
Mbani shënime! Ushqimet e natës së Vitit të Ri që besohet se sjellin fat Nata e madhe e ndërrimit të viteve në traditën e saj ka një tryezë me një shumëllojshmëri ushqimesh, por vetëm disa prej
Ushqimet që do t'ju bëjnë të hiqni dorë nga duhani! Një cigare përmban nikotinë dhe përbërje të tjera të ndryshme të cilat kur digjen lëshojnë më shumë se 40 kimikate të rr
Këto ushqime bëhen të rrezikshme nëse nuk gatuhen siç duhet Ndoshta keni dëgjuar që disa ushqime duhet të gatuhen mirë dhe siç duhet pasi në të kundërt mund të jenë jashtëzakonisht
4 ushqime që nuk duhet të rifuten në frigorifer Ushqimi juaj do të shijonte më shumë nëse nuk e lini të teprojë për në frigorifer. Megjithatë nëse nuk keni shumë kohë p
"Ne do të ulim çmimet e ushqimeve", Basha nis premtimet Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas lajmit për rritjen e çmimeve të shportës, ku Shqipëria rendi
Ushqimet që nuk duhet t'i konsumoni para se të flini Megjithëse e dimë që nuk duhet të flemë me barkun plot, shumë pak prej nesh e ndjek këtë rregull. Sidoqoftë, ajo që nuk
Pandemia, shqiptarët po blejnë vetëm ushqime dhe ilaçe Ndonëse vendi u “çlirua” nga mbyllja në tremujorin e tretë të vitit, konsumi ka vijuar të jetë i dobët dhe i përqendruar
4 ushqimet më të shëndetshme që duhet ti konsumoni dhjetor Në muajin dhjetor edhe ushqimet na duket sikur marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos për gjelin e detit të mbushur
Shmangu këto ushqime që i hamë çdo ditë, gruaja humb plot 65 kilogramë (FOTO LAJM) Një grua e quajtur Casey Gemmell 37-vjeçe nga Australia, ka pranuar haptazi se një fotografi e ka detyruar atë të ndrysh
4 ushqime që sipas mjekësisë tajlandeze i thonë "lamtumirë" artritit Inflamacioni i kyçeve ose osteoartriti na shoqëron gjithë jetën: dhimbja dhe ënjtja janë shqetësimet kryesore të kësaj s
Duhet t'i konsumoni patjetër! Këto ushqime ndikojnë në uljen e stresit Në kohet e sotme stresi është përhapur shumë te njerëzit, për arsye nga më të ndryshmet. Ndoshta nuk e keni dëgjuar m
Vini re! Ushqimet që duhet të hani kur ju dhemb koka Dhimbjet e kokës janë të bezdisshme dhe shkaktojnë probleme nëse janë të shpeshta. Më poshtë iu sjellim disa ushqime
Top 10 ushqimet që zhdukin yndyrën e zonës së barkut Shumë njerëz përballen me yndyrën e zonës së barkut. Ju mund të keni një peshë ideale, por yndyra e tepërt e akumuluar n
Ushqimet që veprojnë si një mburojë kundër koronavirusit ërveç vaksinës, shkencëtarët po përpiqen përmes studimeve të ndryshme të gjejnë se çfarë tjetër mund të na mbrojë nga ko
Evropianët i shpenzojnë paratë për t’u argëtuar, shqiptarët për ushqime Konsumatorët shqiptarë shpenzojnë pothuajse gjysmën e parave që kanë në dispozicion për t’u ushqyer. Sipas të dhënave
Ushqimet e shëndetshme të cilat duhet t’i konsumoni në dhjetor Brokoli – është super ushqimi, të cilin mund ta konsumoni në shumë forma. Ai ka shumë pak kalori dhe ka një numër të mad
4 ushqime shumë më të dëmshme se cigarja Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges