999 rezultate për

ushqime

Dy ushqimet që do t'ju shpëtojnë si me magji nga shenjat e akneve Pasi aknet kanë ikur shpesh lënë në fytyrën tonë apo ne vendin ku kanë dalë shenja të ndryshme. Trupi përpiqet të riparo
"Tmerri" në Tiranë, zbulohen magazinat ku tregtari mbante tonelata ushqimesh të skaduara Një person u arrestua ditën e sotme në Tiranë nga policia e Shtetit. Tregtari u arrestua pasi ndryshonte datën e ska
6 ushqime që çekuilibrojnë hormonet tuaja, duke jua bërë fytyrën me puçrra Lëkura juaj është një pasqyrë që reflekton ndryshimet, të cilat ndodhin brenda trupit tuaj. Pothuajse të gjitha proceset
Çfarë hanë shqiptarët?! Policia arreston tregtarin që i ndryshonte ushqimeve datën e skandencës 10 persona janë arrestuar nga Policia në Tiranë për vepra të ndryshme penale. Njëri prej të arrestuarve është një tre
Këto 7 ushqime janë po aq të dëmshme sa duhani (FOTO LAJM) Dietat e paekuilibruara vrasin më shumë njerëz në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges
6 kombinimet e ushqimeve që ju ndihmojnë të bini nga pesha më shpejt se dietat e lodhshme Dëshira për t'u dukur sa më mirë estetikisht nuk nënkupton vetëm të kujdeseni për fytyrën, të bëni thonjtë çdo muaj apo
Jo vetëm kripa, këto ushqime dëmtojnë veshkat tuaja Veshkat luajnë një rol shumë të rëndësishëm në trupin tuaj – ato janë përgjegjëse për largimin e mbeturinave përmes urin
Çdo gjë nis nga tryeza, shmangni këto 5 ushqime pasi shkaktojnë fryrje barku dhe diarre Të gjithëve mund të na ndodhë të vuajmë nga diarreja, dhe për ta parandaluar një gjë të tillë duhet të jemi të informuar
Ja çfarë duhet të hamë për mëngjes dhe cilat janë ushqimet që na rëndojnë Të gjithëve na është folur që në fëmijëri për rëndësinë e të ushqyerit në mëngjes. Madje, ekspertët e ushqyerjes thonë s
Ushqimet që duhet të konsumoni nëse vuani nga mosmbajtja e urinës Personat që vuajnë nga mosmbajtja e urinës, ose siç quhet ndryshe fshikëz tepër aktive kanë probleme të shumta me gjumin
5 ushqimet që e bëjnë trupin tuaj të mbajë erë të mirë Djersitja e tepruar shpesh na bën të ndihemi në siklet para të tjerëve. Disa ushqime të tilla si domatja, lakra apo kafe
Të dënuarit në burgun e Shënkollit mbeten mes territ, pa ujë dhe pa ushqime Burgu i Shënkollit ka mbetur prej 24 orësh pa energji elektrike, ujë të pijshëm dhe pa ushqim për të dënuarit. Ka qe
Pas infektimit, blogerja shqiptare zbulon "recetën" kundër Covid Covid 19 nuk i ka shpëtuar as Çenkuela Hasa, moderatorja e emisionit FitStation dhe blogerja e cila promovon çdo ditë je
Sa herë të ndiheni si tullumbace pas çdo vakti, hani këto 5 ushqime dhe do të shfryheni menjëherë Ndjeheni të fryrë sa herë që hani? Mos u shqetësoni, u ndodh të gjithëve. E dimë, është një ndjesi e tmerrshme, por duhe
Jeni me diabet? Zbuloni ushqimet që s’duhet t’i fusni në gojë Sipas Gerald Bernstein, drejtor i Institutit të Diabetit në qendrën mjekësore të Nju Jorkut, pacientët e prekur nga diab
Pesë super-ushqimet që duhen konsumuar gjatë stinës së dimrit Pranvera ka shpargun dhe perime të freskëta, vera ka manaferra dhe patate, vjeshta ka rrush, lakra dhe shegë, por tryeza
Vera vjen shpejt, si t'i heqim kilet që morëm gjatë dimrit E dimë që tani po mendoni për trupin e verës. Gushti vjen kaq shpejt! 1. Pini shumë ujë Eshtë një këshillë që e dë
Mos i bëni më kurrë! Këto ushqime nuk duhen kombinuar me njëra- tjetrën (FOTO LAJM) Të kesh një dietë të përshtatshme është shumë e rëndësishme për një jetë të shëndetshme. Zgjedhja e ushqimit të duhu
10 mbetje ushqimesh që nuk duhet t'i hidhni kurrë në lavaman (FOTO LAJM) Një qytet në Mississipi pati një bllokim masiv të tubacioneve për shkak të një furre lokale që lante pajisjet me brumë n
A është Ardi Veliu kryepolici që del në përgjimet e Ndragheta? Përgjimet e Anti-mafias në Itali kanë tronditur thellë edhe publikun shqiptar për shkak të lakimit të disa emrave të njo