999 rezultate për

urgjente

Gjoni thërret mbledhje urgjente të Këshillit Mbikqyrës të BSH UPDATE - Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka nisur sot rreth orës 19:00 një mbledhje urgjente pas arrestimit t
LSDM mbledhje urgjente për bojkot Kuvendi Sonte do të zhvillojnë një takim anëtarët e Këshillit Qendror të LSDM-së. Ata pritet të vendosin po sonte propozimin
Gostivar, krisma në dasmë, plagoset 33-vjeçari Një person i panjohur, gjatë një ceremonie mortore, në fshatin Çegran të Gostivarit, ka qëlluar me armë zjarri në ajër,
Arvizu: Reforma në gjyqësor është urgjente Këndvështrimi i SHBA për reformën ka qenë gjithmonë konsekuent. Kështu u shpreh ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu p
Mbledhje urgjente për situatën në Veles Kryetari i komunës së Velesit, Sllavço Çadiev ka mbjatur mbrëmë një takim urgjent me Shtabin komunal. Zëdhënësi i kom
Vërshimet, kryetarët e Shkupit mbledhje urgjente Kryetari i kryeqytetit Koce Trajanovski ka lajmëruar sot për mbledhje urgjente të Trupit koordinues të kryetarëve të kom
QKUK bën shkelje në blerjen e shiringave për nevoja ‘urgjente’ Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka shpenzuar 28 mijë e 500 euro për blerje të shiringave pa procedurë të hapur të
Bujqësia ka nevojë urgjente për reforma Kryetari i Kuvendit Ilir Meta u shpreh sot se Shqipëria e sotme nuk është vendi i mundësive ideale pasi ka ende shumë mu
OKB: Beogradi nuk ka kërkuar mbledhje urgjente Përfaqësues të Qeverisë serbe gjatë ditës së djeshme njoftuan se kanë kërkuar mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimi
NATO do të mbajë mbledhje urgjente për situatën në Ukrainë NATO do ta mbajë sot një mbledhje urgjente në Bruksel për të shqyrtuar situatën e krijuar në Ukrainë. Takimi i sotëm
Rama: Doganat nevojë urgjente për riformatim Kreyministri Edi Rama e cilësoi si urgjent riformatimin e rolit dhe imazhit të sistemin doganor. Sipas tij këtë gjë e k
Miopia politike e Prishtinës është për kirurgji urgjente Zëvendësministri i punëve të jashtme i Estonisë, shtet me 1.35 milion banorë (2006), shpje
Peleshi: Masa urgjente kundër dhunës ndaj fëmijëve Zëvendëskryeministri Niko Peleshi premtoi sot marrjen e masave për parandalimin e fenomenit të dhunës ndaj fëmijëve. Si
Siri, miliona njerëz nevojë urgjente për ndihmë Kombet e Bashkuara thonë se rreth 40 për qind e popullsisë së Sirisë ka nevojë për ndihma humanitare që të mund të mbije
Cështja Xhuka, stafi I ILDKP kërkon ndërhyrjen urgjente të Kuvendit Stafi i Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive kërkon ndërhyrjen e Kuvendit, pasi sipas tyre nd
Reforma e notave në arsim – urgjente Ka pothuajse vite që në mjediset tona publike, sidomos në media, aktorë të ndryshëm të
Reforma e notave në arsim – urgjente Ka pothuajse vite që në mjediset tona publike, sidomos në media, aktorë të ndryshëm të
Qeveria mbledhje urgjente për krizën tregtare Kosovë-Maqedoni Kriza Maqedoni-Kosovë ka bërë që qeveria e Maqedonisë të mbajë një mbledhje të jashtëzakoshme në lidhje me këtë situatë.
"Trepça" kërkon zgjidhje urgjente Kosova edhe pas 14 vjetëve të pasluftës nuk ka arritur të krijojë infrastrukturë ligjore për kompleksin industrial “Trep
Majko: Politika dështoi në ndërtimin e shtetit ligjor Aspekti ekonomiko-social i këtyre 22 viteve demokraci në Shqipëri ka nevojë urgjente për rishikim. Kështu u shpreh gjatë