999 rezultate për

urgjente

Shpendi i bashkohet Haradinajt, si reagon Kurti për dialogun Pas miratimit të Rezolutës për dialog nga Kuvendi i Kosovës, ka reaguar i pari i LVV-së, Albin Kurti. Kreu i Lëvizjes
Kryemadhi deklaratë urgjente, dy amendamentet që përmbushin 8 kërkesat e studentëve Në një dalje urgjente për mediet, gjatë mëngjesit të së mërkurës, kryetarja e LSI-së paraqiti dy propozime për amendimin
Takaj zbarkon në Korçë, mbledhje urgjente me skuadrën Ardjan Takaj ka udhëtuar me urgjencë dje drejt Korçës. Presidenti ka thërritur lojtarët në ambientet e stadiumit ku ka z
Disfata ndaj Teutës, Shehi mbledhje urgjente me skuadrën Humbja e së shtunës kundër Teutës ka qenë me të vërtetë një goditje e rëndë për bardhekuqtë që për herë të parë këtë sez
Gjermania nevojë urgjente për infermierë, financon shkollimin e tyre në Ballkan Joana Bocaj është 25 vjeçe. Ajo ka tre vjet që punon si infermiere në qytetin e Vlorës. Nëse gjërat shkojnë sipas planev
SHBA thërret mbledhje urgjente në OKB lidhur me sanksionet ndaj Koresë veriore Shtetet e Bashkuara kanë thirrur një mbledhje urgjente në Këshillin për Siguri të Kombeve të Bashkuara, më 17 shtator, p
Qeveria Haradinaj nuk e ka urgjente ta korrigjojë kufirin me Malin e Zi Çështja e korrigjimit të kufirit me Malin e Zi nuk është urgjente për Qeverinë e Kosovës, ndonëse Komisioni Shtetërore p
Ora kur ndërroi jetë Demaçi, detaje për ceremoninë Veprimtari i çështjes kombëtare, dhe ish i burgosuri politik, Adem Demaçi, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme. Cer
Serbia, Maqedonia, Bosnja dhe Mali i Zi bashkohen kundër Kosovës Ministrat e obliguar për tregti, bujqësi dhe ekonomi nga katër shtete të Ballkanit, do të kenë të mërkurën në Beograd mb
Presidenti i Real Madridit mbledhje urgjente me agjentin e Ronaldos Presidenti i klubit të Real Madridit ka bërë një mbledhje urgjente me agjentin e Ronaldos, Jorge Mendes për të diskutuar
Ish-drejtori i policisë ka një kërkesë urgjente për Haradinajn Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Behar Selimi, u ka bërë thirrje institucioneve që urgjentisht të gjej
Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat
Kryeministri: Liberalizimi i vizave, çështje urgjente Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se liberalizimi i vizave është çështje urgjente. Sipas tij, tash Bash
KRIZA/ Kërcënimet e Erdoganit, kërkohet thirrja urgjente e ambasadores turke në Prishtinë Publicisti Veton Surroi, ka reaguar pas deklaratave të Erdoganit, pasi ky i fundit reagoi ashpër ndaj Ramush Haradinajt,
Ish-kryeministri suedez ka një kërkesë urgjente për Kosovën Ish-kryeministri i Suedisë, njëherësh pjesë e Këshillit të Evropës për Marrëdhënie me Jashtë (ECFR), Karl Bildt, ka thën
Donald Lu nuk shkon tek takimi i Ramës: Kam dicka tjetër urgjente Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu nuk ishte i pranishëm sot në një takim ku kryeministri Edi Rama ka prezantuar
2 netë në dëborë e shi, familja në Elbasan ka nevojë urgjente për ndihmë Një shtëpi është djegur në Bashkinë Elbasan, në fshatin Qarret. Dëmet janë aq të mëdhaja sa shtëpia është bërë e paba
Nevojë urgjente për gjak, shkrimtari i madh shqiptar në gjendje të rëndë Shkrimtari i madh Fatos Kongoli ndodhet në spital në gjendje të rëndë për jetën. Mësohet se në dy muajt e fundit, Kon
I fali golin Barcelonës, kaq mjaftoi që Chelsea të kërkojë shitjen urgjente të tij Gabimi ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve duket se do t’i kushtojë shtrenjtë Christensenit. Shumica e tifozëve të Che
Ambasada amerkane jep një lajm për vizat Ambasada e SHBA-së në Shkup ka bërë të ditur se shërbimi i tyre për pasaporta dhe viza, si dhe për të gjitha rastet urgj