999 rezultate për

uragani

"Ikni ose vdisni!", jepet alarmi i kuq nga përmbytjet në Hjuston (FOTO LAJM) Përmbytjet e shkaktuara në Hjuston, Teksas nga uragani Harvey rrezikojnë seriozisht jetën e mijëra banorëve në një kohë
Uragani shkatërron Hjustonin, shqiptari “hero” ndihmon familjet pas përmbytjes Uragani në Hjuston ka shkaktuar disa viktima, duke sjellë dëme të mëdha materiale. Në këto zonë llogaritet se janë rreth
Uragani shkatërrues Harvey arrin në Luiziana Banorët e shtetit Luiziana në Shtetet e Bashkuara po përgatiten për t’u përballur me stuhinë tropikale Harvey. Harvey
Uragani Harvey shuan familjen me 6 anëtarë (FOTO LAJM) Gjashtë anëtarët e një familje që u shpallën të humbur pasi Uragani Harvey goditi Hjustonin mendohet se kanë vdekur pasi
Çitaku flet nëse ka familje shqiptarë të prekura nga uragani "Harvey" Qindra familje shqiptare jetojnë në zonat e prekura nga uragani ‘Harvey’ në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Ambasador
Uragani "Harvey" thyen rekordin amerikan me 1250 milimetra shi për 58 orë Stuhia tropikale ”Harvey” theu rekordin e reshjeve të shiut në pjesën kontinentale të SHBA-së, në Pearland, Teksas, me 1
10 të vdekur Uragani “Harvey”, nuk dihet numri i të zhdukurve (FOTO LAJM) Katër ditë pas përmbytjeve në Teksas nga uragani “Harvey”, parashikimet flasin akoma për shira të fortë në orët e ardhsh
Një herë në 500 vjet, "Harvey" shkakton përmbytje apokaliptike në SHBA (VIDEO) Janë pamje apokaliptike ato që vijnë nga Hustoni i shtetit të Texasit, i cili është thuajse nën ujë pas shirave masivë t
Tetë të vdekur nga uragani në Teksas Të paktën 8 persona kanë humbur jetën nga uragani Harvey që ka goditur Teksasin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. L
Tmerr në SHBA: Shkruani emrin në krah, t'ju identifikojmë lehtë nëse vdisni Uragani Harvey ka vënë në alarm Teksasin dhe shtetet përreth në SHBA për shkak të shkatërrimeve të mëdha nga erërat dhe
Uragani shkakton kaos në Teksas, braktisen qytetet, rrugët pushtohen nga uji (FOTO LAJM) Uragani Hayvery që goditi të premten pasditë Texasin në SHBA ka shkaktuar dëme të mëdha ekonomike në zonë duke shkatërru
"Uragani" shqiptar shpallet kampion i botës Boksieri shqiptar, Tefik Bajrami, i njohur ndryshe edhe si ‘Uragani’ shqiptar ka fituar duelin ndaj argjentinasit, Diego
Uragani godet Madakgaskarin, të paktën 38 të vdekur Uragani "Enawo" i cili ka goditur së fundmi Madagaskarin, ka lënë të paktën 38 të vdekur, ndërsa shtëpitë e shumë familj
Uragani në Kosta Rika shënon 9 të vdekur Uragani Otto që ka përfshirë Kosta Rika-n ka lënë të vdekur të paktën 9 persona. Presidenti i Kosta Rika-s deklaroi s
Pamje të frikshme nga Uragani 'Otto', 9 të viktima Kosta Rika (VIDEO) Uragani Otto që ka përfshirë Kosta Rika të enjten, ka lënë të paktën 9 persona të vdekur ndërkohe qe disa shtetas te tje
Uragani i frikshëm kërcënon SHBA-të, shënohen viktimat e para (FOTO LAJM) Një stuhi e frikshme pritet të godasë SHBA-të, kryesisht Amerikën Qendrore, duke kërcënuar Kosta Rikan dhe Nikaraguan ju
Hyka, “uragani” i vogël në tribunë Skuadra e Lucernës u kthye te fitorja në fundjavë me St Gallen pas tri humbjeve radhazi në Superligën e Zvicrës, por aj
Haiti, plaçkiten kamionët me ndihma nën sytë e Ban Ki-moon Banorët e zemëruar të Haitit kanë plaçkitur kamionët me ndihma, teksa Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së vizitoi zonat e
E fut BMW në shtëpi për ta mbrojtur nga uragani Matthew Florida këto ditë ishte përgaditur pasi pritej që të goditej nga uragani Matthew por fatmirsisht nuk solli dëme të mëdha
Alarmante / Haiti mes koleres dhe urisë Haiti rrezikon të futet në një uri të vërtetë pas shkatërrimit që la pas uragani "Mateu". Këtë e ka konfirmuar edhe