999 rezultate për

uragani

Uragani Irma, përbindëshi shkatërrues (VIDEO) NASA ka publikuar pamje se si Uragani Irma shihet nga Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar. "Kamerat e jashtme të Stacioni
Të famshmëve që i rrezikohet shtëpia nga uragani "Irma" Padyshim që uragani Irma ka sjellë shkatërrime dhe një gjendje alarmantë në Puerto Riko dhe po zhvendoset drejt Karaibev
Pamjet e rënda të shkatërrimit nga uragani monstruoz "Irma" (FOTO LAJM) Uragani monstruoz Irma filloi të godiste Puerto Rikon me erëra me shpejtësi mbi 185mph dhe rrebeshe shiu mbrëmjen e kal
"Irma", "Jose" dhe "Kati", tre uragane shkatërrues drejt Amerikës (FOTO LAJM) Amerika Qendrore dhe shtetet jugore të SHBA-ve janë duke përjetuar një situatë alarmante prej uraganeve. Pa u përllogari
Refuzon të largohet nga shtëpia, burri informon miqtë live në Facebook për uraganin (VIDEO) Teksa uragani “Irma” është duke iu afruar me shpejtësi të madhe Floridës, në ishujt e Karaibeve dhe në Antilet e vogla k
Piloti i “çmendur” fluturon përmes uraganit Irma (VIDEO) Një pilot i guximshëm ka fluturuar me avion brenda Uraganit Irma, e cila ka shpejtësi të erës 321 km/h. Nick Underwoo
Uragani “Irma” është nisur drejt vilës miliona dollarëshe të Donald Trump (VIDEO) Vila miliona dollarëshe e presidentit amerikan Donald Trump në ishujt e Karaibeve mesa duket ndodhet fiks mu në mes të r
Fuqia shkatërruese e uraganit “Irma” arrin në Porto Riko (VIDEO) Uragani më i fuqishëm i regjistruar deri më tani në rajonin e Atlantikut tashmë ka arritur në kryeqytetin e Porto Rikos.
“Zoti na shpëtoftë!”, katastrofë humanitare nga uragani Irma në Karaibe (FOTO & VIDEO) Evakuime masive kanë filluar ditën e sotme pasi uragani “Irma” u “përplas” mbi Karaibe duke sjellë erëra që i kalojnë 18
Uragani "Irma" godet ishujt e Karaibeve, përmbytje dhe erëra shkatërruese Stuhia më e fuqishme deri më tani, e Oqeanit Atlantik e regjistruar në histori ka shkaktuar përmbytje të mëdha dhe dëmti
Punonjësi në qendrën e uraganeve jep një detaj të frikshëm për "Irma-n" Vetëm pak ditë pasi Uragani Harvey derdhi reshje rekord në Hjuston, Teksas dhe në zonën përreth – duke dëmtuar dhjetëra
FUNDI I BOTËS/ Retë gjigante tmerrojnë qytetin (VIDEO) Re gjigante që mbulojnë qytetin duke tmerruar banorët. Kjo është pamja e filmuar nga një nënë në zonën Hinesville të Ge
Thaçi iu bind Mustafës, ia kërkon zyrtarisht ndihmën për SHBA-në Një ditë më parë Presidenti Thaçi i kishte kërkuar nëpërmjet Facebook’ut një gjë të tillë Kryeministrit Mustafa. Pas rea
Trump takon të mbijetuarit e përmbytjeve në Teksas (FOTO LAJM) Presidenti amerikan, Donald Trump, i shoqëruar nga bashkëshortja Melania, vizituan Teksasin e shkatërruar nga uragani Ha
Kosovari në SHBA ushqen falas të prekurit nga uragani Harvey (VIDEO) Një shqiptar nga Kosova, që gjatë luftës në Kosovë iu desh të largohej nga vendi dhe të udhëtonte për në Shtetet e Bashk
Ikën i tmerruar nga uragani, por kur kthehet në shtëpi gjen një krokodil (FOTO LAJM) Brian Foster është një ndër mijëra banorë të evakuuar nga uragani Harvey në Hjuston. Pasi i kthye në shtëpi ai gjeti aty
Donald Trump dhuron 1 mln dollarë për të prekurit nga uragani Harvey Presidenti amerikan Donald Trump tha se do të dhurojë 1 milion dollarë, nga pasuria e tij, në ndihmë të prekurve nga pë
Trump kërkon 7.8 miliardë dollarë për rikuperimin e dëmeve nga uragani "Harvey" Presidenti i Amerikës, Donald Trump ka kërkuar nga Kongresi rreth 7.8 miliardë dollarë si pagesë fillestare si përpjekje
Shpëtohen 3000 qytetarë nga uragani Harvey Rojet bregdetare të SHBA-ve kanë shpëtuar së paku 3000 qytetarë në 48 orët e fundit, pas vërshimeve dhe stuhive të shkak
Pamje tmerruese nga Teksasi, njerëzit ngjiten në pemë për t’i shpëtuar ujit (VIDEO) Situata në Teksas, SHBA, vazhdon të jetë e rënduar pas përmbytjeve të shkaktuara nga uragani Harvey. Një person ësht