999 rezultate për

uragani

Irma tërbohet teksa shkon drejt Floridas Shkulmet e zemëruara të erës të stuhisë po godasin ishujt në jug të Florida-s ndërkohë që vetë uragani Irma do të godasë
Uragani “Irma” shkatërron burgun, arratisen qindra të burgosur Qindra të burgosur janë arratisur nga një burg në Karaibe i cili u shkatërrua nga uragani Irma. U raportua se burgu u
Zyrtarët e emergjencës marrin masa për stuhinë në SHBA Zyrtarët e emergjencave në Shtetet e Bashkuara po përgatiten për një nga sezonet me të rrezikshëm të stuhive të Atlantik
Bukuri që vret, brenda syrit të uraganit “Irma” (VIDEO) Një “shpërthim” dielli ulet nëpër re, duke ekspozuar një qiell të ndritshëm blu dhe të qetë. Por, kjo pamje sado ‘për
Shqiptari i shokon të gjithë, niset për në zemër të uraganit “Irma” Qyteti i Majemit në Florida është evakuuar pothuajse tërësisht, pasi autoritetet atje kanë urdhëruar qytetarët të ikin n
Shqiptarët sfidojnë uraganin "Irma" në SHBA, shikoni çfarë bëjnë Në shtetin amerikan të Floridës, të kërcënuar nga furia e uraganit më të fuqishëm të shekullit në Atlantik, ka një komun
Si i shkretoi uragani "Irma" ishujt Virgin (VIDEO) BBC ka publikuar sot pamje të shkatërrimit që la pas pas uragani “Irma” në ishujt britanikë Virgin. Së paku 23 person
Rrëfimi rrënqethës i një të mbijetuari nga uragani "Irma" Kur ekuipazhi im dhe unë u zgjuam të enjten në mëngjes në San Juan, pasi uragani Irma kishte goditur Porto Rikon, zemëri
Shqiptari niset për në zemër të uraganit "Irma", arsyeja do t'ju përlotë Vazhdon të jetë serioz rreziku në Majemi në Florida ku është avakuuar pothuajse i gjithë qyteti, pasi në fundjave pritet
Uragani kërcënon Amerikën, shqiptarët besojnë se i bëjnë vetë ballë Uragani Irma është uragani më i fortë që pritet të godasë Amerikën ditët në vazhdim. Vetëm një orë më parë, Irma lëv
Peticioni i çuditshëm, uragani Irma të quhet Ivanka që Trump të reagojë Mesa duket Donald Trump nuk ka reaguar aq sa banorët e prekur nga uragani monstruoz Irma të ndihen të mbrojtur nga shtet
Uragani "Irma" merr 4 jetë njerëzish në zonën franceze të ishujve Kryeministri francez, Eduar Filip deklaroi sot se nga uragani “Irma”, që ka përfshirë ishujt në Karaibet franceze, ka ma
Pasojat që ka lënë pas “zemërimi” i Irmës (FOTO LAJM) Uragani më i fuqishëm i regjistruar ndonjë herë në rajonin e Atlantikut, “Irma” është nisur drejt Haitit dhe Republikës
Para dhe pas uraganit Irma, Karaibet në gjendje të shkatërruar (FOTO LAJM) Uragani Irma ka shkaktuar një katastrofë të paemër në Karaibe. Brenda pak kohe ajo ka shkatërruar çdo gjë dhe ka lën
Uragani Irma shkatërron Karaibet, 13 të vdekur Uragani Irma ka shkatërruar thuajse cdo gjë në Karaibe duke rrafshuar cdo ndërtesë dhe duke lënë të paktën 13 njerëz t
16 vjeçari vdes duke bërë sërf në dallgët e uraganit Irma Një sërfist 16 vjecar ka gjetur vdeksjen teksa kapte një valë në uraganin Irma në Barbados. Zander Venezia vdiq ndër
Uragani “Irma” merr rrugën për në Florida Uragani më i fuqishëm i regjistruar ndonjë herë në rajonin e Atlantikut, “Irma” është nisur drejt Haitit dhe Republikës
Pamjet e shkatërrimit, "Irma" rrafshon Porto Rikon dhe niset drejt Majemit (FOTO LAJM) Shtëpi të shkatërruara, makina të marra nga uji dhe të përplasura aty-këtu, lagje të tëra të rrafshuara dhe porte e aero
Irma, uragani dy herë më i fuqishëm se gjithë bombat e Luftës II Uragani irma është kaq i fuqishëm saqë ështe dy herë mëe fortë sesa bombat e hedhura në luftën e dytë botërore. Loui
Irma, uragani dy herë më i fuqishëm se gjithë bombat e Luftës II Uragani irma është kaq i fuqishëm saqë ëshhte dy herë mëe fortë sesa bombat e hedhura në luftën e dytë botërore. Lou