999 rezultate për

uragani

10 pamjet më ekstreme nga uragani “Irma” (FOTO LAJM) Uragani ‘Irma” u qetësua në një stuhi tropikale dhe më pas u shua fare, por pasojat do të mbeten gjatë. Uragani Irma
Uragani Maria, çfarë duhet të bëni nëse janë prekur pushimet tuaja dhe të drejtat e kompensimit Uragani Maria ka filluar rrugën e saj të shkatërrimit, duke shkaktuar kërdi në Karaibe, pasi u largua nga ishulli i Domi
Uragani Maria, SHBA-të në gatishmëri për të shmangur humbjen e jetëve Uraganja Maria është kthyer në një forcë të kategorisë 5 duke ndjekur rrugën drejt Puerto Rikos, Montserratit dhe Britan
"Maria" mbërthen Karaibet dhe shkatërron çdo gjë (VIDEO) Uragani “Maria”, një stuhi jashtëzakonisht e rrezikshme, zbarkoi fuqishëm në ishullin e vogël të Dominikut, mbrëmjen e
Dominiku shkatërrohet nga uragani "Maria" (VIDEO) Uragani Maria ka shkatërruar Dominikun duke lënë pas dëme të mëdha. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryeministri
Uragani nxjerr në breg një varkë disa shekuj të lashtë (FOTO LAJM) Landy Lathrop po shëtiste me biçikletë në Florida të Shteteve të Bashkuara, kur pa një varkë të pazakontë, që e kishin n
SHBA-të përballen me kërcënimin e tretë, uragani Maria pritet të bëjë "namin" (FOTO & VIDEO) Një stuhi e dytë këtë javë pritet të sjellë një shkatërrim në një varg ishujsh të Karaibeve që tashmë janë goditur nga U
Një tjetër uragan pritet të shkojë në Karaibe, ja emri i saj Një stuhi e fuqishme po shkon drejt ishujve Karaibe – më pak se dy javë pasi uragani Irma kaloi nëpër këtë rajon me efek
Viktimat e "vogla" të uraganit Irma marrin ndihmë intensive (FOTO LAJM) Edhe pse mund të jenë viktimat më të vogla nga uragani irma ato po marrin një ndihmë shumë të madhe. Veterinerët në Q
Uragani “Irma” shkretoi Barbudan, ishullin më të frekuentuar nga turistët (FOTO LAJM) Shkatërrimi i shkaktuar nga uragani “Irma” ka lënë një prej ishujve më të frekuentuar nga turistët, të pabanueshëm,për h
Trump dhe Pence shpërndajnë sanduiçë për qytetarët në Florida (FOTO LAJM) Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe zëvendëspresidenti Mike Pence, vizituan sot një kamp ku gjenden qytetarët e Flori
Shkuan të shpëtonin viktimat e uraganit Harvey, përmbytet ekipi i shpëtimit (VIDEO) Një video e pabesueshme tregon një grup njerëzish që ngasin një kamion rrugëve të përmbytura në Vidor, Teksas, për të nd
Pasojat e uraganit Irma, murgesha nis pastrimin me sharrë në dorë (VIDEO) Nuk ndodh çdo ditë që të shikosh një murgeshë me sharrë elektrike në dorë, por motra Margaret Ann, e ka përdorur me stil
Mungesa e energjisë në Florida, 8 të vdekur në një azil 8 persona kanë humbur jetën në një azil për të moshuarit, në Floridan e mbetur pa energji elektrike, si pasojë e uragani
Pas uraganit Irma, ishujt Karaibe nuk janë të gatshme të presin turistë Uragani Irma ishte një "kafshë e pashpirt". Gjatë javës së kaluar stuhia shkatërroi me rradhë ishujt e Karaibeve.
63 të vdekur nga uragani "Irma", rikthehen të evakuuarit Të paktën 23 persona në Shtetet e Bashkuara dhe 40 të tjerë në ishujt e Karaibeve kanë mbetur viktima të Uraganit Irma d
12 foto që tregojnë forcën shkatërruese të uraganit “Irma” (FOTO LAJM) Pa e marrë vetën akoma nga uragani “Harvey”, SHBA-të u përballën me një tjetër emergjencë moti, uraganin “Irma”. Edhe
Uragani nxjerr krijesa të çuditshme nga deti në Teksas (FOTO LAJM) Një “përbindësh” i tmerrshëm pa sy ka dalë në sipërfaqe nga uragani që mori përpara gjithë Teksasin. Krijesa kolosale
Shtëpia e Almeda Abazit dhe Çënarit shkatërrohet nga uragani "Irma" Uragani Irma përveç shtëpisë së aktorëve të njohur ndërkombëtarë duket se ka shkaktuar dëme dhe në shtëpinë e shqiptares
Florida e gjunjëzuar nga "Irma", një në katër shtëpi e shkatërruar Evakuimet për shkak të uraganit Irma po kthehen në skena katastrofike , ndërkohë që çereku i shtëpive në Florida mësohet